Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Fuzja

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 24 styczeń 2021 16:58
  • Czytano: 340

Fuzja

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 7+Zasady gry

W dziele wydawnictwa Alexander zadaniem graczy jest jak najszybsze ułożenie przynajmniej czterech swoich żetonów w jednej linii (pionowej, poziomej lub ukośnej). Osoba, której ta sztuka się uda, wygrywa rywalizację. Przed przystąpieniem do zabawy należy przygotować planszę do gry, wyłożyć na niej znacznik do oznaczania kolejki ruchu oraz rozdać każdemu uczestnikowi po pięć żetonów w wybranym kolorze. Teraz krążki z numerem 1 wędrują na środek planszy i rozpoczynamy rozgrywkę. Na początku gracze po kolei dokładają swoje żetony i próbują utworzyć z nich linię. Gdy wszystkie krążki znajdują się już na planszy, a zadanie nie zostało jeszcze wypełnione, to możemy przesuwać swoje żetony – przeskakując nad innymi krążkami. W jednym ruchu możemy wykonać dowolną liczbę skoków, jednak musimy pamiętać, aby po drodze nie przeskakiwać nad pustymi polami. Dla urozmaicenia zabawy możemy wprowadzić ograniczenie czasowe.

Zadaniem graczy jest jak najszybsze ułożenie przynajmniej czterech swoich żetonów w jednej linii.Rozgrywka

Fuzja to gra logiczna przypominająca zabawę w kółko i krzyżyk z możliwością przeskakiwania pionków, podobnie jak w warcabach. Takie połączenie sprawia, że aby zwyciężyć, musimy się nagłówkować i wykazać spostrzegawczością. Tutaj nie wystarczy tylko kontrolować swoje pionki, trzeba również bacznie przyglądać się poczynaniom oponentów i w miarę możliwości blokować ich posunięcia. Oczywiście przeciwnicy odpowiedzą nam tym samym, dlatego trzeba będzie sporego sprytu, by odnieść sukces. Reguły gry są proste i nie wymagają od uczestników długiej nauki. Zabawa przebiega w turach i odbywa się bardzo płynnie, nie ma tu przestojów i nudy, cały czas trzeba być skupionym na planszy. Tytuł może pochwalić się też sporą regrywalnością – na rozegraniu jednej partii się nie kończy, a każda kolejna przynosi nie mniej emocji.

Tutaj trzeba bacznie przyglądać się poczynaniom oponentów.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Alexander zostało zapakowane do średniej wielkości pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy 20 kolorowych żetonów, drewniany znacznik kolejki, planszę, woreczek na żetony, klepsydrę oraz instrukcję. Wszystkie elementy gry są solidnie i estetycznie wykonane, a na wyróżnienie zasługują drewniane żetony, jakie dosyć stabilnie leżą na planszy oraz mały, materiałowy woreczek do ich przechowywania. Samo opakowanie upiększone jest kolorową ilustracją.

Opakowanie upiększone jest kolorową ilustracją.Podsumowanie

Fuzja to gra logiczna stanowiąca połączenie znanych warcabów oraz kółko i krzyżyk. Tytuł bazuje na spostrzegawczości i sprycie, a sukces zależy także od kontrolowania poczynań przeciwników. Produkcja przynosi sporo emocji i jest wciągająca. Gra może pochwalić się również solidnym wykonaniem, a także przystępną ceną (około 40 złotych).Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (1)

  • Avatar użytkownika Karfein
    #1 | Karfein mówi:25 styczeń 2021

    Hybryda z kółkiem krzyżyk? Ląduje na liście życzeń!