Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Wokół gier» Pixel Heaven 2015 już w ten weekend!

Informacje

  • Autor: Louis
  • Dodano: 21 wrzesień 2015 12:39
  • Czytano: 1,873

Podobne publikacje

Pixel Heaven 2015 już w ten weekend!Zainteresowanie grami retro w Polsce nie tylko nie przemija, ale wręcz nieustannie się pogłębia, o czym świadczy duża popularność wydarzeń zogniskowanych wokół tego zagadnienia. Jedną z największych i najchętniej odwiedzanych imprez poświęconych dawnym grom jest Pixel Heaven, które zadebiutowało w czerwcu 2013 roku. Wówczas zarówno sam pomysłodawca inicjatywy, jak i odwiedzający ją goście nie mieli pojęcia, że kameralne spotkanie, mające za zadanie przywołanie atmosfery panującej w czasach, gdy triumfy święciły komputery 8 i 16 bitowe, przerodzi się w poważne i znaczące przedsięwzięcie skupiające wokół siebie tysiące miłośników tytułów oraz urządzeń sprzed lat. Okazało się jednak, że starsi gracze z przyjemnością wzięli udział w nostalgicznej podróży w przeszłość, a młodsi z dużym zainteresowaniem poznawali gry na Commodore, ZX-Spectrum czy Atari, co spowodowało, że Pixel Heaven stało się cyklicznym wydarzeniem, oferującym nie tylko możliwość zapoznania się z tytułami przeznaczonymi na retro komputery czy konsole, ale także wysłuchania prelekcji, wzięcia udziału w turniejach oraz konkursie na najlepszą produkcję niezależną.

W tym roku odbędzie się kolejna edycja wydarzenia, które tym razem trwać będzie aż trzy dni. Od 25 do 27 września w przestrzeniach Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Kina Elektronik na gości będzie czekać szereg atrakcji, wśród których największą uwagę przyciąga sto stanowisk do grania w tytuły znane m.in. z Amigi, Amstrada, Commodore, automatów arcade i wielu innych urządzeń sprzed kilku dekad. Tegoroczne Pixel Heaven oferuje również bogaty program wystąpień i paneli. Ciekawie zapowiadają się zwłaszcza prelekcje i dyskusje o polskim rynku gier; o pierwszych tytułach tworzonych przez Polaków, a także o najnowszych rodzimych hitach szturmem podbijających serca odbiorców na całym świecie oraz przyszłości polskiego gamedevu. Z pewnością zainteresowanie wzbudzi też pokaz filmu Thank you for playing opowiadającego o narodzinach kultowej polskiej prasy poświęconej grom komputerowym. Nie można również przeoczyć informacji o sobotnim gościu specjalnym, którym będzie Sam Barlow – twórca doskonałych survival horrorów z serii Silent Hilloraz szeroko komentowanej ostatnio produkcji pod tytułem Her Story. W trakcie rozmowy Barlow opowie o tym, co stanowi dla niego inspiracje, zdradzi nieco informacji związanych z najnowszą grą, a także przybliży ścieżkę swojej kariery.

Jednak jak zaznaczają organizatorzy: „Wspaniałych gości specjalnych będzie zresztą więcej: wśród nich Jon Hare (człowiek odpowiedzialnego m. in. za Sensible Software czy Cannon Fodder), Mike Montgomery (jeden z założycieli Bitmap Brothers, twórców takich hitów jak Speedball 2 czy Chaos Engine), Dino Dini (twórca m. in. Kick Off oraz GOAL!) czy Jeff Minter (człowiek - legenda wśród twórców 8-bit).” Pixel Heaven to nie tylko święto dla miłośników gier starszych czy niezależnych, ale również fani komiksów, flipperów dobrej muzyki, demosceny, planszówek lub pokazów filmowych nie powinni narzekać na brak atrakcji. Warto wspomnieć też o ceremonii rozdania nagród w konkursie dla twórców tak zwanych indyków, czyli PIXEL.AWARDS, która z pewnością dostarczy nie tylko jego uczestnikom wielu emocji. Podsumowując, program zapowiada się dość soczyście i powinien zainteresować nie tylko maniaków elektronicznej rozrywki w wydaniu retro. Przekonajcie się sami już w najbliższy weekend w Warszawie, redakcja ŚwiatGry.pl poleca i serdecznie zaprasza.Więcej szczegółów znajdziecie tutaj!

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?