Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Zapowiedzi» PC» Mortal Kombat

Informacje

 • Autor: Nakata
 • Dodano: 10 kwiecień 2013 12:00
 • Czytano: 1,795 razyNajnowsze zapowiedzi

Najczęściej czytane zapowiedzi

Zapowiedź gry Mortal Kombat (PC)

Okładka gry Mortal Kombat
 • Producent: NetherRealm Studios
 • Wydawca: Warner Bros Interactive
 • Dystrybutor PL: Cenega Poland
 • Gatunek: bijatyki, zręcznościowe
 • Premiera: 3 lipiec 2013 r.
 • Premiera PL: 3 lipiec 2013 r.
 • Tryb gry: single / multiplayer
 • Język: angielski
 • Nośnik: DVD
 • Cena: 74.90 zł
 • Prognoza

  9.0

 • Twoja ocena

  7 / 10

  Średnia: 7 / Głosów: 6

 • Cechy gry PEGI 18

  PEGI 18
  Gra tylko dla dorosłych

  Przemoc

  Przemoc
  Gra zawiera elementy przemocy.

  Wulgarny język

  Wulgarny język
  W grze jest używany wulgarny język.

  Online

  Online
  W grę można grać online.

Wymagania: Core i5 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza), Windows Vista/7/8

Posiadacze komputerów osobistych w końcu się doczekali – nowa odsłona serii Mortal Kombat pojawi się także i na tej platformie. Stanowiąca restart cyklu część trafiła do sprzedaży 21 kwietnia 2011 roku w wersji na PS3 i Xbox 360. Po ponad roku (dokładnie 11 maja 2012 roku) produkcja została wydana na konsolę Sony PlayStation Vita. Wielu graczy, w tym ja, zastanawiało się, czy pecetowcy również dostąpią tego zaszczytu i będą mogli cieszyć się świetną bijatyką. Dzięki informacją z serwisu Amazon i Steam prawie wszystko jest już jasne, więc jeśli plany producentów się nie zmienią, to Mortal Kombat zawita na blaszaki już w czerwcu.

Nie ma to jak restart

Po kilku niezbyt udanych odsłonach słynnej serii, twórcy zdecydowali się na restart i powrót do korzeni. Piecze nad tytułem objęło studio NetherRealm, na czele której stoi sam Ed Boon, a ekipę zasilili byli pracownicy firmy Midway. Postanowili oni przywrócić frajdę, jaką niosły starsze części i okrasić ją fajną, nowoczesną grafiką oraz kilkoma świeżymi pomysłami. Koncepcja trafiła w dziesiątkę, a gracze otrzymali świetną bijatykę. Czy podobnie będzie w przypadku blaszaków?

Come here!Pecetowy Mortal Kombat nie będzie w dużym stopniu odróżniać się od wersji na PlayStation 3 i Xbox 360, a najprawdopodobniej gra udostępniona zostanie w edycji Game of the Year. Zawierać więc może wszystkie sieciowe rozszerzenia, jakie wzbogaciły konsolowe odpowiedniki. Czego więc powinniśmy się spodziewać?

Prostota największą siłą

Fabuła tytułu jest prosta, tuż przed ostatecznym pokonaniem Raidena przez Shao Kahna, ten pierwszy postanawia podjąć ostatnią próbę i cofnąć się w czasie, by zmienić bieg wydarzeń. Bóg piorunów przenosi się do czasów pierwszej odsłony cyklu, dzięki czemu możemy ponownie wziąć udział w słynnym turnieju Mortal Kombat i poznawać jego dzieje z perspektywy kolejnych zawodników. Przy okazji zapoznajemy się także z indywidualnymi historiami uczestników. Autorzy w prosty, czytelny oraz wciągający sposób przedstawili specyfikę każdego bohatera i przybliżyli ich motywację. Wśród zawodników znajdują się: wspomniani wyżej Raiden i Shao Khan oraz Shang Tsung, Johnny Cage, Sonya, Jax, Kano, Reptile, Sub-Zero, Scorpion, Nightwolf, Mileena, Kung Lao, Sektor, Cyrax, Smoke, Liu Kang, Kitana, Stryker, Baraka, Sheeva, Kabal, Jade, Sindel, Ermac, Noob Saibot, Quan-Chi, Cyber Sub-Zero i Goro. Jeśli MK faktycznie zostanie wydane w edycji Game of the Year, to do tej zacnej grupy dołączą jeszcze Skarlet, Kenshi, Rain oraz Freddy Krueger.

