Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Gimatriks

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 31 styczeń 2021 18:29
  • Czytano: 351

Gimatriks

Ilość graczy: 1-6
Wiek graczy: 12+Zasady gry

W dziele wydawnictwa Alexander zadaniem graczy jest tworzenie krzyżówki przy pomocy równań z liter i cyfr. Za poprawne równanie zdobywamy punkty, a wygrywa ta osoba, która zdobędzie ich najwięcej. Na początku każdy z uczestników losuje po 16 liter i 9 cyfr oraz znak równości. Teraz układamy słowo ze swoich literek, jakie mają różne wartości (od 1 do 500 punktów) i tworzymy działanie za pomocą wylosowanych cyfr oraz znaku równości. Pierwsze działanie wykonujemy bez presji czasowej, jednak podczas układania kolejnych towarzyszy nam klepsydra. Po swojej turze dobieramy nowe płytki, a zabawę rozpoczyna następny gracz. Zabawa toczy się do momentu wyczerpania stosu znaków równości bądź zdobycia przez jednego z uczestników określonej liczby punktów. Oczywiście reguły możemy dowolnie zmieniać, tak by ułatwiać lub utrudniać rywalizację.

Zadaniem graczy jest tworzenie krzyżówki przy pomocy równań z liter i cyfr.Rozgrywka

Gimatriks to gra słowna, w której duże znaczenie ma matematyka. Początkowo tytuł może wydawać się trudny i w sumie trochę taki jest. Jednak z czasem okazuję się, że nie taki diabeł straszny i kolejne partie sprawiają coraz mniej trudności. Praktyka zdecydowanie czyni mistrza. W końcu z 9 cyfr można ułożyć całe mnóstwo liczb. Oprócz znajomości dużej ilości słów, w grze liczy się także szczęście w losowaniu, co nie wszystkim przypadnie do gustu, ale wyrówna nieco szanse. Dzięki dużej ilości kafelków produkcja ma sporą regrywalność, a każda kolejna partia jest zupełnie inna. Tytuł to idealny pomysł na prezent dla fanów krzyżówek lub gry scrabble, jacy szukają dodatkowego wyzwania.

Dodatkowo pudełko zawiera wypraskę, dzięki której zawartość nie będzie przemieszczała się podczas transportu.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Alexander zostało zapakowane do dużego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy 144 kostki z literami, 72 kostki z cyframi, 36 kostek ze znakiem równości, woreczek na literki, woreczek na cyferki, klepsydrę do odliczania czasu, notes pomagający zliczać zdobywane punkty oraz instrukcję. Wszystkie elementy gry są solidnie i estetycznie wykonane, a na wyróżnienie zasługują spore woreczki oraz plastikowe kafelki, jakie przetrwają niejedną rywalizację. Dodatkowo pudełko zawiera wypraskę, dzięki której zawartość nie będzie przemieszczała się podczas transportu.

Tytuł to idealny pomysł na prezent dla fanów krzyżówek lub gry scrabble.Podsumowanie

Gimatriks to matematyczna gra słowna, w której gracze muszą wykazać się układaniem słów i liczeniem. Produkcja idealnie sprawdzi się dla fanów krzyżówek, jakim niestraszne główkowanie pod presją czasu. Tytuł może pochwalić się także solidnym wykonaniem, a także przystępną ceną (około 40 złotych).Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?