Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Zapowiedzi» PC» Life Is Strange

Informacje

 • Autor: Nakata
 • Dodano: 24 styczeń 2015 16:27
 • Czytano: 1,193 razyNajnowsze zapowiedzi

Najczęściej czytane zapowiedzi

Zapowiedź gry Life Is Strange (PC)

Okładka gry Life Is Strange
 • Producent: DONTNOD Entertainment
 • Wydawca: Square-Enix / Eidos
 • Dystrybutor PL: Cenega Poland
 • Gatunek: akcji, epizodyczne, przygodowe
 • Premiera: 30 styczeń 2015 r.
 • Premiera PL: 22 styczeń 2016 r.
 • Tryb gry: single player
 • Język: angielski
 • Nośnik: DVD
 • Cena: 79.90 zł
 • Prognoza

  9.0

 • Twoja ocena

  9 / 10

  Średnia: 9 / Głosów: 3

 • Cechy gry PEGI 16

  PEGI 16
  Gra dla nastolatków

  Przemoc

  Przemoc
  Gra zawiera elementy przemocy.

  Wulgarny język

  Wulgarny język
  W grze jest używany wulgarny język.

  Narkotyki

  Narkotyki
  W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków.

  Online

  Online
  W grę można grać online.

Wymagania: Procesor Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce GT 440/Radeon HD 4870 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows Vista

Studio DONTNOD Entertainment udowodniło, że ciekawa i wciągająca fabuła to ich żywioł. Ich ostatnie dzieło - Remember Me - opowiadało historię młodej hakerki imieniem Nilin, jakiej przyszło żyć w czasach cyfryzacji ludzkich wspomnień (Neo-Paryż, rok 2084). Przechowywaniem pamięci zajmowała się korporacja Memorize, która dosyć szybko wzbogaciła się na swym patencie (chipie Sensen). Oczywiście firma nie uwzględniła konsekwencji owej technologii, a w zasadzie niewiele ich one obchodziły. Grupa Errorists, a także należąca do niej protagonistka, rozpoczęła walkę z bezwzględnym syndykatem, jaka polegała na wykradaniu informacji z umysłów ludzi. Niestety łowczyni została schwytana i skazana na wymazanie pamięci, a zadaniem graczy było jest pomóc w odzyskaniu tożsamości. Więcej informacji o produkcji znajdziecie w naszej recenzji.

Krótki epizod czasu

Tym razem twórcy postawili nie tylko na inny patent, ale i zupełnie odmienną formułę. Life Is Strange przedstawia historię dwudziestoparoletniej studentki Max Caulfield, która wraca do rodzinnego miasteczka Arcadia Bay (stan Oregon) po pięciu latach absencji. Bohaterka ukończyła właśnie naukę i zdecydowała się odwiedzić stare kąty.

Home, sweet home!Na miejscu spotyka się z dawną przyjaciółką o imieniu Chloe i wspólnie postanawiają wyjaśnić zagadkę tajemniczego zniknięcia wspólnej koleżanki - Rachel Amber. Dosyć szybko Max odkrywa, iż posiada moc manipulacji czasem. A to jeszcze nie wszystko, gdyż w trakcie swojej przygody spotka ją wiele innych niesamowitych wydarzeń. Jednak w najnowszej produkcji studia DONTNOD Entertainment cała historia zostanie podzielona na odcinki. Podobne rozwiązanie mogliśmy obserwować w przypadku dzieł studia Telltale Games - The Walking Dead, Sam & Max, Monkey Island oraz The Wolf Among Us. Sama epizodyczność to tylko jedna z inspiracji. Kolejną jest swobodna eksploracja i interakcja z otoczeniem oraz warstwa fabularna, w której kluczową rolę odegrają podejmowane przez graczy decyzje. Będą one miały istotny wpływ na dalszy przebieg akcji oraz wydarzenia mniej lub bardziej odległe w czasie. W Life Is Strange, dzięki umiejętnościom głównej bohaterki, możemy cofnąć się do momentu wyboru i naprawić swój błąd bądź sprawdzić inny wariant. Moc protagonistki sprawia, że nie musimy wielokrotnie przechodzić każdego z odcinków, aby poznać wszystkie możliwe rozwiązania.

A gdyby tak cofnąć czas?Tytuł zapowiada się niezwykle interesująco dla naszego serca i umysłu, ale również i dla oka. Programiści ze studia DONTNOD Entertainment nie zdecydowali się na pełen fotorealizm i nadali grafice lekko kreskówkowy charakter. Najważniejszy element oprawy stanowić będzie gra aktorska oraz wysokiej jakości animacje, dlatego sporo czasu poświęcono odzwierciedleniu ruchów przy pomocy technologii motion capture. Jeśli do tego dojdzie jeszcze równie atrakcyjna muzyka, jak choćby utwór, którego fragment mogliśmy posłuchać przy okazji niesamowicie klimatycznego trailera (zainteresowanych odsyłam tutaj), to możemy się spodziewać niezwykłej produkcji.

Uwaga na błędy

Wszystko wskazuje na to, iż Life Is Strange odniesie sukces. Ja jednak mam pewne obawy, gdyż podobnie zapowiadało się Remember Me. Niestety twórcy nie ustrzegli się drobnych błędów i złych decyzji, które pozbawiły ich dzieło szansy na najwyższe oceny i walkę o tytuł gry roku.

Będzie pięknie i klimatycznie!Jednak człowiek uczy się na błędach, więc po cichu liczę, że Life Is Strange nie powtórzy historii swojej poprzedniczki i w pełni wykorzysta swój potencjał. Przekonać się o tym będą mogli posiadacze komputerów osobistych oraz konsol PS3, PS4, X1 i X360 już 30 stycznia. Trzymajmy mocno kciuki, bo naprawdę warto.

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?