Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Dekoder

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 17 styczeń 2021 18:56
  • Czytano: 409

Dekoder

Ilość graczy: 2-5
Wiek graczy: 7+Zasady gry

W dziele wydawnictwa Alexander zadaniem graczy jest układanie kafelków na planszy tak, by kolory i cyfry/symbole nie powtarzały się w rzędzie. Za prawidłowo ułożony rząd uczestnik otrzymuje punkty, a z wygranej cieszył ten, kto na koniec rozgrywki będzie miał ich najwięcej. Przed przystąpieniem do zabawy należy ustalić, czy korzystamy z cyfr czy symboli oraz ile okrążeń planszy wykonamy w trakcie jednej partii. Następnie należy przygotować planszę do gry i wyłożyć na niej pionki. Pierwszy gracz losuje jeden kafelek z woreczka i wykłada go w rogu planszy, a kolejne pięć wykłada na stole, by były widoczne dla wszystkich. Najmłodszy uczestnik rozpoczyna – wybiera jeden z kafelków i wykłada go na planszy, pamiętając o tym, by ten sam kolor i cyfra się nie powtórzyły oraz co najmniej jeden bok przylegał kafla znajdującego się już na planszy. Teraz należy wylosować kafelek z woreczka i uzupełnić te znajdujące się na stole. Zabawa kończy się w momencie, kiedy jeden z graczy dotrze do pola Meta.

Zadaniem graczy jest układanie kafelków, by kolory i cyfry nie powtarzały się w rzędzie.Rozgrywka

Dekoder to gra logiczna przypominająca popularne sudoku, dlatego rozgrywka bazuje na spostrzegawczości i całym mnóstwie kombinowania. Niekiedy jeden ruch zapewnia nam całe mnóstwo punktów i przybliża nas do końcowego sukcesu, warto więc bacznie przyglądać się planszy. Sama zabawa przebiega dosyć sprawnie, ale może się zdarzyć, że jeden z rywali będzie się dłużej zastanawiał i tym samym przedłużał czas oczekiwania. Oczywiście zasady rozgrywki możemy zmienić poprzez dodanie ograniczenia czasowego każdego ruchu. Wtedy emocje są jeszcze większe. Produkcja może pochwalić się sporą regrywalnością – każda kolejna partia wygląda inaczej. Jeśli jesteście fanami sudoku i lubicie wyzwania logiczne, to tytuł jest propozycją idealną dla Was.

Niekiedy jeden ruch zapewnia nam całe mnóstwo punktów i przybliża nas do końcowego sukcesu.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Alexander zostało zapakowane do średniej wielkości pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy 32 dwustronne kafelki, płócienny woreczek, klepsydrę, 5 pionków, planszę oraz instrukcję. Wszystkie elementy gry są solidnie i estetycznie wykonane, a na wyróżnienie zasługują drewniane kafelki, jakie dosyć stabilnie leżą na planszy oraz materiałowy woreczek do ich przechowywania. Opakowanie i plansza upiększone są klimatyczną ilustracją.

Na wyróżnienie zasługują drewniane kafelki, jakie dosyć stabilnie leżą na planszy.Podsumowanie

Dekoder to gra logiczna przypominająca popularne sudoku. Produkcja wymaga od graczy spostrzegawczości i mnóstwa kombinowania. Tytuł przynosi sporo emocji, a zabawę możemy zmienić poprzez dodanie ograniczenia czasowego. Gra może pochwalić się również solidnym wykonaniem, a także przystępną ceną (około 40 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?