Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Heksagon

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 07 luty 2021 19:01
  • Czytano: 296

HeksagonIlość graczy: 2-6
Wiek graczy: 7+Zasady gry

W dziele wydawnictwa Alexander zadaniem graczy jest zestawianie pasujących kolorystycznie boków heksagonu. Im więcej boków dopasujemy, tym więcej punktów zyskamy, a każda zdobycz przybliża nas do mety. Zanim rozpoczniemy rywalizację, musimy przygotować planszę, pionki oraz kafelki. Teraz każdy z uczestników losuje z woreczka trzy heksagony i układa je na podstawce tak, by żaden z oponentów ich nie widział. Pierwszy z graczy przekręca klepsydrę i wykłada na planszę jeden ze swoich kafelków. Po zliczeniu punktów przesuwa swój pionek po planszy o odpowiednią liczbę pól, a do zabawy wkracza kolejny uczestnik. Rozgrywka trwa do momentu, kiedy jedna z osób dotrze do mety bądź w woreczku skończą się kafelki.

Zadaniem graczy jest zestawianie pasujących kolorystycznie boków heksagonu.Rozgrywka

Heksagon to gra logiczna, w której przećwiczymy nasze szare komórki. Reguły tytułu są proste i wystarczy tylko chwilka, by móc rozpocząć zabawę. A sama rozgrywka przebiega w szybkim tempie, gdyż każdy ma ograniczony czas na swój ruch – nie ma więc mowy o długim czasie oczekiwania na swoją kolej. Tym samym w produkcji liczy się spostrzegawczość i refleks, gdyż im lepsze dopasowanie, tym więcej punktów na naszym koncie. Kombinowania jest całkiem sporo, ponieważ oponenci szybko wykorzystają błąd – trzeba dokładać mądrze, by zyskać samemu, ale i nie dać szans rywalowi na zdobycie punktów bonusowych. Oprócz zwykłych kafelków, w grze występują także specjalne (joker, podwójny ruch, z bonusem), dzięki którym możemy zgarnąć dodatkowe punkty. Szczęście w losowaniu również się przyda. Tytuł może pochwalić się sporą regrywalnością i idealnie sprawdza się na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie.

Rozgrywka przebiega w szybkim tempie, gdyż każdy ma ograniczony czas na ruch.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Alexander zostało zapakowane do średniej wielkości pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy planszę, 108 drewnianych heksagonów, woreczek, 6 podstawek na kafelki, 6 kolorowych pionków, klepsydrę oraz instrukcję. Wszystkie elementy gry są solidnie i estetycznie wykonane, a na wyróżnienie zasługują wygodne podstawki oraz heksagony, jakie dzięki odpowiedniej masie nie przesuwają się po planszy. Przeszkadzać może początkowo jedynie ich zapach, ale po rozegraniu kilku partii powinien już zniknąć.

Wszystkie elementy gry są solidnie i estetycznie wykonane.Podsumowanie

Heksagon to gra logiczna, w której gracze muszą wykazać się spostrzegawczością i refleksem. Dopasowywanie kafelków potrafi wciągnąć na dłużej i stanowi fajny wypełniacz podczas długich zimowych wieczorów. Tytuł może pochwalić się także solidnym wykonaniem, a także przystępną ceną (około 40 złotych).Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?