Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Zapowiedzi» PlayStation 3» Killzone 2

Informacje

 • Autor: Feargus
 • Dodano: 23 listopad 2008 19:59
 • Czytano: 4,532 razyNajnowsze zapowiedzi

Najczęściej czytane zapowiedzi

Zapowiedź gry Killzone 2 (PlayStation 3)

Okładka gry Killzone 2
 • Producent: Guerilla Games
 • Wydawca: Sony Computer Entertainment
 • Dystrybutor PL: Sony Computer Entertainment PL
 • Gatunek: FPP, FPS, science-fiction, strzelanki
 • Premiera: 25 luty 2009 r.
 • Premiera PL: 25 luty 2009 r.
 • Tryb gry: single / multiplayer
 • Język: Polski / Angielski
 • Nośnik: BD
 • Cena: 239.99 zł
 • Prognoza

  9.0

 • Twoja ocena

  9 / 10

  Średnia: 9 / Głosów: 2

 • Cechy gry PEGI 18

  PEGI 18
  Gra tylko dla dorosłych

  Przemoc

  Przemoc
  Gra zawiera elementy przemocy.

  Wulgarny język

  Wulgarny język
  W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania: konsola Sony PlayStation 3

E3 2005, to nie tylko wiele zapowiedzi dobrych gier i wspaniałe targi, lecz także miejsce premierowego pokazu pewnego teasera, który natychmiast przeszedł do historii i ożywił społeczność graczy. Wyrenderowana grafika wyglądała wręcz cudnie, i nic nie byłoby w tym szczególnego, gdyby nie wypowiedź jednego z twórców gry: “Tak właśnie prezentować się będzie Killzone2”. I wiecie co? Nie kłamał...

Killzone 2, to sequel bardzo udanej i rozbudowanej gry, o której jednak ciężko powiedzieć, by odniosła sukces. Gracze nie przyjęli jej zbyt ciepło, choć była kawałkiem naprawdę dopracowanego kodu. Dla niewtajemniczonych... Killzone, to gra FPS ze sporą dawką akcji i z przyciągającym uwagę trybem wieloosobowym. Pierwsza część pojawiła się jedynie na PlayStation 2, zaś następca wkracza już w świat nowej generacji (choć na dzień dzisiejszy, to już obecna). Z podstawowych informacji warto też wiedzieć, iż ponownie zagramy w nią tylko i wyłącznie na konsoli Sony. Szykuje się zatem samokowity exclusive, ofensywa japońskiego giganta trwa!

Do czego strzelamy !?


“Śmierć ma 1000 twarzy...”

Zapewne niewielu z was zagrywało się w Killzone'a, dlatego postanowiłem, że rozpoczniemy od krótkiego wprowadzenia do świata “dwójeczki”. Akcja gry osadzona została w niedalekiej przyszłości, dwa lata po wydarzeniach z części pierwszej. Fabuła, jak to w FPSach bywa, nie zaskakuje i opowiada o przebiegu konfliktu pomiędzy dwoma mocarnymi frakcjami - ISA oraz Helghast. Gracz wcieli się w postać żołnierza ISA o imieniu Sev, należącego do oddziału bojowego “Legion”. W przeciwieństwie do “jedynki”, to My wstępujemy w roli agresora, i wraz z naszymi wojskami napadamy na planetę Helghast, aby raz na zawsze zakończyć konflikt i zabić głównego dowódcę Helghan - Imperatora Visiariego. Zadanie do najprostszych nie należy, a przeciwnicy stawią silny opór najeźdzcom. Tym bardziej, że już od samego początku rzuceni jesteśmy w samo centrum wielkiej rzeźni, do stolicy Helghan – miasta Pyrrhus. Będzie się działo!

“... zło tylko jedną”

Choć w założeniach gra nadal pozostanie zwykłym FPSem, wiele elementów rozgrywki ulegnie gruntownej przebudowie. Największym poprawkom poddana zostanie Sztuczna Inteligencja, która jest niezwykle ważnym elementem każdej gry akcji. Przeciwnicy zachowywać się będą zgodnie ze swoją rolą na placu boju. Jedni bezmyślnie będą na nas szarżować, by zadać jak najwięcej szkód i obrażeń, drudzy zaś, niczym powolnym atakiem pozycyjnym, “oblężać” będą nasze linie obronne. Tak jak w wielu innych “strzelankach” , My także otrzymamy kilka umiejętności, dzięki którym przetrwamy przygwożdżający nas ostrzał CKM, czy artylerii. Chowając się za zasłonami, tj. za kontenerami, różnymi zaporami czy ścianami, czujemy się choć trochę bezpieczniej. Pamiętajmy jednak, że nawet w ukryciu dosięgnąć nas może karząca ręka sprawiedliwości.

