Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Zapowiedzi» PlayStation 4» inFamous: Second Son

Informacje

 • Autor: Karfein
 • Dodano: 03 marzec 2014 23:37
 • Czytano: 3,329 razyNajnowsze zapowiedzi

Najczęściej czytane zapowiedzi

Zapowiedź gry inFamous: Second Son (PlayStation 4)

Okładka gry inFamous: Second Son
 • Producent: Sucker Punch
 • Wydawca: Sony Computer Entertainment
 • Dystrybutor PL: Sony Computer Entertainment Polska
 • Gatunek: akcji, sandbox, TPP
 • Premiera: 21 marzec 2014 r.
 • Premiera PL: 21 marzec 2014 r.
 • Tryb gry: single player
 • Język: pełna polska wersja
 • Nośnik: BD
 • Cena: 279.90 zł
 • Prognoza

  9.0

 • Twoja ocena

  9 / 10

  Średnia: 9 / Głosów: 6

 • Cechy gry PEGI 16

  PEGI 16
  Gra dla nastolatków

  Przemoc

  Przemoc
  Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania: konsola Sony PlayStation 4

Ludziom bardzo przypadła do gustu seria zapoczątkowana na PlayStation 3. Zarówno pierwsza część, jak i sequel, zdobyły uznanie krytyków i graczy, więc nic dziwnego, że Sony chce napędzić sprzedaż PlayStation 4 poprzez wydanie smakowitego exclusive’a na tę konsolę. Bawiliśmy się elektrycznością i lodem... co czeka nas teraz?

W mieście roi się od funkcjonariuszy DUP.Poza zasięgiem
Kto dopiero ma zamiar ograć poprzedniczki, niech przeskoczy parę linijek, bo mogą być spoilery. inFamous: Second Son rozpoczyna się w 7 lat po dobrym zakończeniu inFamous 2. Cole MacGrath aktywował RFI, by zniszczyć Bestię i wszystkich innych posiadaczy mocy. Tak się składa, że pole rażenia nie objęło całego globu i garstka przetrwała. Widząc ogrom zniszczeń, do jakich przyczyniły się nadludzkie moce, uformowało się DUP, mające na celu wytępienie wszystkich, jak to ujęli dość bezpośrednio, bio-terrorystów.

Gracze wcielą się w postać Delsina Rowe’a, 25-latka bez większych ambicji na życie, aktualnie parającego się malowaniem graffiti. Kiedy jednak jest świadkiem wypadku autobusu i pragnie pomóc, spotyka się z innym Przewodnikiem, przez co jego moc się ujawnia. A polega ona na tym, że absorbuje moce innych (coś jak Peter Petrelli z serialu Heroes). Odkrywając nowe możliwości postanawia stawić opór organizacji DUP nadzorującej ściśle miasto Seattle. Oczywiście przyjdzie mu też walczyć z innymi Przewodnikami, a przy okazji przejąć ich moce.

Jeden skuteczny cios...Masz ognia?
Spora część rozgrywki będzie pokrywać się z tym, co już znamy z poprzednich osłon inFamous. Powróci więc parkour w podobnej postaci, co poprzednio, jednak z usprawnieniem polegającym na tym, że Delsin kontroluje dym i potrafi się weń zmieniać. Za sprawą tej umiejętności może korzystać z szybów wentylacyjnych i w ten sposób dokonywać natychmiastowej wspinaczki. Tak jak Cole MacGrath miał Ampa w „dwójce”, tak Delsin będzie mieć łańcuchy wokół rąk, które pokrywają się płomieniami, co nieco może przypominać w niektórych ruchach God of War albo Ghost Ridera. Na zwiastunach było widać poza kontrolowaniem ognia i dymu też moc neonu, lecz jak się okazuje, to ma być jedynie wierzchołek góry lodowej, bo mocy w inFamous: Second Son ma być znacznie więcej, a większość, jeśli nie wszystkie, Delsin będzie mógł wykorzystać do własnych celów.

Sucker Punch postarało się o to, by gracze mieli powody korzystać z całego repertuaru możliwości nadludzkich. Ogień i dym sieją zamęt, ale nie są zbyt precyzyjne (nie będzie już celowania jak błyskawicami), za to choćby neon pozwoli nam na coś zgoła przeciwnego. Wykorzystane będą też funkcje DualShocka 4, jak na przykład touchpad i głośniczek. Mam nadzieję tylko, iż część zdolności nie będzie zarezerwowana na wyłączność kolekcjonerek bądź oderwanych na potrzeby DLC. Na razie nic na to nie wskazuje, ale do premiery jeszcze trzy tygodnie.

I można patrzeć, jaki loot wydropił.Next-gen?
Rzecz jasna, gdzieniegdzie ludzie się plują, że wydano dwie części na PS3, czemu ta jest na PS4. Ano wydaje mi się, że powód jest. Przede wszystkim wykorzystano należycie moc do efektów specjalnych – wyraźnie widać smużki dymu, żarzące się drobinki w powietrzu, iskry. To wszystko sprawia, że na PS3 byłoby to niemożliwe. Ponadto postarano się o lepszą rozdzielczość tekstur, ulepszony motion-capture z przechwytywaniem mimiki twarzy, zmienne warunki pogodowe wpływające na wygląd otoczenia. Jeśli będzie padać deszcz, pojawią się kałuże, a kiedy się przejaśni, bez trudności dostrzeżemy wysychające zacieki na ścianach budynków. Prawdopodobnie niejednokrotnie zdarzy nam się przystanąć i pozachwycać się otoczeniem. Czy będzie to grafika w pełni spełniające marzenia graczy o nowej generacji? Nawet jeśli nie, to na pewno nikt nie powinien narzekać.

Po niedoskonałym Killzone: Shadow Fall wiele osób przeniosło swoją uwagę i nadzieję na inFamous: Second Son. PS4 nadal brakuje ekskluzywnego hitu rozmiarów AAA. Póki co wszystko wskazuje na to, że nie będzie przypału, aczkolwiek wstrzymajmy się z zachwytami do premiery, żeby nie było zawodu. Doskonale wiemy, że wybory mogą nie być zbyt szare, misje mogą okazać się zbyt liniowe i jednostajne, ale miejmy nadzieję, że Sucker Punch i Sony dołożą wszelkich starań, by nie było ocen z żółtego przedziału na metacritic. A Wy jak myślicie, będzie system-seller?

Nie mogę się doczekać tych widoków.

Komentarze (3)

 • Avatar użytkownika Bodzio_Gracz
  #1 | Bodzio_Gracz mówi:14 sierpień 2016

  Zapowiedź się sprawdziła, gdyż gra wygląda znakomicie Smile

 • Avatar użytkownika Nakata
  #2 | Nakata mówi:07 marzec 2014

  Prognoza mocno optymistyczna, ale muszę przyznać, że faktycznie wygląda obiecująco Smile

 • Avatar użytkownika bart0ssy
  #3 | bart0ssy mówi:05 marzec 2014

  System seller z tego nie będzie, ale szykuje się bardzo dobra gra. Megahitu nie oczekuję, ale mam nadzieję, że spędzę przy Second Son kilka miłych godzin.