Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Wywiady» Szkoła Magów

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 20 grudzień 2017 17:29
  • Czytano: 3,466

Szkoła Magów

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 10+
Czas gry: 30 minutZasady gry

W grze wydawnictwa Granna uczestnicy wcielają się w adeptów elitarnej Szkoły Magów przystępujących do egzaminu z nauczonych czarów. Oczywiście zwycięzca może być tylko jeden, a zostanie nim uczestnik zabawy, któremu uda się wyeliminować przeciwników, a sam zachowa przynajmniej jeden punkt życia. Na początku rozgrywki każdy wybiera swojego maga, wykłada przed sobą na stole i trzy przynależące do niego czary podstawowe. Następnie gracze otrzymują po pięć kości oraz znaczniku energii (początkowy poziom energii wynosi 35). Na środek stołu wędrują dodatkowe kości żywiołów (ich ilość jest zależna od ilości osób), a obok wykładamy potasowaną talię czarów zaawansowanych i odsłaniamy pierwszą kartę. Każda runda składa się z dwóch faz: Fazy rzucania czarów oraz Fazy magii. W tej pierwszej wszyscy działają jednocześnie i próbują zbierać symbole potrzebne do rzucenia czaru, a w drugiej następuje realizacja ich efektów. Jeśli mag zostanie tym sposobem pozbawiony wszystkich punktów życia, to odpada z gry.

Każdy z magów dysponuje trzema czarami podstawowymi.Grywalność

Reguły produkcji Szkoła Magów są proste, chociaż początkowo może wydawać się inaczej. Instrukcja jest dosyć obszerna, ale szybko okazuje się, że zawiera również krótkie informacje o postaciach, wyjaśnienia działania poszczególnych czarów oraz znaczenie symboli. Tytuł bazuje w głównej mierze na losowości, ale także szybkości i zręczności, ponieważ w Fazie rzucania czarów wszyscy gracze działają jednocześnie. Jeśli uczestnik zabawy będzie zbyt długo zastanawiał się nad wyborem czaru, to przeciwnicy zgarną mu sprzed nosa wszystkie kości dodatkowe, a co za tym idzie, będą mogli rzucić więcej czarów w Fazie magii. Dzięki takiemu rozwiązaniu rundy odbywają się błyskawicznie i bez oczekiwania na decyzję oponenta. Wszystko to sprawia, że rozgrywka w dziele wydawnictwa Granna przebiega szybko i sprawnie, więc nikt nie będzie narzekał na nudę czy przestoje. Dodatkowo całość powinna się zamknąć w 30 minutach, co idealnie sprawdza się podczas krótkiej przerwy.

Aby nauczyć się nowego czaru, należy zebrać odpowiednią ilość symboli żywiołów.Oprawa graficzna

Szkoła Magów może pochwalić się też solidnym i estetycznym wykonaniem wszystkich elementów. Wewnątrz pudełka znajdziemy 4 karty postaci, 44 kości żywiołów, 1 kostkę losu (szkoda, że nie wygląda ona tak samo, jak w instrukcji), 12 czarów podstawowych, 30 kart czarów zaawansowanych, 4 znaczniki energii oraz instrukcję przypominającą starą księgę z pożółkłymi kartkami. Niestety nie obyło się bez małego błędu – na pudełku widnieje informacja, iż produkcja przeznaczona jest dla graczy w wieku powyżej 10 lat, a w jednym z pierwszych opisów instrukcji mowa jest o adeptach w wieku od 8 lat. To taki mały szczegół, który niknie przy niezwykle klimatycznej oprawie. Gra zawiera mnóstwo kolorowych, pełnych magii ilustracji, jakie nadają grze cudownego charakteru.

Oprawa jest solidna i niezwykle klimatyczna.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Granna to idealna propozycja przede wszystkim dla fanów Harry’ego Pottera i tematyki magicznej. Oczywiście inne osoby także będą mogły się cieszyć z szybkiej i emocjonującej zabawy, ale większą frajdę z rozgrywki będą miały osoby lubujące się w tym temacie, jakie marzą o tytule najlepszego wśród adeptów Szkoły Magów.Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?