Panowie z Guerrilla Games pomyśleli także o zróżnicowaniu desginu bitew, w czym głównie pomaga opracowany system odpowiadający za zmienne warunki atmosferyczne. Ciekawe tylko, czy oprócz wyjątkowego wyglądu, będzie to miało jakikolwiek inny wpływ na nasze starcia?

Sterowanie naszym bohaterem także będzie nieco inne, aniżeli w innych tytułach z tego gatunku gier. Sev, jako uzbrojony po zęby żołnierz jednostki bojowej, który korzysta z dobrodziejstw najnowszej technologii i arcywytrzymałych, futurystycznych zbroi, po prostu musi być bardzo ciężki. No i istotnie tak jest! Ruchy naszego bohatera raczej nie należą do najszybszych, a pełen obrót wokół własnej osi troszkę trwa. Możecie mi wierzyć, albo i nie, ale takie rozwiązanie niesamowicie wpływa na sposób rozgrywki, w której od teraz liczy się także taktyczne podejście do sprawy, co najlepiej widać w rozgrywce multiplayer.

Nierówne drogi to bolączka wielu krajów


“O pięknej śmierci”

Killzone 2 nie stał się jednak popularny dzięki rozbudowanej rozgrywce. Elementem, który zaszokował i spowodował szczękopad u wszystkich graczy była grafika, a dokładniej jej render z roku 2005. Trzy lata temu nikt jeszcze nie wierzył, że gra wyglądać może tak wspaniale. Na dzień dzisiejszy, po pokazaniu bety oraz wielu screenów, nie mamy już wątpliwości – ta gra to istne arcydzieło i konsolowa, graficzna rewolucja, która wygląda lepiej niż Gears of War 2, a i spokojnie konkurować może z Pecetowym Crysis. Killzone wygląda przepięknie, a dynamiczne oświetlenie, tekstury, modele postaci i animacje to po prostu kolejna generacja na PlayStation3. Wszystko to wprowadza nisamowity, wyjątkowy i mroczny klimat, którego nie zapomnicie do końca życia. Zresztą, co ja wam będę mówił... spójrzcie po prostu na załączone screeny, czy trailery z gry, a natychmiast uwierzycie w moje słowa. Bez dwóch zdań - to trzeba zobaczyć samemu!

“Wojny nigdy się nie kończą”

Wobec niedawno przeprowadzonych “multiplayer beta testów”, grzechem byłoby nie wypowiedzieć się o rozgrwyce wieloosobowej. Sam sposób rozgrywki przypomina ten, znany nam już z Call of Duty Modern Warfare. Poprzez rozgrywanie online\'owych bitew zyskiwać będziemy kolejne punkty doświadczenia i awansować na kolejne poziomy. W potyczkach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 32 graczy, czyli ani nie za mało, ani tym bardziej nie za dużo. Oczywiście, dzielić się możemy na 4-osobowe podgrupy oraz wyznaczać w nich kapitana, który jest jednocześnie miejscem spawnu. Mapy są spore i wspaniale zaprojektowane. Wiele w nich miejsc, przy których można się skutecznie bronić, dużo jest także przesmyków, wąskich korytarzy, a i otwartej przestrzeni nie zabraknie. Rozgrywka należy do taktycznych, więc wykorzystanie terenu i walorów mapy jest ważnym elementem.

Graczom udostępniono także komunikację głosową przez headsety, co w każdej tego typu grze bardzo się przydaje. Do dyspozycji otrzymujemy 6 trybów rozgrwyki, choć i tak najważniejszym jest Warzone, będący sprytnym połączeniem pozostałych, gdzie o zwycięstwie decyduje całość, około 30 minutowej gry. Klas postaci jest 5, a są to: Żołnierz, Medyk, Inżynier, Sabotażysta i Scout. Na początku dostęp mamy jedynie do pierwszej z nich, a kolejne odblokowywujemy za punkty zdobyte podczas walk. Wybór klasy wiąże się z pomysłem na grę, dlatego trudno powiedzieć, by któraś była zdecydowanie lepsza od pozostałych.

Multiplayer czerpie naprawdę sporo pomysłów z takich gier jak Battlefield 2, czy Call of Duty Modern Warfare. Zatem, czemu Killzone 2 miałby być pod tym względem słabszy? Po zagraniu w wersję beta stwierdzić można, że będzie to jeszcze lepsza pod tym względem produkcja. Oby tak pozostało do premiery.

Będzie żył !


Czy Killzone 2 okaże się mega hitem? Po udanych beta testach i wielu zapowiedziach trudno powiedzieć, by stało się inaczej. I choć wszystko okaże się dopiero w dniu premiery, czyli w lutym, już teraz tytuł ten okrzyknąć można wielkim sukcesem, a pod wieloma względami nawet wyznacznikiem gatunku. Warto jednak być ostrożnym i poczekać jeszcze 3 miesiące. Oczywiście, życzę Wam wszystkim cierpliwości i korzystnej sytuacji materialnej.

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?