Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Zapowiedzi» PlayStation 3» Mortal Kombat X

Informacje

 • Autor: Nakata
 • Dodano: 25 grudzień 2014 12:19
 • Czytano: 3,718 razyNajnowsze zapowiedzi

Najczęściej czytane zapowiedzi

Zapowiedź gry Mortal Kombat X (PlayStation 3)

Okładka gry Mortal Kombat X
 • Producent: NetherRealm Studios
 • Wydawca: Warner Bros Interactive Entertainment
 • Dystrybutor PL: Cenega Poland
 • Gatunek: bijatyki, co-op, zręcznościowe
 • Premiera: prace wstrzymane
 • Premiera PL: prace wstrzymane
 • Tryb gry: single / multiplayer
 • Język: Polski / Angielski
 • Nośnik: BD
 • Cena: 219.90 zł
 • Prognoza

  9.0

 • Twoja ocena

  9 / 10

  Średnia: 9 / Głosów: 1

 • Cechy gry PEGI 18

  PEGI 18
  Gra tylko dla dorosłych

  Przemoc

  Przemoc
  Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania: konsola Sony PlayStation 3

Restart najsłynniejszego cyklu bijatyk okazał się strzałem w dziesiątkę. Ogromna popularność Mortal Kombat sprawiła, że twórcy ze studia NetherRealm postanowili kontynuować dobrą passę serii. Oczywiście nie zabraknie znanych wojowników, mnóstwa kombosów, nowości i hektolitrów krwi.

Nowe pokolenie

Podobnie, jak w części poprzedniej, w Mortal Kombat X pojawi się także tryb fabularny. Zapewne ucieszy to fanów, którzy bardzo entuzjastycznie przyjęli go w Mortal Kombat oraz Injustice: Gods Among Us. Akcja tytułu umiejscowiona została bezpośrednio po zakończeniu dziewiątej odsłony, a gracze będą mogli obserwować rozwój wydarzeń na przestrzeni kolejnych 25 lat. Co to oznacza? Głównie to, że przyjdzie nam przeskakiwać w czasie, a do naszej dyspozycji oddane zostaną młodsze i starsze wersje wojowników. Pojawią się również nowe grywalne postacie, jakie odegrają istotną rolę w historii. Wśród nich znajdzie się między innymi Kotal Kahn - nowy władca Zaświatów oraz Cassie Cage (córka Johnny'ego i Sonyi).

Nasi ulubieńcy wracają do gry!Autorzy nie zamierzają spocząć na laurach, dlatego spodziewać się możemy znacznie większej ilości zmian. Po pierwsze, Mortal Kombat X dysponować będzie interaktywnym otoczeniem. Jeśli miał ktoś do czynienia z Injustice: Gods Among Us, to wie, z czym to się je. W lokacjach porozrzucane są przedmioty, jakie (używając odpowiedniego klawisza, we właściwym miejscu) mogliśmy wykorzystać do walki z oponentem. W przypadku "dziesiątki" będzie wyglądać to identycznie, ale producenci ze studia NetherRealm nieco ograniczyli ich ilość. Dzięki temu gracze skupią się w większej mierze na wyprowadzaniu celnych ciosów, a nie na rzucaniu we wroga wszystkim, co znajdzie się w zasięgu ręki. Aby pojedynki stały się bardziej sprawiedliwe i wyrównane, twórcy wprowadzili mechanizm odnawialnych sił. Jeśli użyjemy interaktywnej rzeczy, to na krótki czas pozbawimy sterowanej przez nas postaci części paska wytrzymałości. Podobnie jest w przypadku ataków dystansowych (np. Electric Fly Raidena i Tornado Kabala), które bardzo często przechylały szalę zwycięstwa. Teraz zwycięstwo przy wykorzystywaniu jednego takiego ciosu będzie niemożliwe.

Pojawi się także nowa gwardia!Nie da się nie zauważyć, iż autorzy chcą, aby w Mortal Kombat X najważniejsze były dynamiczne walki w zwarciu. Świadczy o tym nie tylko mechanizm odnawialnych sił. W najnowszej odsłonie cyklu odległość między przeciwnikami zostanie zmniejszona, co skutkuje częstszymi konfrontacjami bezpośrednimi i mniejszą szansą na unikanie rywala. Programiści nie zapomnieli też o większej efektowności i brutalności pojedynków. Teraz pasek odpowiadający za kombosy specjalne (na przykład X-Ray) nabijać się będzie znacznie szybciej. Już widzę te łamane kości.

Na troje babka wróżyła

Studio NetherRealm nie zasypia gruszek w popiele, a dzięki temu w Mortal Kombat X czeka nas kolejna bardzo istotna zmiana. Każdy z bohaterów otrzyma trzy wersje, różniące się sposobem prowadzenia starć, umiejętnościami oraz wyglądem. Od graczy zależy, na jaką wersję się zdecydują - walczącego w zwarciu lub strzelającego mocami z większej odległości. Nie zabraknie również kilku nowych aren.

Ale emeryci nie wyglądają na wyczerpanych!W dziesiątej części serii do naszej dyspozycji oddanych zostanie ponad 24 wojowników, wśród których znajdą się stali bywalcy (Raiden, Goro, Kano, Scorpion, Sub-Zero) oraz całkowici debiutanci, wspomniani wyżej Kotal Kahn i Cassie Cage, D’vorah, a także duet Ferr i Torr. To wszystko zostanie podkreślone jeszcze lepszą oprawą graficzną – bardziej szczegółową i mroczną. Ale czy Mortal Kombat X powtórzy sukces poprzedniczki? Dowiemy się w dniu premiery, czyli 17 kwietnia.

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?