Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Inne» Najlepsze gry roku 2010 według port...

Informacje

  • Autor: Siwy
  • Dodano: 09 styczeń 2011 22:13
  • Czytano: 1,484

Najlepsze gry roku 2010 według portalu SwiatGry.pl

Najlepsze gry roku 2010 według portalu SwiatGry.pl

1) Mass Effect 2
2) Mafia II
3) God of War III
3) Heavy Rain
5) Assassin's Creed 2

LordTyrranoos
Woow. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że Mass Effect 2 zostanie wybrany przez nas Grą Roku 2010. A już na pewno nie spodziwałem się obecności na liście Heavy Raina oraz drugiej odsłony Assassin's Creeda. Oklaski należą się jednak dla exclusive'ów na konsolę Sony, bowiem ich obecność na redakcyjnej liście świadczy o jakości tworzonych na PlayStation 3 produkcji.

Gaross
Dla mnie Mass Effect 2 nie jest zaskoczeniem - to zdecydowanie jedna z najlepszych produkcji w jakie grałem, a to, że do rasowego RPG-a jej sporo brakuje... Mi to absolutnie nie przeszkadza. Z nagrodzeniem pozostałej czwórki również się zgadzam, choć piąte miejsce dla AC II to chyba trochę za dużo...

Drake
Ja również nie spodziewałem się, że grą roku zostanie według nas Mass Effect 2. "Dwójka", choć bardzo dobra, spłyciła nieco kwestię fabularną idąc raczej w kierunku akcji. Opcje wyboru w dialogach również nie dawały jakiś wielkich możliwości. Dziwi mnie za to brak StarCrafta II w pierwszej piątce. Gra jest świetna, a narzekania fanów "jedynki", że to już nie to samo, dla mnie nie są do końca trafne. Widać też, że i konsole doczekały się paru niezłych hitów, dwie pozycje w TOP5 o czymś świadczą.

niXon
Patrząc na ogólny ranking, początkowo myślałem, że to mój prywatny, bo aż trzy pozycje są na identycznych miejscach. W takim razie, nie pozostaje mi się z nim nie zgodzić, jedynie na ostatnim miejscu widziałbym inny tytuł, ale też nie z tego powodu, że ACII jest grą słabą, wręcz przeciwnie, jednakże większym taktem byłoby wyróżnienie innych gier. Patrząc na nasze redakcyjne podsumowanie, można się lekko zmartwić zbyt dużą obecnością sequeli znanych tytułów, niby bez różnicy, bo liczy się jakość produkcji, ale zawsze chciałoby się ujrzeć w takim rankingu, jak najwięcej nowych, świeżych, ciekawych i innowacyjnych tytułów, które mogłyby zapoczątkować legendarne serie.
Życzę sobie i moim kolegom z redakcji, abyśmy za rok mieli jeszcze większy dylemat w doborze gier do owego rankingu!


LordTyrranoos
Myślę, że takowy dylemat na pewno będzie większy. Moim zdaniem nadchodzący rok będzie absolutnie, jednym z najlepszych dla branży w ostatnim czasie. Wystarczy spojrzeć na zatrważającą ilość hitów, które ujrzymy już niedługo. BulletStorm, Diablo III, Batman: Arkham City, Mass Effect 3, Duke Nukem Forever (w końcu!) czy druga część Wiedźmina to tylko garstka przykładów!

GarosS
A jeszcze lepsze jest to, że o jakość większości z wymienionych przez LordaTyrranoosa gier po prostu nie musimy się martwić. Logo BioWare, CD Projekt RED czy People Can Fly nadrukowane na okładce gry to jak dla mnie swego rodzaju znaczek jakości. Będzie ciekawie!

Histek
Największym zaskoczeniem jest brak takich gier jak StarCraft II i Civilization V. Tym bardziej nie rozumiem co robi Mafia II na bardzo wysokim, drugim miejscu. Niestety, gra zawiodła na całej linii, a najważniejsze kwestie zostały zrobione bardzo przeciętnie. Jedna z największych klap roku... co nie znaczy, że nie można w nią zagrać, ale jednak były o wiele lepsze gry, z czego SCII to murowany kandydat do gry roku.

