Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Zapowiedzi» PlayStation 3» Kingdom Hearts HD 1.5 ReMIX

Informacje

 • Autor: Rasgul
 • Dodano: 29 sierpień 2013 19:44
 • Czytano: 3,376 razyNajnowsze zapowiedzi

Najczęściej czytane zapowiedzi

Zapowiedź gry Kingdom Hearts HD 1.5 ReMIX (PlayStation 3)

Okładka gry Kingdom Hearts HD 1.5 ReMIX
 • Producent: Square Enix
 • Wydawca: Square-Enix / Eidos
 • Dystrybutor PL: Cenega Poland
 • Gatunek: akcji, hack & slash, RPG, zręcznościowe
 • Premiera: 14 marzec 2013 r.
 • Premiera PL: 13 wrzesień 2013 r.
 • Tryb gry: single player
 • Język: angielski
 • Nośnik: BD
 • Cena: 169.90 zł
 • Prognoza

  8.5

 • Twoja ocena

  7 / 10

  Średnia: 7 / Głosów: 3

 • Cechy gry PEGI 12

  PEGI 12
  Gra dla starszych dzieci

  Przemoc

  Przemoc
  Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania: konsola Sony PlayStation 3, PlayStation Network

Kingdom Hearts to seria popularnych gier z gatunku action RPG, mająca swoje korzenie w konsoli PlayStation 2. Japończycy ze Square Enix wpadli na genialny pomysł połączenia uniwersów Disneya oraz Final Fantasy. Dane jest nam dzięki temu odwiedzić wiele bajkowych, klimatycznych lokacji znanych z ponadczasowych kreskówek. Do tego oczywiście dochodziła świetna fabuła, a także interesujący system walki, co zapewniło cyklowi sukces. Przyszła jednak pora, żeby odnieść go ponownie i zapoznać nowych graczy z linią tych tytułów. Oczywiście, jako iż remaki HD są ostatnio na fali, także i Kingdom Hearts nie mogło nie otrzymać swojego.

Pisząc zapowiedź odświeżonych odsłon jakichś produkcji, ciężko rozpisywać się na kilka stron. W końcu gra kiedyś wyszła i zasłużyła na zabieg odmładzający. Celem takich akcji jest przede wszystkim ponowne sprzedanie tego samego. Docelowymi grupami odbiorców są oczywiście fani oraz inni, którzy z serią wcześniej nie mieli w ogóle do czynienia. Cieszy mnie to, że pod koniec żywota PlayStation 3, Sony decyduje się na odmłodzenie tytułów wcześniej wydanych na poprzednich konsolach. Pozwala to przypomnieć lub przeżyć po raz pierwszy epickie przygody, z jakimi gracze mieli do czynienia prawie dekadę temu. Nie inaczej będzie z Kingdom Hearts, mającą swoją premierę w 2002, tak więc jak widać jest to kawał czasu.

Cudne twarzyczki teraz w HDNa pudełku znajdziemy jednak dopisek 1.5 ReMIX, co może wywołać u nas lekkie zakłopotanie. Sam remake nie będzie dotyczył tylko i wyłącznie pierwszej części serii. Na płycie znajdziemy też odświeżone Re: Chain of Memories oraz przerywniki filmowe z 358/2 Days z podbitą rozdzielczością. Zapowiada się na porządną, długą kupę zabawy, choć nie będzie jej tak dużo jak w przypadku Metal Gear Solid HD Collection. Czepiam się, bo brakuje mi tu Kingdom Hearts II, które zapewne dostanie swoje oddzielne show, za co znowu będziemy musieli zapłacić.

Jak to zwykle bywa w przypadku takich zabiegów odmładzających, twórcy nie decydują się na większe zmiany. Nie będzie nowej opowieści czy nowych mechanik rozgrywki. Gameplay zostaje taki sam, tylko sterowanie można nieco bardziej przystosować pod dzisiejsze standardy. I tak też jest tutaj. Wreszcie będziemy mogli operować kamerą za pomocą prawej gałki analogowej, a specjalne akcje zostały przypisane pod trójkąt, dzięki czemu nie musimy przebijać się przez całe menu. Drobnostki, które jednak uprzyjemnią nam zabawę. Twórcy obiecują również nowe bronie, przedmioty, umiejętności, zadania związane ze statkiem Gummi oraz implementację kilku innych Heartless. Zobaczymy, ile tych elementów znajdziemy w faktycznej grze. Oby jak najwięcej.

Walka z Hadesem Disneya? Why not?!Przejdźmy teraz do kluczowej rzeczy, czyli odmłodzenia oprawy audiowizualnej. Kingdom Hearts nie zestarzało się tak graficznie jak choćby większość tytułów. Zawdzięcza ten fakt głównie swojej bajkowej oprawie. Podbicie rozdzielczości tekstur sprawia, że czujemy, jakby gra miała swoją premierę na początku życia PS3, a nie w poprzedniej szóstej generacji konsol. Grafika już na trailerach i materiałach z wersji japońskiej wygląda pięknie. Udało się jej oczarować mnie, pomimo faktycznego braku styczności. Dodajmy do tego również odświeżony soundtrack. Większość kawałków zostało nagrane ponownie przez orkiestrę symfoniczną, dzięki czemu muzyka brzmi naprawdę epicko i zdecydowanie musi podbijać napięcie w trakcie pojedynków.Mną już wstrząsnęła i po odsłuchu mam ciarki na plecach.

Z finalnym werdyktem poczekamy jeszcze do recenzji. Premiera HD 1.5 ReMIX przypada w Polsce na 13 września, a na jej dystrybucję zdecydowała się Cenega. W tym samym czasie ujrzymy też w sklepach odświeżone Final Fantasy X oraz Final Fantasy X-2, zatem miłośnicy produkcji Square Enix będą mieli w tym miesiącu mnóstwo zabawy w wysokiej rozdzielczości. Ja również wypatruję obu tych kolekcji na horyzoncie i mam nadzieję, że będę mógł jak najszybciej podzielić się swoimi wrażeniami.

Komentarze (2)

 • Avatar użytkownika Rasgul
  #1 | Rasgul mówi:02 wrzesień 2013

  Mają też zremasterować Kingdom Hearts 2, ale nie zostawią pewnie go samego. Moim zdaniem pewnie dołożą coś do pakietu, tak jak tutaj.

 • Avatar użytkownika Karfein
  #2 | Karfein mówi:01 wrzesień 2013

  Takie remaki to ja rozumiem. Dodatkowa zawartość to dla mnie wystarczająca pokusa.