Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Zapowiedzi» PC» Assassin's Creed: Unity

Informacje

 • Autor: Nefryt
 • Dodano: 23 wrzesień 2014 16:35
 • Czytano: 3,564 razyNajnowsze zapowiedzi

Najczęściej czytane zapowiedzi

Zapowiedź gry Assassin's Creed: Unity (PC)

Okładka gry Assassin's Creed: Unity
 • Producent: Ubisoft Studios
 • Wydawca: Ubisoft
 • Dystrybutor PL: Ubisoft
 • Gatunek: akcji, science-fiction, skradanki, TPP
 • Premiera: 11 listopad 2014 r.
 • Premiera PL: 13 listopad 2014 r.
 • Tryb gry: single / multiplayer
 • Język: angielski z polskimi napisami
 • Nośnik: DVD
 • Cena: 159.90 zł
 • Prognoza

  7.0

 • Twoja ocena

  8 / 10

  Średnia: 8 / Głosów: 2

 • Cechy gry PEGI 18

  PEGI 18
  Gra tylko dla dorosłych

  Przemoc

  Przemoc
  Gra zawiera elementy przemocy.

  Wulgarny język

  Wulgarny język
  W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania: Procesor Intel Core i7 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB (GeForce GTX 780 lub lepsza), 50 GB HDD, Windows 7(SP1)/8/8.1 64-bit

Assassin's Creed jest jedną z tych serii, która przyzwyczaiła nas do siebie niczym książki J.K.K. Rowling traktujące o przygodach Harry’ego Pottera – mimo iż skończyliśmy poznawać jedną przygodę, to każdy wiedział, że do końca jeszcze daleko. Z drugiej strony jedno z dobrze znanych przysłów mówi, że wszystko co dobre w końcu się kończy. Czyżby jednak seria ta nie była wystarczająco dobra?

Kolejna część popularnej przygodówki nosi podtytuł Unity i przeniesie nas tym razem w czasy francuskiej rewolucji, czyli dokładnie w XVIII-wieczny Paryż. Gra pozwoli nam na pokierowanie losami niejakiego Arno, będącego oczywiście członkiem bractwa asasynów. Znając trochę historię Francji możemy już niejako przybliżyć sobie ogólny zarys rozgrywki. Rewolucja Francuska rozpoczęła się w 1789 roku i zamieniła spokojny dotąd Paryż w krwawą arenę starć międzyludzkich. Nasz główny protagonista oczywiście zostaje wplątany w sam środek tej kaźni, kierując się pobudkami zarówno patriotycznymi, jak i osobistymi.

Przystojniak z tego ArnoAssassin's Creed: Unity wprowadzi szereg nowych zmian względem swoich starszych braci. Na szczególną uwagę zasługuje mechanizm AMM (Adaptive Mission Mechanic), który drastycznie zmniejsza tzw. “prowadzenie za rączkę”, doskonale znane z poprzednich części. Jak to będzie przekładać się na rozgrywkę? W razie niepowodzenia misji nie będzie ona przerywana i unikniemy przymusu powrotu do ostatniego punktu kontrolnego. W przypadku nieudanej akcji złapania danego osobnika jedyne co musimy zrobić to znaleźć go jeszcze raz i próbować do skutku. Dojdzie do tego zwiększenie inteligencji przeciwników – po kilku próbach złapania jegomościa może on stawać się bardziej ostrożny i trudniejszy do ponownego wytropienia.

Delikatnym zmianom został poddany również system walki, który ma stać się bardziej wymagający. Sposób poruszania się zostanie w dużej mierze upłynniony, przez co ewolucje wykonywane przez naszego asasyna będą dużo bardziej naturalne. Dla zwolenników stogów siana mam smutną wiadomość – w Unity będzie ich zdecydowanie dużo mniej. Ubisoft zainwestował również w rozwój Arno. Bohater podczas gry będzie się zmieniać a za otrzymywane punkty doświadczenia będziemy mogli go rozwinąć w trzech dziedzinach: skradaniu się, nawigacji oraz walki. Naturalną rzeczą będzie zmiana stroju oraz wyposażenia sterowanej postaci.

A pod nogami ParyżGłówną siłą Unity ma być oczywiście rozbudowana fabuła w trybie dla pojedynczego gracza, lecz twórcy przygotowali również małe “co nieco” dla fanów rozgrywek sieciowych. Tryb kooperacji online będzie dostępny dla 4 graczy, którzy będą się ze sobą bawić w specjalnie zaprojektowanych misjach. Będą w nich odgrywać sabotaż, wykonywać egezekucje czy też ochraniać wyznaczone persony. Drobny smaczek, jaki winien zaspokoić chęć pobiegania czteroma asasynami po XVIII-wiecznym Paryżu.

Wspomniany tytuł został stworzony w oparciu o zupełnie innowacyjną technologię, która została przygotowana na potrzeby next-genowych konsol oraz nowszych komputerów PC. Oficjalne źródła podają, że nowy silnik jest w stanie pokazać nam do 5 tysięcy postaci niezależnych na ekranie w tym samym czasie! Dodatkowym atutem jest fakt, iż do zwiedzania zostaną oddane nie tylko ulice Paryża, ale również wnętrza jego zabudowań.

Dwóch asasynów to już tłok, ale czterech?Ciężko mi wysnuć dobrą prognozę na temat Assassin's Creed: Unity. Z dużym uśmiechem wspominam poprzednie części serii, które wypadały naprawdę dobrze i stały na dosyć wysokim poziomie. Czy jednak te kilka innowacji wystarczy, aby uniknąć syndromu “odgrzewanego kotleta”? O tym przekonamy się już niebawem, gdyż oficjalna premiera gry została zapowiedziana na 11 listopada 2014 roku. W Polsce nowy asasyn zawita dwa dni później.

Komentarze (2)

 • Avatar użytkownika LordTyrranoos
  #1 | LordTyrranoos mówi:25 wrzesień 2014

  Nie grałem w ani jedną część, kompletnie mnie do tej serii nie ciągnie. Jeśli mam ochotę na ciche zabójstwa, zdecydowanie biorę Hitmana albo Splinter Cella.

 • Avatar użytkownika bart0ssy
  #2 | bart0ssy mówi:23 wrzesień 2014

  IMO to może być najlepsza część serii.