Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Cztery do wygranej

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 09 styczeń 2021 13:41
  • Czytano: 185

Cztery do wygranej

Ilość graczy: 2
Wiek graczy: 7+Zasady gry

W dziele wydawnictwa Alexander zadaniem graczy jest ułożenie z kostek wybranego koloru linii prostej (pionowej, poziomej bądź ukośnej) składającej się z co najmniej czterech kostek lub kwadrat o bokach 2x2. Przed rozpoczęciem zabawy należy wybrać jej wariant – a twórcy przygotowali ich aż trzy: Klasyczny (pozycja kostek jest taka sama, a układ jest zaprezentowany w instrukcji), Losowy (pozycja kafelków jest zawsze inna) oraz Czysty (układ kostek jest losowany, a następnie pozostawiane są wyłącznie kafelki w kolorze graczy). Teraz przygotowujemy planszę oraz pozostałe elementy. Rozgrywkę rozpoczyna najmłodszy gracz, jaki w swoim ruchu może przemieścić tylko jedną ze swoich kostek (poprzez zamianę jej pozycji z kostką sąsiadującą). Przemieszczenia można dokonać w każdym kierunku. Ale tylko o jedno pole. Uczestnicy wykonują swoje ruchy naprzemiennie, a w momencie, kiedy jeden z nich ułoży kwadrat lub linię, zabawa dobiega końca.

Zadaniem graczy jest ułożenie linii prostej lub kwadratu z czterech kostek.Rozgrywka

Cztery do wygranej to gra logiczna, w której pojedynek szarych komórek toczy dwóch graczy. W tytule liczy się myślenie strategiczne, przewidywanie i spostrzegawczość. Reguły produkcji są proste i dosyć szybko możemy przystąpić do rywalizacji. Sama rozgrywka wymaga sporego kombinowania, w końcu w swoim ruchu możemy przesunąć jedną ze swoich kostek i przesunąć ją jedynie o jedno pole w każdym z kierunków. Tutaj trzeba być czujnym i nie tylko skupiać się na swoim ruchu, ale również obserwować poczynania oponenta, który wykorzysta naszą nieuwagę i pozbawi nas szansy na zwycięstwo. Sama zabawa przebiega w szybkim tempie i nie ma tutaj mowy o długim czasie oczekiwania na swoją kolejkę. Za sprawą trzech wariatów zabawy, regrywalność jest całkiem spora, a kolejne partie są nieuniknione. Pojedynki są emocjonujące, każdy chce udowodnić swoją wyższość i odnieść triumf.

Za sprawą trzech wariatów zabawy, regrywalność jest całkiem spora.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Alexander zostało zapakowane do średniej wielkości pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy 25 kolorowych kostek, 25 tabliczek do losowania, 5 żetonów graczy, planszę do gry oraz instrukcję. Wszystkie elementy gry są solidnie i estetycznie wykonane, a na wyróżnienie zasługują sporej wielkości barwne kostki oraz instrukcja, jaka oprócz zasad gry zawiera także przykładowe układy ułożenia kafelków. Jak zwykle, opakowanie upiększone jest barwną ilustracją.

Opakowanie upiększone jest barwną ilustracją.Podsumowanie

Cztery do wygranej to gra logiczna dla dwóch osób, w której gracze toczą pojedynek szarych komórek i wykazują się myśleniem strategicznym, przewidywaniem oraz spostrzegawczością. Manewrowanie kafelkami jest emocjonujące i potrafi wciągnąć na dłużej. Produkcja może pochwalić się również solidnym wykonaniem, a także przystępną ceną (około 40 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?