Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Zapowiedzi» PlayStation 3» Gran Turismo 6

Informacje

 • Autor: Louis
 • Dodano: 24 listopad 2013 12:48
 • Czytano: 4,657 razyNajnowsze zapowiedzi

Najczęściej czytane zapowiedzi

Zapowiedź gry Gran Turismo 6 (PlayStation 3)

Okładka gry Gran Turismo 6
 • Producent: Polyphony Digital
 • Wydawca: Sony Computer Entertainment
 • Dystrybutor PL: Sony Computer Entertainment Polska
 • Gatunek: samochodowe, wyścigi
 • Premiera: 6 grudzień 2013 r.
 • Premiera PL: 6 grudzień 2013 r.
 • Tryb gry: single / multiplayer
 • Język: angielski z polskimi napisami
 • Nośnik: BD
 • Cena: 249.90 zł
 • Prognoza

  8.5

 • Twoja ocena

  8 / 10

  Średnia: 8 / Głosów: 7

 • Cechy gry PEGI 3

  PEGI 3
  Gra dla wszystkich

  Online

  Online
  W grę można grać online.

Wymagania: konsola Sony PlayStation 3

Muszę się od razu przyznać, nie jestem wielkim fanem gier wyścigowych i mam z nimi kontakt dosyć… okazjonalnie. Mam kilka ulubionych serii oraz konkretnych tytułów, a do pozostałych podchodzę mniej więcej tak, jak do pozostałych gier sportowych – z obojętnością. Dlatego też godziny spędzone na doskonaleniu umiejętności sterowania wirtualnymi pojazdami, męczenie czasów i urywanie kolejnych sekund traktuję raczej jako odpoczynek od produkcji fabularnych. Inaczej jest tylko w jednym przypadku – Gran Turismo to seria, która potrafi zatrzymać mnie na dłużej przy konsoli, dlatego jej szóstej odsłony oczekuję niecierpliwie, ale czy jest na co czekać?

GT6 nadjeżdża z ogromną prędkością!


GT6 stanowi raczej pożegnanie z konsolą siódmej generacji od Sony niż z dawna wyczekiwaną kolejną odsłonę serii wnoszącą nieco świeżości do tego, co znamy już z poprzednich części. Tytuł ten równie dobrze można uznać za produkcję wieńczącą piętnastolecie cyklu, taki ukłon od twórców w stronę fanów. Dlaczego? Już teraz wiemy, że obecnie w produkcji znajduje się siódma część Gran Turismo, która trafi na PlayStation 4 prawdopodobnie w przyszłym roku. Co więc ciekawego będziemy mogli znaleźć w grze, gdy ta trafi w mikołajki do sklepów? Przede wszystkim to, co mieliśmy już okazję poznać przy okazji grania w jej poprzedniczkę z kilkoma nowymi dodatkami. W sumie dostępne będą trzy tryby rozgrywki umożliwiające zabawę zarówno samemu, jak i z towarzyszem czy przeciwnikami w sieci. Szybka gra, jak łatwo się domyślić, pozwoli na rozegranie pojedynczego wyścigu single player lub multiplayer oraz spróbować swoich sił na wybranych trasach w próbie czasowej bądź driftingu. Tryb kariery wprowadzi natomiast do rozgrywki rozwijanie umiejętności, zdobywanie kolejnych licencji i możliwość odblokowania następnych zawodów oraz samochodów. Formą odprężenia będzie natomiast „Przerwa na kawę” – seria minigier obecnych w karierze, polegających na różnorodnych wyzwaniach, jak na przykład strącanie z toru pomarańczowych pachołków ostrzegawczych na czas. Nie zabraknie też specjalnych zawodów, czyli prestiżowych imprez, na które zaproszenie dostaniemy raz na jakiś czas wraz z osiąganymi przez nas postępami w grze.

Piękne widoki będą nam towarzyszyć podczas emocjonujących wyścigów.


