Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Zapowiedzi» PC» The Black Mirror III

Informacje

 • Autor: Nakata
 • Dodano: 26 listopad 2010 10:44
 • Czytano: 1,549 razyNajnowsze zapowiedzi

Najczęściej czytane zapowiedzi

Zapowiedź gry The Black Mirror III (PC)

Okładka gry The Black Mirror III
 • Producent: Cranberry Productions
 • Wydawca: dtp AG / Anaconda
 • Dystrybutor PL: City Interactive
 • Gatunek: horror, point & click, przygodowe
 • Premiera: 4 luty 2011 r.
 • Premiera PL: 1 czerwiec 2011 r.
 • Tryb gry: single player
 • Język: angielski z polskimi napisami
 • Nośnik: DVD
 • Cena: 29.90 zł
 • Prognoza

  9.0

 • Twoja ocena

  9 / 10

  Średnia: 9 / Głosów: 2

 • Cechy gry PEGI 16

  PEGI 16
  Gra dla nastolatków

  Przemoc

  Przemoc
  Gra zawiera elementy przemocy.

  Wulgarny język

  Wulgarny język
  W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 6 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Ostatnie czasy były całkiem udane dla fanów przygodówek. Na rynku pojawiło się kilka naprawdę interesujących produkcji, które mogą stanowić o sile tego gatunku. Najlepszą grą przygodową, w którą miałam okazję zagrać, jest The Black Mirror II. Tytuł ten całkowicie mną zawładnął, był świetny pod każdym względem. No, może nie do końca. W grze zawodziło jedynie zakończenie, które urywało historię Darrena i pozostawiało wiele niedomówień. Takie działanie mogło świadczyć tylko o jednym - o rychłej kontynuacji. Dlatego wiadomość o pracach nad The Black Mirror III nie była dla mnie wielkim zaskoczeniem, ale bardzo ucieszyła. Już dziś nie mogę się doczekać kolejnej niesamowitej przygody, a przecież gra będzie miała swoją premierę dopiero na początku przyszłego roku.

Po drugiej stronie lustra

Po raz kolejny głównym bohaterem będzie Darren Micheals, który chcąc rozwikłać kilka tajemnic, trafił do Willow Creek. Akcja gry rozpocznie się dokładnie w tym momencie, w którym skończyła się druga część serii. Chłopak budzi się pod zamkiem Black Mirror z pochodnią w ręku i jest kompletnie zdezorientowany.

Musiało ci się bardzo chcieć!


Mija kilka chwil, a na miejscu pojawia się policja, która aresztuje go pod zarzutem podpalenia. Darren trafia do aresztu i tam przez trzy tygodnie przechodzi istne piekło – w nocy dręczą go przerażające koszmary, a w dzień doświadcza okropnych wizji. Na domiar złego Micheals nie potrafi sobie przypomnieć, co tak naprawdę się wydarzyło. Nie wie, czy to czego doświadczył było realne, czy tylko sennym urojeniem. Jednak pewnego dnia jakiś anonimowy człowiek wpłaca za niego kaucję, dzięki czemu chłopak opuszcza areszt i może rozpocząć własne śledztwo. Właśnie w tym momencie do akcji wkracza gracz, którego zadaniem będzie pomóc Darrenowi w znalezieniu odpowiedzi na wszystkie niewyjaśnione pytania.

Wszystko po staremu

Trzecia część serii po raz kolejny przeniesie nas do Willow Creek oraz zamku Black Mirror. Wraz Michealsem odwiedzimy lokacje już nam znane oraz kilka całkiem nowych. Twórcy zapowiadają, że będzie ich ponad sześćdziesiąt dwie, więc na nudę nie powinniśmy narzekać. Bez zmian pozostanie także swobodne poruszanie się, które w pewnym stopniu eliminuje liniowość rozgrywki i sprawia, że staje się ona bardziej realistyczna.

Nowe lokacje, nowe postacie, nowe tajemnice.


Nie zawiedzie również oprawa graficzna, która, tak jak i poprzednio, po prostu zachwyca. Cranberry Productions niezmiennie stawia na piękne i dopracowane dwuwymiarowe tła oraz szczegółowe modele postaci w 3D. Nie zabraknie także ruchomych elementów, zmiennych warunków atmosferycznych, które będą miały wpływ na strój Darrena oraz lokacji wzorowanych na autentycznych miejscach. Jakby tego było mało, autorzy obiecują znacznie więcej twierdząc, że trzecia część będzie jeszcze ładniejsza i dokładniejsza, niż jej poprzedniczka. Nowością ma być wprowadzenie drugiej, grywalnej postaci, która wesprze Michealsa w jego misji. Nie wiadomo, kto to będzie i jaki system zmiany bohatera zastosowali twórcy, ale na pewno urozmaici to rozgrywkę. Tajemnicą pozostają również zagadki, o których autorzy nie wspomnieli ani słówka. Rozwiązania z The Black Mirror II były bardzo dobre, łamigłówki pojawiały się w idealnych momentach, dających się logicznie wyjaśnić. W grze nie miało miejsca upychanie zagadek na siłę, więc możemy liczyć, że i ten aspekt pozostanie bez większych zmian.

Skazany na sukces!


Ważnym elementem serii jest tajemniczy, złowieszczy i mroczny klimat, który podkreślony muzyką jeżył włosy na całym ciele. Właśnie taki nastrój grozy nie będzie nas opuszczał i tym razem. Widać, że autorzy postawili na dobrego konia i nie zamierzają diametralnie zmieniać wszystkiego, a dopracować to, co zastosowali w poprzednich częściach. Jeśli fabuła nie zawiedzie, to możemy liczyć na kolejną, świetną, klimatyczną przygodówkę, w iście wyborowym stylu. Z Darrenem spotkamy się dopiero w lutym 2011 roku, ale jestem pewna, że warto czekać.

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?