Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Zapowiedzi» Xbox 360» WWE 2K14

Informacje

 • Autor: The_Game
 • Dodano: 26 październik 2013 21:30
 • Czytano: 3,525 razyNajnowsze zapowiedzi

Najczęściej czytane zapowiedzi

Zapowiedź gry WWE 2K14 (Xbox 360)

Okładka gry WWE 2K14
 • Producent: Yuke's
 • Wydawca: 2K Sports
 • Dystrybutor PL: Cenega Poland
 • Gatunek: bijatyki, sportowe
 • Premiera: 29 październik 2013 r.
 • Premiera PL: 1 listopad 2013 r.
 • Tryb gry: single / multiplayer
 • Język: angielski
 • Nośnik: DVD8
 • Cena: 239.90 zł
 • Prognoza

  8.0

 • Twoja ocena

  8 / 10

  Średnia: 8 / Głosów: 6

 • Cechy gry PEGI 16

  PEGI 16
  Gra dla nastolatków

  Przemoc

  Przemoc
  Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania: konsola Microsoft Xbox 360, Xbox Live

World Wrestling Entertaiment to dawna nazwa bardzo popularnych, amerykańskich zapasów. Jak to już wśród gier sportowych bywa, z każdym kolejnym rokiem przybywa kolejna część. Nie inaczej jest z WWE. Jako że firma THQ zbankrutowała, prawa do projektu nabyła firma 2K. Jest to ich debiut wśród amerykańskich zapasów. Jak się zapowiada Wrestling z dopiskiem 2K14?

Pierwszym i głównym założeniem twórców jest jak najwierniejsze odwzorowanie walk z kwadratowego pierścienia. Chodzi o to, żeby można było poczuć namiastkę tego, co dzieje się naprawdę podczas ringowych potyczek. Mając możliwość zagrania w kilka poprzednich części mogę śmiało stwierdzić, iż każda wnosiła coś nowego. Niekoniecznie wychodziło to na plus, ale każda kolejna odsłona miała coś charakterystycznego dla siebie. Zawsze pojawiały się myśli typu "Ach... szkoda, że tego nie było w poprzedniej części!". WWE '13 prezentowało się naprawdę na bardzo wysokim poziomie i przy niej zostałem najdłużej. Mała liczba zawodników troszkę doskwierała, ale każdy ma swoich idoli i ich najczęściej się trzyma. Ponieważ rękę przy zapasach trzyma już nowa ekipa, wydaje mi się, iż może to być coś wielkiego i przełomowego w serii sportowych bijatyk.
Co najbardziej kuło w oczy? Ciągle te same rzuty, akcje i kombinacje. Mało przycisków na padzie idzie za tym, żeby ograniczyć ruchy. Mam nadzieję, że producenci wykorzystają pełny potencjał małych kontrolerów i dołączą kilka akcji oraz chwytów więcej. W końcu sami się zadeklarowali do wstawienia innowacji.

Hulk Hogan vs. The RockOd premiery WWE '12 postanowiono zmienić nieco koncepcję i tryb kariery, jakim był Road to Wrestlemania. 2K14 ma być rozwinięciem pomysłów z '12 i '13.W ubiegłym roku postanowiono przenieść nas do czasów najwspanialszej ery, jaka mogła powstać w świecie pro wrestlingu - Attitude. Rozgrywka opierała się na wydarzeniach sprzed 10 lat. Każdy mecz był tak dopracowany, by wiernie oddać to, co działo się w tamtych latach. Tym razem nowy producent rzucił się na naprawdę głęboką wodę, bo tryb kariery został nazwany "30 Years of Wrestlemania". Będziemy mogli doświadczyć walk tych najbardziej znanych i tych wprowadzających największe zamieszanie w organizacji. Łączna liczba walk to, bagatela, 45. Miejmy nadzieję, że 2K Games jest w posiadaniu naprawdę obeznanych fanów amerykańskich zapasów.

Tworzenie własnych kombinacji ciosów to nie lada gratka dla fanówJak już wspominałem, w poprzedniej odsłonie brakowało kilku topowych gwiazd. Co ma przynieść tegoroczna odsłona? 2K14 ma słynąć z największej liczby zawodników, jaka kiedykolwiek była. Nie zabraknie zarówno tych obecnych jak Ryback czy Dolph Ziggler, jak i legendarnych, którzy od dawien dawna są na emeryturze lub powracają do organizacji na kilka występów - Stone Cold Steve Austin, Hulk Hogan czy "Macho Man" Randy Savage. Jako że mi jest zawsze mało, liczę na obecność gwiazd sprzed 3 lat, którzy organizację opuścili ze względu na rozwiązanie umowy.
Dla tych, którzy się jeszcze nowościami nie nasycili, mam jeszcze jedną innowację. Gruntownie mają zostać usprawnione takie podstawy jak system poruszania się, rodzaje finisherów oraz wprowadzone mają być nowe OMG Moments. To jest bardzo dobra wiadomość z racji tego, że od dawien dawna THQ serwowało nam zawsze to samo.

Machoman Randy SavageNowy producent, nowe pomysły i pewne innowacje. Mam mieszane uczucia, bo zapowiedziano naprawdę kawał dobrej gry. Nowości, które zostały przedstawione to nie w kij dmuchał. Żeby 2K14 prezentowało się na naprawdę wysokim poziomie, producent musi być w posiadaniu bardzo doświadczonej ekipy. Z jednej strony cieszę się z tak wielu nowych i ciekawych pomysłów, z drugiej obawiam się, że 2K Games może jednak nie dać rady. Jak to przy zapowiedziach często się mówi –pożyjemy, zobaczymy. Od tego projektu gracze mogą nabrać zaufania do nowego producenta. Oczywiście pod warunkiem, iż spełni ich oczekiwania.

Komentarze (1)

 • Avatar użytkownika robcio
  #1 | robcio mówi:31 październik 2013

  jakoś nigdy nie kręciły mnie gry od 2kX, jedynie co to NHL, ale...