Gran Turismo 6 będzie z pewnością kusić ilością udostępnionych pojazdów, odblokowanie ich wszystkich bez wątpienia zajmie masę czasu, ponieważ najnowsza odsłona serii zaoferuje, uwaga, około 1200 samochodów. Wśród nich znajdą się zarówno auta wyścigowe, konsumenckie, bolidy sportowe, jak również zupełnie nietypowe, z łazikiem kosmicznym na czele. Miłośnicy tuningu również powinni czuć się dopieszczeni, ponieważ poszczególne modele będą podatne na szerokiej gamy ulepszenia, a samo dłubanie w autach ma być prostsze i przyjemniejsze dzięki unowocześnionemu interfejsowi użytkownika. Zmienić będziemy mogli nie tylko lakier, części nadwozia czy silnika, ale dzięki wizytom u mechaników dokonywać również prac konserwujących i wzmacniających nasze samochody. Jeśli komuś nadal mało, będzie mógł również przebierać swojego kierowcę pełniącego rolę awatara – kombinezony i kaski kupimy za zarobione podczas wyścigów pieniądze, by zasiliły naszą wirtualną szafę. Jednak czym byłyby piękne i szybkie samochody bez wymagających tras wyścigowych? GT6 zapewni graczom dreszczyk sportowych emocji dzięki 37 lokalizacjom z wiernie odwzorowanymi (twórcy mówią o dokładności do ok. 1 cm) autentycznymi torami z całego świata. Łącznie będzie można ścigać się na stu wariantach tras w różnych porach dnia, również nocą, by podziwiać niebo ozdobione ciałami niebieskimi; i warunkach atmosferycznych, co dodatkowo urozmaici rozgrywkę.

Do wiernego oddania wyglądu sylwetk isamochodów wykorzystano teselację adaptacyjną.


Nie są to jedyne nowinki, ponieważ największe zmiany zaszły w modelu prowadzenia samochodów. Warto odnotować, że na potrzeby Gran Turismo 6 stworzono zupełnie od początku nowy silnik fizyczny, aby możliwie jak najlepiej oddać dynamikę pędzącego pojazdu. Model ten wprowadził dodatkowe czynniki wpływające na sposób prowadzenia auta, między innymi zachowanie opon, aerodynamikę nadwozia czy reakcje zawieszenia na zmianę podłoża. Te wszystkie usprawnienia mają sprawić, że gracze odczują wyraźną różnicę w mechanice nowej odsłony serii, a tym samym zapomną o jej poprzedniczce, chcąc zgłębić tajniki „The Real Driving Simulator” i odczuć nowe doznania płynące z rozgrywki. Trzeba przyznać, że GT zawsze było bliżej do symulatora niż zręcznościowej wyścigówki, ale tym razem twórcy postawili sobie bardzo wysoką poprzeczkę, chcąc zrealizować swoje założenia w produkcji na konsolę, która lada moment doczeka się następcy w postaci PS4. Na ich dzieło patrzy się bardzo przyjemnie – zarówno trasy, jak i pojazdy wyglądają cudnie i pozostaje mieć nadzieję, że równą przyjemność będziemy czerpać, gdy się nimi rozpędzimy podczas gry.

Ilość aut i tras zapewni rozrywkę na wiele godzin!


Autorzy obiecują, że będą mocno wspierać zarówno swój projekt, jak i społeczność, jaka się wokół niego utworzy. Już wiadomo, że niedługo po premierze Gran Turismo 6 będzie regularnie aktualizowane i sukcesywnie uzupełniane o kolejne elementy w postaci aut, lokalizacji i trybów rozgrywki. Nie zabraknie też dodatków takich jak kreator tras, sezonowe eventy, możliwości stworzenia własnego klubu oraz szukania znajomych chętnych do wspólnej zabawy przez Internet. Dla estetów zostanie też udostępniona Podróż fotograficzna, czyli osobna funkcja pozwalająca na uwiecznienie samochodów i krajobrazów z gry. Wygląda na to, że Polyphony chce się godnie pożegnać z PS3, oferując jej posiadaczom naprawdę świetnie zapowiadającego się exclusive’a, który nie koniecznie musi okazać się zapchaj dziurą przed premierą swojej następczyni już na konsoli nowej generacji.

Komentarze (3)

 • Avatar użytkownika Nakata
  #1 | Nakata mówi:25 listopad 2013

  Idealny prezent na Mikołaja Smile

 • Avatar użytkownika martin
  #2 | martin mówi:24 listopad 2013

  i kolejne dwie stówy poszły..... Grin

 • Avatar użytkownika Sofia19
  #3 | Sofia19 mówi:24 listopad 2013

  jedna z najbardziej oczekujących gier przeze mnie, wszystkie poprzednie części ograne i przypomniane Smile