Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Kwaki rozrabiaki

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 14 luty 2021 20:38
  • Czytano: 222

Kwaki rozrabiaki

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 4+Zasady gry

W dziele wydawnictwa Alexander zadaniem graczy jest odnalezienie kaczuszkami drogi do mamy kaczki. Kto zrobi to jako pierwszy, zostaje zwycięzcą zabawy. Przed rozpoczęciem rozgrywki należy przygotować planszę – ona natomiast składa się z 9 puzzli, jakie możemy dowolnie układać. Teraz każdy z uczestników zabawy wykłada swój pionek i możemy przystąpić do rywalizacji. Całość przebiega w turach, w swojej turze gracz rzuca dwiema kostkami, jedna z nich wskazuje kształt (na przykład trójkąt), a druga kolor i w zależności od wyniku może trafić na pole o określonej barwie bądź kształcie. Tym sposobem przybliżamy się do stawu, gdzie czeka na nas kacza mama. Na przedostatniej planszy zasady ulegają delikatnej zmianie – jedna kostka używana jest przez uczestnika, a druga porusza kaczą mamą.

Zadaniem graczy jest odnalezienie kaczuszkami drogi do mamy kaczki.Rozgrywka

Kwaki rozrabiaki to logiczna gra planszowa wprowadzająca najmłodszych graczy w naukę strategicznego myślenia oraz ucząca podejmowania decyzji. A wszystko to w przyjemny i zabawny sposób, pełen frajdy i przygód. Przy okazji uczestnicy utrwalą także poznane wcześniej figury oraz kolory. Dzięki planszy tworzonej z puzzli arena zawodów może za każdym razem wyglądać inaczej, a tym samym rozgrywka szybko się nie znudzi. Oprócz regrywalności produkcja może pochwalić się też emocjonującą zabawą do samego końca. Ostatni etap wyzwania wymaga kombinowania i niekiedy może zdarzyć się, że uczestnik skazany na porażkę odrobi zaległości i sięgnie po końcowy triumf. W grze liczy się również szczęście w losowaniu, co starszym graczom może nie przypaść do gustu, ale dla młodszych jest idealnym rozwiązaniem. Tytuł doskonale sprawdza się jako rozrywka w rodzinnym gronie.

Plansza składa się z 9 puzzli, jakie możemy dowolnie układać.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Alexander zostało zapakowane do średniej wielkości pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy 5 pionków przedstawiających zabawne kaczuszki, 2 duże kostki do gry, planszę składającą się z 9 puzzlowych elementów oraz instrukcję. Wszystkie elementy gry są solidnie i estetycznie wykonane, a na wyróżnienie zasługują sympatyczne pionki postaci oraz plansza, jaka przy każdej partii może wyglądać inaczej. Opakowanie zawiera barwną ilustrację, która z pewnością przyciągnie wzrok młodszych graczy.

Opakowanie zawiera barwną ilustrację, która z pewnością przyciągnie wzrok młodszych graczy.Podsumowanie

Kwaki rozrabiaki to logiczna gra planszowa wprowadzająca w naukę strategicznego myślenia oraz ucząca podejmowania decyzji. Tytuł w przyjemny sposób utrwali także poznane przez dzieci figury oraz kolory. Produkcja przynosi sporo emocji, a zabawa idealnie się sprawdza jako rozrywka w rodzinnym gronie. Gra może pochwalić się też solidnym wykonaniem oraz przystępną ceną (około 35 złotych).Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?