Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Zapowiedzi» PC» Off-Road Drive: Rajdy Bezdroży

Informacje

 • Autor: Giggs
 • Dodano: 29 czerwiec 2010 14:36
 • Czytano: 2,804 razyNajnowsze zapowiedzi

Najczęściej czytane zapowiedzi

Zapowiedź gry Off-Road Drive: Rajdy Bezdroży (PC)

Okładka gry Off-Road Drive: Rajdy Bezdroży
 • Producent: Avalon Style Entertainment
 • Wydawca: 1C / Cenega
 • Dystrybutor PL: Cenega Poland
 • Gatunek: rajdowe, samochodowe, wyścigi
 • Premiera: 3 grudzień 2010 r.
 • Premiera PL: 30 wrzesień 2011 r.
 • Tryb gry: single / multiplayer
 • Język: Polski / Angielski
 • Nośnik: DVD
 • Cena: 79.90 zł
 • Prognoza

  7.0

 • Twoja ocena

  8 / 10

  Średnia: 8 / Głosów: 2

 • Cechy gry PEGI 12

  PEGI 12
  Gra dla starszych dzieci

  Wulgarny język

  Wulgarny język
  W grze jest używany wulgarny język.

  Online

  Online
  W grę można grać online.

Wymagania: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Poczuj błoto na własnej skórze!

Od paru lat wszystkie samochodówki, które coś znaczą w branży, idą w stronę ułatwiania graczom zabawy. Fizyka i realizm schodzi na dalszy plan. Ważniejsze staje się to, czy gracz dobrze się bawi grając w owy tytuł. Serie Need For Speed, czy Test Drive idą tą ścieżką. Jednak są tytuły, w które grają tylko zawodowcy, bo poziom realizmu przewyższa tam umiejętności tzw. „Dzieci Neo”. GP Legends należy do takich tytułów, GRID także oferuje spory realizm. DIRT 2 to także niezła symulacja. Ale cóż, wszystko się kiedyś kończy. Panowanie tych gier także może się skończyć, bowiem nadchodzi Off – Road Drive: Rajdy Bezdroży.

Jedź tam, gdzie nie był nikt...

Dlaczego ta gra zapowiada się naprawdę interesująco? Bo dawno nie było w tym temacie takiej symulacji, jaką jest O-R D. Tu wszystko wygląda inaczej. Trasy są nieokiełznane, pełne błota, pyłu i kurzu. Samochody wyglądają niczym blaszane bestie, warczące głośno silnikami i spalające paliwo zanieczyszczając powietrze. To amfibie, które nie jadą, one pełzną po trasie. Powoduje to uczucie bezgranicznej wolności, ale także wzbudza w nas poczucie, iż bierzemy udział w prawdziwym wyścigu Off-Road. Łatwo nie jest, trasy są wymagające, ale przystosowane będą do nich samochody. Są to specjalnie przerobione SUV-y, które potrafią przejechać dosłownie po wszystkim.

Znów Samoobrona zablokowała drogę!


Co ciekawe twórcy gry chwalą sobie, iż mają licencję na trasy, marki samochodów, a nawet prawdziwe zawody Off- Road. Będzie bardzo miło, gdy nazwy w grze będą prawdziwe. Co ciekawe, gra nie ułatwia graczom zadania jeśli chodzi o ściganie się. Jeśli szukasz wspaniałych doznań prędkości i chcesz poczuć wiatr we włosach, a ta gra wydaje Ci się być odpowiednią dla Ciebie, to masz rację... wydaje Ci się! Jest tu bowiem coś, co nie pozwoli na poczucie prędkości. Trasy skonstruowane są w taki sposób, by nieustannie skręcać w ciasne wiraże, nie mogąc rozwinąć prędkości. Nawet proste odcinki trasy są tutaj niezwykłą rzadkością.

Co więcej samochody, którymi się ścigamy do demonów prędkości nie należą. Jest to bardzo ciekawe podejście do tematu ścigałek, ale daje dużą frajdę fanom symulacji i maniakom realizmu. Pozostali nie będą mieli czego tu szukać. Co chwila można przestać jechać przez błoto i piach, w których zakopać się niezwykle łatwo, przez co gra staje się nieco frustrująca. By wyjść cało z takich sytuacji, konieczne jest manewrowanie pomiędzy silniejszymi i słabszymi biegami samochodu lub też przełączanie napędu z tylnej na przednią oś naszego cacka. Ciekawe jak fani wirtualnego ścigania na to zareagują.

Piękno tkwi w rozgrywce

Niestety, jak na razie w fazie zapowiedzi jedyną poważną wadą jest fakt, że gra nie dorównuje grafiką swoim konkurentom. Mimo, iż napędzana jest silnikiem Unreal Engine 3, nie ma szans w starciu chociażby z Dirtem 2. Co więcej nadrabiać musi „bajerami” typu wyjeżdżone koleiny, które zapamiętują swoje położenie i nie zmieniają się po kolejnych okrążeniach.

No to żeśmy ujechali!


Myślę jednak, że Ci, którym nie przeszkadza nieco słabsza grafika, będą mieli dużo frajdy z jazdy – oczywiście jeśli lubią symulacje. Wydaje mi się, że to najlepsza gra traktująca o wyścigach terenowych od wielu lat. Jeśli fani nie zrażą się do niej, będzie mogła znaleźć rzesze wygłodniałych graczy, których porwie wizja przecinania tras pełnych kurzu, pyłu i błota, w samochodzie, którym steruje się ciężko, opornie ale skutecznie. Mam nadzieję, że gra będzie pozbawiona błędów technicznych i że zyska sobie miano kamienia milowego w historii ścigałek. Ma do tego wszelkie predyspozycje. Z wypiekami na twarzy będziemy czekać na wrzesień i finał tych wszystkich zapowiedzi twórców.

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?