Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Zapowiedzi» Xbox 360» Fuse

Informacje

 • Autor: Nakata
 • Dodano: 16 sierpień 2012 10:03
 • Czytano: 2,688 razyNajnowsze zapowiedzi

Najczęściej czytane zapowiedzi

Zapowiedź gry Fuse (Xbox 360)

Okładka gry Fuse
 • Producent: Insomniac Games
 • Wydawca: Electronic Arts Inc.
 • Dystrybutor PL: Electronic Arts Polska
 • Gatunek: akcji, strzelanki
 • Premiera: 28 maj 2013 r.
 • Premiera PL: 31 maj 2013 r.
 • Tryb gry: single / multiplayer
 • Język: angielski
 • Nośnik: DVD8
 • Cena: 249.90 zł
 • Prognoza

  8.5

 • Twoja ocena

  8 / 10

  Średnia: 8 / Głosów: 6

 • Cechy gry PEGI 16

  PEGI 16
  Gra dla nastolatków

  Przemoc

  Przemoc
  Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania: konsola Microsoft Xbox 360

Pewnie większość z nas wie, iż rozgrywka ze sztuczną inteligencją jako przeciwnikiem jest niekiedy całkiem przyjemna. Ale ta radość jest wierzchołkiem góry lodowej w porównaniu z możliwościami trybu wieloosobowego. A już najlepiej, kiedy ten żywy gracz siedzi z nami w tym samym pomieszczeniu i walczy razem z nami bądź jest naszym wrogiem. Dzięki nowemu tytułowi studia Insomniac zasmakujemy we wspólnej bitwie razem z rodzeństwem lub kolegami.

Przepis na sukces

Twórcy Fuse chyba znaleźli złoty środek na zadowolenie milionów graczy, a jest nim swoiste połączenie gatunków. Pierwszym składnikiem sukcesu jest produkcja zręcznościowa, a przypominam, iż jedną z najsłynniejszych serii studia jest Ratchet and Clank, który nie tylko zdobył serca fanów, ale rządzi na rynku niepodzielnie od wielu lat. Nie da się ukryć, że programiści z Insomniac wiedzą, jak zrobić świetną platformówkę. Przejdźmy więc do kolejnego komponentu - strzelanki. Może nie wszyscy kojarzą, ale to właśnie ci sami ludzie są odpowiedzialni za stworzenie znakomitego cyklu gier akcji - Resistance. Ten tytuł mówi sam za siebie. Oczywiście to jeszcze nie wszystko.

Takich czworo, jak ich dwoje, to nie ma ani jednego!


Całość została okraszona frajdą z możliwości rozgrywki wieloosobowej (w przypadku Fuse maksymalnie czterech graczy). Nie ma nic bardziej przyjemnego niż wspólne wykańczanie kolejnych zastępów przeciwników przy piwku bądź napojach bezalkoholowych. Co ciekawe, producenci w 100% postawili na frajdę, dlatego też ich najnowsze dzieło odbiega od sztywnego realizmu, a skupia się na swobodzie i zręczności. Nie zabraknie więc olbrzymiego arsenału, niesamowitych lokacji, a przede wszystkim świetnej i nieskrępowanej zasadami zabawy w gronie najbliższych.

Czwórka wspaniałych

Akcja produkcji rozgrywa się w bliskiej przyszłości, gdzie mamy przyjemność poznać grupę Overstrike 9. Jak pewnie każdy się domyślił, czwórka naszych bohaterów należy do tego właśnie ugrupowania. Nie są oni jednak superelitarnym zespołem, a bandą nieposkromionych najemników, nad którymi ciężko zapanować. Oczywiście, gdy do głosu dochodzi tajemnicza i bardzo groźna organizacja, a ludzkości grozi olbrzymie niebezpieczeństwo, wtedy outsiderzy stają się jedyną nadzieją na ratunek.

Celnie trafia w silny ból!


W Fuse każdy z członków zespołu otrzyma nie tylko zróżnicowane umiejętności, ale również własną historię. Dowódcą tych krnąbrnych wojaków będzie najemnik Dalton Brooks, który nie stroni od wymiany ognia, a strzelanie do żywych przeciwników traktuje jako sposób na odstresowanie. Brooks jest nie tylko wybitnym strzelcem, ale także dysponuje specjalną tarczą (energetyczną osłoną), dzięki czemu kule wroga nic mu nie robią. Jedną z jego podwładnych jest złodziejka Maya Deveraux, dysponująca olbrzymią siłą i niezwykle zgrabną sylwetką. Jest zwinna jak kot, a dzięki optycznemu kamuflażowi potrafi szybko zniknąć. Jej atutem są skoki z wysokości oraz walka w zwarciu. Kolejnym członkiem teamu Overstrike 9 jest lekko nadpobudliwy detektyw Jacob Kimble, stanowiący przeciwieństwo swojego dowódcy. Stara się on ograniczyć przemoc do minimum, a zamiast karabinu posługuje się kuszą miotającą elektryczne pociski. Ostatnie miejsce w załodze należy do pani naukowiec Isabelle Sinclair. Ta buntownicza dusza także posiada wyjątkową broń i zamiast zwykłą amunicją strzela kulami z płynnego metalu zmieniającymi dowolnie swój kształt (coś w stylu T-1000 z Terminatora 2) i czyniącymi ogromne spustoszenie.

Nie sądzi pokonanych!


Właśnie tymi niezwykłymi bohaterami przyjdzie nam walczyć w Fuse. Nie zabraknie szybkich, efektownych i szalonych akcji, olbrzymiej demolki otoczenia oraz sprawnej współpracy z kompanami. Twórcy nie będą zanudzać nas mnóstwem zadań taktycznych, choć na bezsensowne ataki również nie pozwolą. Oczywiście nie zabraknie pięknej, lekko komiksowej oprawy graficznej, a także dynamicznych i widowiskowych scen, które podniosą poziom adrenaliny. Wszystko zostanie okraszone nutką przedniego humoru oraz całym mnóstwem zabawy, czym będziemy mogli się raczyć w gronie przyjaciół. Z radości tej skorzystają posiadacze konsol Microsoft Xbox 360 oraz Sony PlayStation 3 w listopadzie bieżącego roku, gdy najnowsza produkcja studia Insomniac trafi na półki sklepowe.

Komentarze (1)

 • Avatar użytkownika niXon
  #1 | niXon mówi:06 styczeń 2013

  Może i jakoś pesymistycznie jestem nastawiony do tej produkcji, ale coś czuję, że nie będzie do udana gierka :/ Nie czuję w niej żadnego polotu - strzelanka, jakich wiele.