Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Zapowiedzi» PC» APB: All Points Bulletin

Informacje

 • Autor: Nakata
 • Dodano: 03 marzec 2010 11:08
 • Czytano: 8,240 razyNajnowsze zapowiedzi

Najczęściej czytane zapowiedzi

Zapowiedź gry APB: All Points Bulletin (PC)

Okładka gry APB: All Points Bulletin
 • Producent: Real Time Worlds
 • Wydawca: Electronic Arts Inc.
 • Dystrybutor PL: Electronic Arts Polska
 • Gatunek: akcji, gangsterskie, MMO, TPP
 • Premiera: 29 czerwiec 2010 r.
 • Premiera PL: 2 lipiec 2010 r.
 • Tryb gry: massive online multiplayer
 • Język: angielski
 • Nośnik: DVD
 • Cena: 149.90 zł
 • Prognoza

  8.0

 • Twoja ocena

  7 / 10

  Średnia: 7 / Głosów: 4

 • Cechy gry PEGI 18

  PEGI 18
  Gra tylko dla dorosłych

  Przemoc

  Przemoc
  Gra zawiera elementy przemocy.

  Wulgarny język

  Wulgarny język
  W grze jest używany wulgarny język.

  Narkotyki

  Narkotyki
  W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków.

  Online

  Online
  W grę można grać online.

Wymagania: Core 2 Duo 2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza), 20 GB HDD, Windows XP/Vista/7 + dodatkowo: stałe połączenie z Internetem

2 in 1 Online

Ostatnimi czasy dosyć często spotykamy się z grami, które łącząc dwa gatunki, są świetne i okazują się strzałem w dziesiątkę. Są też produkcje, które i bez takich modyfikacji panują na rynku. Właśnie takie jest GTA. Może i wiele się w nim zmieniło, ale osoby które pamiętają pierwszą i drugą część, zgodzą się, że klimat pozostał ten sam. Jak "wielki" jest Grand Theft Auto IV, nie muszę nikomu udowadniać. Jednak brakuje mu jednego - solidnego multiplayera. Nie trzeba długo się zastanawiać, jaka gra króluje w sieci, bo odpowiedź jest prosta - World of Warcraft. I właśnie takie połączenie dałoby produkcję idealną, taką która zadowoli każdego gracza. All Points Bulletin, bo właśnie tak ma się nazywać gra, która połączy GTA i WoW. Za produkcją APB stoi sam David Jones, współtwórca Grand Theft Auto, więc o gangsterski klimat nie musimy się martwić. Mimo, że produkcją zajmuje się małe studio Realtime Worlds, to dystrybutorem gry jest Electronic Arts Inc., a oni dobrze wiedzą, co może przynieść pokaźne zyski.

Niech was nie zmylą pozory, to są policjanci!


Ale wróćmy do samej gry. Wiadomo, że rozgrywka toczyć się będzie on-line, co dodaje smaczku, bo każdy wie, że granie ze sztuczną inteligencją, to nie to samo co z drugim człowiekiem. Oczywiście w tym olbrzymim świecie nie zabraknie sztucznie wygenerowanych, bo kto chciałby sprzedawać w monopolowym lub markecie? Dzięki temu miasto będzie tętnić życiem, nie tylko gangsterskim. Kafejki, parki, place zabaw i rynki to miejsca gdzie bez przeszkód można spotkać się kolegą/koleżanką (niepotrzebne skreślić). Ale tak sielsko nie będzie. Znudzeni cudownym i spokojnym życiem, zamiast wybrać się do kina, zorganizują skok na bank, lub kradzież super bryki. I tu wkraczamy do sfery gangów. Gracz będzie mógł dołączyć do już istniejącego, bądź założyć swój, i wraz z kolegami przejąć władzę na dzielni. A że miejsc to odwiedzenia będzie bez liku, to i zadań dla nas nie zabraknie. Jak wiadomo, na akcję musimy pójść elegancko ubrani, więc i takiej możliwości tu nie zabraknie. Wszystko będzie odzwierciedlało rzeczywistość, a jeśli będą i gangi, to nie może zabraknąć stróży prawa.

Ona już wie, a on jeszcze nie!


Wróćmy jednak do początku, czyli tworzenie naszego gracza. Twórcy odwalili kawał dobrej roboty, a skutkiem tego niemożliwym jest spotkanie drugiej takiej samej postaci. Umożliwione jest to dzięki bardzo dokładnemu edytorowi postaci. Tu uwzględnione mają być nawet najmniejsze szczególiki. Więc nasz gracz może wyglądać tak, jak tylko tego chcemy, a nie być jednym z wielu, bo oglądanie kilku identycznych kopii, jest mało realne. W trakcie rozgrywki będziemy mogli zmieniać nasz wygląd, ale tylko w pewnym stopniu. Takimi elementami są: fryzura, tatuaż, nowe ciuchy itp. Reszta - kolor oczu, skóry itd. - pozostają bez zmian. Jako gracz będziemy musieli zadecydować czym się zajmiemy. Można będzie wieść spokojne życie, które ograniczać się będzie do spotkań i spacerowania po mieście, ale nie jest to głównym założeniem twórców. W APB gracze będą podzieleni na dwa fronty. Do pierwszego należeć będą przestępcy, którzy nie szanują prawa, a drugi front tworzą ci, którzy będą tego prawa strzegli. Tylko od nas będzie zależeć, czy dołączymy do gangu i wraz ze swoimi kompanami zajmiemy się rabunkami, czy wstąpimy do policji i zajmiemy się likwidowaniem przestępczości.

To takie niegrzeczne Simsy


Bez względu na obrany przez nas kierunek, możemy liczyć na dużo emocji. Gra będzie wypełniona różnymi zadaniami, których wypełnianie zwiększy naszą reputację. Wszystko ma być dopracowane do tego stopnia, że gdy gangsterzy zostaną wezwani na akcję, w tym samym czasie zostanie powiadomiona ekipa stróżów prawa. Taki system sprawi, iż do spektakularnych starć, będzie dochodzić dosyć często. Ale wrogiem naszego gangu nie będzie tylko policja. Przeciwko nam mogą się postawić inne zorganizowane grupy przestępcze, które wraz z wygranym starciem, otrzymają szacunek innych i przywództwo na dzielni.

Oczywiście wszystkich szczegółów nie znamy. Nie wiadomo także jakie wymagania będzie miało APB. Ale jeśli zapowiedzi twórców potwierdzą się, a my dostaniemy tętniące życiem miasto, w którym będziemy mogli robić wszystko, co tylko nam się zamarzy, to pewnie nie małe. Zagadką jest także sposób płatności. Na razie planowane jest, aby gracze płacili tylko za czas, który spędzili na rozgrywce. Jest to interesujące rozwiązanie, a szczególnie dla graczy, którzy nie zawsze będą mieli czas na grę. No ale wszystkie niewiadome zostaną ujawnione się w dniu premiery. A do tego czasu, posiadacze pecetów i konsol Xbox360 powinni trzymać kciuki, aby All Points Bulletin nie zostało po raz kolejny przełożone, a gra pojawiła się już w marcu.

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?