Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Zapowiedzi» PlayStation 3» Śródziemie: Cień Mordoru

Informacje

 • Autor: Nakata
 • Dodano: 06 sierpień 2014 12:49
 • Czytano: 3,604 razyNajnowsze zapowiedzi

Najczęściej czytane zapowiedzi

Zapowiedź gry Śródziemie: Cień Mordoru (PlayStation 3)

Okładka gry Śródziemie: Cień Mordoru
 • Producent: Monolith Productions
 • Wydawca: Warner Bros Interactive Entertainment
 • Dystrybutor PL: Cenega Poland
 • Gatunek: akcji, fantasy, TPP
 • Premiera: 18 listopad 2014 r.
 • Premiera PL: 21 listopad 2014 r.
 • Tryb gry: single player
 • Język: Polski / Angielski
 • Nośnik: BD
 • Cena: 199.90 zł
 • Prognoza

  7.5

 • Twoja ocena

  8 / 10

  Średnia: 8 / Głosów: 3

 • Cechy gry PEGI 18

  PEGI 18
  Gra tylko dla dorosłych

  Przemoc

  Przemoc
  Gra zawiera elementy przemocy.

  Wulgarny język

  Wulgarny język
  W grze jest używany wulgarny język.

  Online

  Online
  W grę można grać online.

Wymagania: konsola Sony PlayStation 3, PlayStation Network

Na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena powstała filmowa trylogia "Władca Pierścieni" oraz "Hobbit" (ostatnia część - Hobbit: Bitwa Pięciu Armii - będzie miała swoją premierę 26 grudnia 2014 roku). Obrazy te wpłynęły na ogromną popularność dzieł brytyjskiego pisarza, a co za tym idzie, na powstanie kilkunastu growych produkcji na ich podstawie. Jedne były bardzo dobre i spędziliśmy z nimi miłe chwile, inne wypadły jedynie przeciętnie, a ich najmocniejszą stroną jest wyłącznie nawiązanie do The Lord of the Rings. Teraz do kury znoszącej złote jaja dobrało się doświadczone studio Monolith Productions, znane z cyklu No One Lives Forever oraz dwóch pierwszych odsłon serii F.E.A.R., które przedstawi nam swoją historię. Czy będzie ona warta uwagi?

Zbliża się Cień Mordoru

Akcja Śródziemie: Cień Mordoru umiejscowiona jest pomiędzy zakończeniem Hobbita, a początkiem Władcy Pierścieni. Z pewnością ucieszy to fanów, gdyż spotkamy Aragorna, Golluma i wiele innych postaci znanych z filmów bądź książek. A jaki ma to wpływ na wątek fabularny? Świat nie jest jeszcze zniszczony przez wrogie jednostki, brakuje płonącego oka na szczycie twierdzy Barad-Dur, a ekspansja mrocznych sił dopiero się rozpoczyna.

Nadciągają siły Mordoru!Protagonistą tytułu jest Talion - doświadczony zwiadowca i gondorski strażnik Czarnych Wrót. Niestety do tego miejsca dotarł cień Mordoru, poplecznicy Saurona powrócili silniejsi i wymordowali wszystkich, w tym także rodzinę bohatera. On sam również żegna się z życiem, ale za sprawą prastarego Ducha Zemsty zostaje wskrzeszony, a na dodatek obdarzony mocami Upiora. Talion postanawia udać się do Mordoru, zemścić się na swoich oprawcach i odpłacić im pięknym za nadobne. Ale zanim wypełni swoją misję, przyjdzie mu zwiedzić mnóstwo ciekawych miejsc, stoczyć wiele efektownych pojedynków oraz rozmawiać z napotkanymi w trakcie kampanii postaciami niezależnymi. Co ciekawe, według zapewnień autorów ze studia Monolith Productions, w Śródziemie: Cień Mordoru ten ostatni element nie zostanie potraktowany po macoszemu. Skutkiem tego są niezwykle istotne dialogi, o które zadba między innymi Christian Cantamessa - scenarzysta Red Dead Redemption. Podczas przygody powoli odkryjemy prawdę o tajemniczym wybawcy, jaki stoi za powrotem protagonisty do świata żywych. Poznamy też historię powstania Pierścieni. Bardzo ważne będą także podejmowane przez nas decyzje, które mogą skutkować poważnymi konsekwencjami w dalszej części fabuły.

Zemsta będzie słodka!Cień Mordoru to trzecioosobowa gra akcji z całym mnóstwem widowiskowych starć z licznymi oponentami. Twórcy mocno się napracowali, aby element ten nie polegał jedynie na szybkim naciskaniu jednego klawisza. W tym celu opracowano rozbudowany system walk (Nemesis) podobny do tego, z jakiego korzystaliśmy w jednej z odsłon cyklu o Mrocznym Rycerzu. Najmocniejszą jego stroną jest sztuczna inteligencja przeciwników, którzy przestaną być wyłącznie workami treningowymi. Będą czymś więcej, zyskają własną osobowość, imiona, rangę, zestaw ciosów, słabe i mocne strony oraz poziom doświadczenia. Dodatkowo otrzymają możliwość uczenia się naszej taktyki, gdy ciągle będziemy rozgrywać walki w ten sam sposób, z czasem wróg przewidzi każdy nasz ruch. Jeśli chcemy odnosić zwycięstwa, to musimy pamiętać, aby każda potyczka była inna. Nie jest to trudne, kiedy do dyspozycji ma się ogrom broni, sporą ilość ciosów, zwodów, kontr oraz akcji specjalnych, na przykład zepchnięcie nieprzyjaciela ze skał.

Spore możliwości

Brytyjscy programiści wyposażyli Taliona nie tylko w standardowy oręż. Przecież Gondorczyk nie jest już zwykłym strażnikiem, po wskrzeszeniu protagonista zyskał również możliwość przenoszenia się do świata duchowego, którego doświadczał Frodo po założeniu Pierścienia.

Gruba sztuczka!Co da mu ta zdolność? Przede wszystkim bohater Śródziemie: Cień Mordoru może rozpoznawać oponentów z większych odległości, podsłuchiwać ich myśli, a czasami nawet przejąć nad nimi kontrolę. Ostatnia funkcja pozwoli na zdobycie potrzebnych informacji bądź przedostanie się takim osobnikiem do dowódcy i wyeliminowanie go. Oprócz wymienionych umiejętności Talion dysponuje teleportacją oraz możliwością spowolnienia czasu. Oczywiście rozwój sterowanej przez nas postaci odbywa się na dwóch platformach, a od gracza zależy, czy zainwestuje w podstawowe cechy protagonisty, czy zdecyduje się rozwijać te nadprzyrodzone.

Na tym atrakcje produkcji się nie kończą. Śródziemie: Cień Mordoru dysponować będzie też zmiennymi porami dnia oraz możliwością skrytobójstwa. Dużym atutem dla fanów filmowej i książkowej sagi z pewnością stanie się próba wiernego odzwierciedlenia świata stworzonego przez J.R.R. Tolkiena. Aby tego dokonać, Monolith Productions podjęło współpracę z firmą Middle-earth Enterprises oraz studiem zajmującym się efektami specjalnymi - Weta Workshop. Wszystko brzmi pięknie, ale czy Brytyjczycy znani dotychczas ze strzelanek poradzą sobie z takim tematem? Przekonamy się w dniu premiery, czyli 7 października.

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?