Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Pantomima

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 03 styczeń 2021 21:51
  • Czytano: 165

Pantomima

Ilość graczy: 4+
Wiek graczy: 9+Zasady gry

W dziele wydawnictwa Alexander gracze dzielą się na drużyny, a ich zadaniem jest pokazywanie i zgadywanie prezentowanych haseł. W zadaniu przeszkodzić może upływający czas. Przed rozpoczęciem zabawy należy przygotować planszę, pionki i potasować dwie talie do gry (karty z hasłami i Marionetka). Obok należy wyłożyć kostkę oraz klepsydrę, jaka będzie odliczała czas. Teraz możemy rozpocząć rozgrywkę – pierwsza drużyna wybiera swojego Mima (osobę, która będzie pokazywać), on rzuca kostką i losuje kartę. Wylosowany na kości kolor wskaże, jakie hasło musi zaprezentować. Teraz członek ekipy oponentów przekręca klepsydrę, a Mim pokazuje hasła z wylosowanej barwy do momentu przesypania piasku. Każde odgadnięte przez drużynę hasło to jeden punkt i o tyle pól należy przesunąć pionek na planszy. Tym sposobem pionki zatrzymują się na różnych polach, także specjalnych, z jakimi wiążą się zadania dodatkowe obowiązujące w kolejnej rundzie (np. każdy zgaduje lub wszyscy na jednego). Zakończenie zabawy następuje, gdy jedna z ekip dotrze do mety. Tym samym jej członkowie mogą cieszyć się z triumfu.

Zadaniem graczy jest pokazywanie i zgadywanie prezentowanych haseł.Rozgrywka

Pantomina to gra drużynowa regułami przypominająca popularne kalambury. Gracze za pomocą gestów i mowy ciała pokazują wylosowane hasła, a pozostali starają się je odgadnąć. Oczywiście zabawa ograniczona jest w czasie, dlatego nerwów nie brakuje. Dodatkowo poruszając się po planszy, trafiamy na pola specjalne, które oznaczają różne zadania i zmieniają standardowe zasady gry. Stanowi to fajne urozmaicenie i potrafi namieszać w rozgrywce. Sama produkcja stanowi idealny pomysł na zabawę w gronie rodzinnym lub ze znajomymi, a spora liczba kart i haseł sprawia, że tytuł szybko się nie znudzi. Rozgrywka jest płynna, nie ma tu przerw i dłużyzn, a przede wszystkim przynosi mnóstwo śmiechu.

Zakończenie zabawy następuje, gdy jedna z ekip dotrze do mety.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Alexander zostało zapakowane do średniej wielkości pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy planszę, klepsydrę, 4 kolorowe pionki, 10 kart Marionetka, 100 kart z hasłami, kolorową kostkę oraz instrukcję. Wszystkie elementy gry są solidnie i estetycznie wykonane, a opakowanie oraz plansza zawierają sympatyczne i barwne ilustracje. Dodatkowo pudełko zawiera wypraskę, dzięki której zawartość nie przemieszcza się podczas transportu.

Pudełko zawiera wypraskę, dzięki której zawartość nie przemieszcza się podczas transportu.Podsumowanie

Pantomina to rozrywkowa gra drużynowa, w której gracze pokazują i odgadują hasła na czas. Produkcja idealnie sprawdza się w rodzinnym gronie oraz wśród grupy znajomych. Tytuł może pochwalić się ciekawymi urozmaiceniami zabawy, solidnym wykonaniem, a także przystępną ceną (około 40 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?