Gdzie z tymi łapami?!Bardzo ważny jest fakt, iż sama mechanika rozgrywki stanowi unowocześnioną wersję starych, dwuwymiarowych odsłon. Całość została ukazana w 3D, ale walki odbywają się w przestrzeni dwuwymiarowej. Dzięki temu nowy Mortal Kombat nawiązuje do klasyki cyklu, ale nie zapomina o nowoczesności.

Fight!

Do tradycji serii nawiązuje także system walki, dzięki czemu możemy skorzystać z całej gamy ciosów dobrze nam już znanych oraz z kilku nowych. Jak przystało na Mortal Kombat, w repertuarze każdego gracza znajdzie się niskie i wysokie kopnięcie oraz cios pięścią, blok, rzut, kilka różnorodnych kombosów i ataków specjalnych. Dodatkowo w trybie Tag Team znajdą się ataki dwuosobowe. Nowością jest również pasek energii, który po naładowaniu umożliwia nam wyprowadzenie kontry, wzmocnionego ataku specjalnego bądź sekwencji x-ray. Ostatni z elementów stanowi kolejną innowację wprowadzoną do cyklu. Jest to zautomatyzowane uderzenie łamiące kości, które nie tylko ukazuje brutalność walk w Mortal Kombat, ale przede wszystkim jest szansą na odwrócenie losów pojedynku w bardzo widowiskowy sposób. A jeśli o efektowności mowa, to muszę wspomnieć o „fatality”, które nie zostało potraktowane po macoszemu. Twórcy ze studia NetherRealm udowodnili, jak wiele mogą jeszcze wymyślić i jak wiele osób zaszokować. Nie ma co owijać w bawełnę, nowa część po prostu kipi brutalnością, a krew leje się hektolitrami. Nie braknie odrywania kończyn, nabijania wroga na ostre kolce czy wyrywania mu serca.

Nie ma to jak zabawa w sieci!Seria Mortal Kombat to w głównej mierze pojedynki dla dwóch graczy (jeden na jednego) i w przypadku nowej odsłony jest podobnie, ale dodatkowo dochodzą do tego walki rozgrywane przez sieć. Możemy więc dołączyć do „pokoju”, gdzie rzucamy wyzwania dowolnemu uczestnikowi z grupy. Drugim rozwiązaniem jest „king of the hill”, w którym przenosimy się na widownię i obserwujemy zmagania innych wojowników. Kiedy przyjdzie czas, sami wchodzimy na arenę i przystępujemy do walki. Nowością są także dwa tryby rozgrywki - Story Mode oraz Tag Team, w jakich stoczymy bitwy dwuosobowymi zespołami.

Plotki czy fakty

Choć producenci nie podali jeszcze oficjalnej informacji o powstawaniu pecetowej wersji swojego dzieła, to wzmianki o produkcji podały internetowy sklep Amazon oraz serwis dystrybucji cyfrowej Steam. Ten pierwszy przez pewien czas przyjmował nawet przedpremierowe zamówienia na grę, a w rejestrze drugiego pojawił się świeżo zaktualizowany wpis tytułu. Jeśli doniesienia te sprawdzą się, to posiadacze komputerów osobistych już 14 czerwca otrzymają odświeżony, wciągający, efektowny i klimatyczny Mortal Kombat ze świetnymi trybami rozgrywki, modelem walki, oprawą graficzną i całym mnóstwem dodatków. Trzymam kciuki i niecierpliwie czekam.

Komentarze (5)

 • Avatar użytkownika jokerek01
  #1 | jokerek01 mówi:12 czerwiec 2013

  Grałem w nią u kumpla na ps3, powiem tak: średnio. wg. mnie jedynym plusem jest dodanie postaci, prócz tego gra dobra na max. 30 min dziennie

 • Brak avatara
  #2 | kam100 mówi:01 czerwiec 2013

  Dobrze wygląda ;]

 • Avatar użytkownika panxryba
  #3 | panxryba mówi:20 kwiecień 2013

  Dla mnie gra zwyczajnie słaba. Mam na X'ie i tylko sobie leży.

 • Avatar użytkownika Karfein
  #4 | Karfein mówi:10 kwiecień 2013

  Czekam na oficjalne ogłoszenia, bo nie wiem, czy kupić potem pakiet DLC do Plusowego Mortala na PS3, czy na PC od razu całość, jak będzie promocja Smile

 • Avatar użytkownika Nomaf
  #5 | Nomaf mówi:10 kwiecień 2013

  Kupiłbym Smile