Nakata
Mnie owo zestawienie tylko trochę zaskoczyło. Wszystkie gry, które się w nim znalazły są świetne i zasługują na wyróżnienie. Wiadomo, że każdy dodałby coś od siebie lub zmienił kolejność. Sama również umieściłabym kilka innych produkcji. Dziwi mnie brak Red Dead Redemption i StarCraft II, ale ilość miejsc była ograniczona. Cieszy fakt, iż rok 2010 obfitował w naprawdę porządne gry, dlatego wybranie tych pięciu najlepszych było rzeczą niesamowicie trudną. Życzę wszystkim redaktorom i graczom, aby w 2011 wybór był jeszcze trudniejszy.

LordTyrranoos
Historianie drogi, Mafia II jest, jeżeli rozchodzi się o jakość wykonania, jedną z najbardziej dopieszczonych gier ostatnich lat. Na pewno nie można powiedzieć, że zawiodła na całej linii - trzeba tylko odpowiednio do niej podejść. W porównaniu do takiego GTA IV (chociaż nie powinienem porównywać), Mafia II jest poza skalą.

Finka
Mass Effect 2 jako gra roku to dla mnie była raczej oczywista oczywistość xD. Niestety w Mafię II nie miałam zaszczytu zagrać. Pozostałe trzy miejsca są bardzo satysfakcjonujące. Assassin's Creed 2 moim zdaniem jak najbardziej zasłużenie. Choć rok ten był rokiem głównie kontynuacji tego, co już znaliśmy, jestem bardzo zadowolona.

Karfein
Jak dla mnie dość spodziewany wynik. Mass Effect 2 reprezentuje bardzo wysoki poziom (no, poza brzydkim logo "dwójki"Wink i zapewnił mi bardzo wiele frajdy. Rzeczywiście wiele jest sequeli, mało nowych marek, ale przynajmniej wiemy, że nie psują tego, co było dobre, prawda? Zgadzam się co do opinii o nadchodzącym roku - dla mnie będzie to rok growych powodów do ustawicznie wyszczuplonego portfela.

Histek
Drogi Lordzie. Mafia II jest doskonała pod względem wizualnym, co nie można powiedzieć o pozostałych aspektach. Sama długość jak i zakończenie gry błaga o pomstę.. nie mówiąc o tym, że na tym naprawdę wielkim świecie nie ma co robić, więc i fabuła jest tutaj bardzo słabą stroną. ;]
Jeśli chodzi o zwycięzcę rankingu to tak jak większość - zgadzam się w całej zupełności.


LordTyrranoos
Cóż, przeszedłem ten tytuł dwukrotnie, więc rozeznanie posiadam. Fabuła trzyma się kupy, cut-scenki stoją na najwyższym światowym poziomie, podobnie jak fantastyczny soundtrack. Jedynym mankamentem dla mnie była, faktycznie, długość oraz brak trybu wolnej jazdy. Ale żeby od razu zawód na całej linii!?
Mi na naszej liście brakuje zaś nieco Red Dead Redemption. No nie powiecie mi przecież, że Assassin's Creed 2 tę grę przebiło?

niXon
Nie ukrywajmy, że tak naprawdę nie wyodrębniliśmy żadnej ambitnej gierki! Zauważcie, że kręcą nas bardziej EPICKIE produkcje... które z roku na rok wyglądają jeszcze bardziej epicko za sprawą oszałamiającej grafiki. Mass Effect 2 i God of War III zawiesiły wysoko poprzeczkę dla produkcji nadchodzących w 2011... i o to chodzi!

Slavkovic
Jak dla mnie pierwsze miejsce bez zaskoczenia. Mass Effect 2 jest przecież zacną i grywalną produkcją z nastawieniem na akcję. Mafia 2 też była dość mocno promowana i dużo się o niej słyszało, więc ten wynik mnie również nie dziwi. Co nie jest jednak jednoznaczne z "jest zasłużony". God of War 3 i Heavy Rain są zapewne bardzo dobrymi produkcjami, lecz jako posiadacz X-pudła nie zaznałem przyjemności grania w te pozycje - zatem nie wypowiadam się na ten temat szerzej. A Assassin's Creed 2? To niezła porcja freestyle'u, w której dominuje feeling w zabijaniu. Świetny sandboks, chociaż troszkę krótki i zbyt prosty. Żałuję jednak bardzo, że Bioshock 2 nie zmieścił się na liście, bo uwielbiam klimat Rapture. A rok 2011 zapowiada się naprawdę wyśmienicie!

LordTyrranoos
Oby obecny już rok okazał się prawdziwym killerem! I żeby funduszy nam starczyło! I żeby nasz portal rozwijał się jeszcze prężniej! Tego sobie i Wam życzę :)