Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Hot Pot

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 21 luty 2021 20:02
  • Czytano: 195

Hot Pot

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 10 minutZasady gry

Zadaniem graczy w dziele wydawnictwa Trefl jest zebranie pięciu kart, na których widnieją różnorodne składniki. Przed rozpoczęciem rywalizacji należy ustawić misę na środku stołu, by każdy miał do niej dobry dostęp. Następnie wrzucamy do niej makaron oraz smakołyki i porządnie mieszamy. Każdy z uczestników otrzymuje szczypce lub pałeczki, a karty zadań (wersją łatwiejszą lub trudniejszą) wykładamy obok misy. Pierwszy z graczy odkrywa kartę z zadaniem i na hasło Hot Pot, wszyscy starają się skompletować wskazane składniki. Osoba, która jako pierwsza tego dokona, otrzymuje ową kartę. Za błędnie wyciągnięty smakołyk lub przypadkowe upuszczenie gracz odpada z bieżącej rundy. Zabawę kończymy w momencie, kiedy jeden z uczestników zdobędzie pięć kart i tym samym może cieszyć się z triumfu.

Zadaniem graczy jest zebranie pięciu kart, na których widnieją różnorodne składniki.Rozgrywka

Hot Pot to szybka i szalona gra bazującą na spostrzegawczości, refleksie oraz zręczności. Zasady produkcji są proste i wystarczy tylko chwilka z instrukcją, by móc cieszyć się nieprzewidywalną rozrywką. A sama zabawa przebiega w szybkim tempie, a więc emocji nie braknie. Każda runda to prawdziwa walka, a przeciwnicy zrobią wszystko, żeby popsuć nam szyki i wywalczyć zwycięstwo. Tytuł dopuszcza negatywną interakcję w postaci utrudniania zadania przy pomocy makaronu, jednak inne, nieczyste zagrania są karane odpadnięciem z danej rundy. Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie dwóch wariantów kart – łatwiejszych i trudniejszych, dzięki temu młodsi gracze również bez większych trudności mogą cieszyć się rozgrywką. Podobnie ma się sprawa z pałeczkami oraz szczypczykami.

Każdy z uczestników otrzymuje szczypce lub pałeczki.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Trefl zostało zapakowane do standardowej wielkości pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy bambusowe pałeczki, szczypce, plastikową miskę, 40 składników jedzenia, makaron, 56 kart z zadaniami oraz krótką instrukcję. Wszystkie elementy gry są solidnie i estetycznie wykonane – aż chce się powalczyć o te smakołyki. Na wyróżnienie zasługuje także szata graficzna opakowania.

Na wyróżnienie zasługuje także szata graficzna pudełka.Podsumowanie

Hot Pot to szybka gra zręcznościowa, w której liczy się spostrzegawczość oraz refleks. Produkcja stanowi połączenie szalonej zabawy z ćwiczeniem zdolności manualnych i idealnie się sprawdza jako rozrywka w rodzinnym gronie. Na pochwałę zasługuje też solidne wykonanie oraz bardzo atrakcyjna cena (około 50 złotych).Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?