Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Złap robala

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 27 grudzień 2020 20:02
  • Czytano: 236

Złap robala

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 4+Zasady gry

W dziele wydawnictwa Alexander gracze wcielają się w ptasią mamę, a ich zadaniem jest złapanie trzech jednokolorowych robali (żółtego, czerwonego i niebieskiego) dla swoich piskląt. Przed rozpoczęciem rywalizacji należy rozdać wszystkim uczestnikom gniazda oraz wyłożyć na środku stołu trawnik, robale i kostki. Zabawę rozpoczyna najmłodszy gracz, jaki w swojej turze rzuca kostkami w stronę trawnika tak, by jak największa ich liczba zatrzymała się w obrębie znajdującej się na planszy tarczy. Uczestnikowi przysługuje poprawienie rzutu. Jeśli kość zatrzyma się na tarczy, to gracz może nią dowolnie obracać, by odnaleźć potrzebną część robaka. W przeciwnym razie wyniku nie można zmieniać. Kiedy wszystkie trzy kostki pokazują wszystkie cząstki robala w tym samym kolorze, to możemy nakarmić jedno ze swoich piskląt. Rozgrywka kończy się w momencie, gdy jeden z uczestników wykona zadanie i zbierze trzy robaki.

Zadaniem graczy jest złapanie trzech jednokolorowych robali.Rozgrywka

Złap robala to szalona gra planszowa, w której o sukcesie decyduje szczęście oraz spryt. Reguły tytułu są proste i dosyć szybko możemy przystąpić do zabawy. Oczywiście istnieje możliwość zmodyfikowania zasad, by ułatwić lub utrudnić rozgrywkę. Sama zabawa przebiega sprawnie i dosyć szybko, nie ma tutaj mowy o długim czasie oczekiwania na swoją turę. Dzięki temu na rozegraniu jednej partii się nie kończy, rywale chcą od razu się odegrać i z chęcią przystępują do rywalizacji. Ciekawą opcją jest możliwość zebrania trzech różnokolorowych robali i wymiana na jednego jednokolorowego. Szczęście w losowaniu ma tu spore znaczenie, ale liczy się także spryt i zręczność w rzucaniu kostkami. Prostota zabawy sprawia, że produkcja może pochwalić się też sporą regrywalnością. Tytuł to idealna propozycja na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie.

W grze liczy się szczęście, spryt i zręczność w rzucaniu kostkami.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Alexander zostało zapakowane do średniej wielkości pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy 3 kostki, 18 robali, planszę z trawnikiem, 4 gniazda z pisklakami oraz instrukcję. Wszystkie elementy gry są solidnie i estetycznie wykonane, a na wyróżnienie zasługują kolorowe plansze oraz kości z różnymi częściami robaków. Opakowanie zawiera barwną ilustrację, która z pewnością przyciągnie wzrok młodszych graczy.

Opakowanie zawiera barwną ilustrację, która z pewnością przyciągnie wzrok młodszych graczy.Podsumowanie

Złap robala to gra planszowa bazująca na szczęściu oraz sprycie. Tytuł utrwala poznane przez dzieci kolory oraz uczy strategicznego myślenia. Produkcja przynosi sporo emocji, a zabawa idealnie się sprawdza jako rozrywka w rodzinnym gronie. Gra może pochwalić się również solidnym wykonaniem oraz atrakcyjną ceną (około 35 złotych).Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?