Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Folwark Marzeń

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 13 grudzień 2020 18:39
  • Czytano: 364

Folwark MarzeńIlość graczy: 3-6
Wiek graczy: 10+Zasady gry

W dziele wydawnictwa Alexander gracze wcielają się w farmerów i starają się dorobić największego bogactwa: pieniędzy, sprzętów, roślin i zwierząt. W tym zadaniu przeszkodzić mogą zdarzenia losowe, ale najbogatszy rolnik może cieszyć się z triumfu. Na początku należy przygotować planszę oraz pozostałe elementy gry. Zabawa podzielona została na 12 rund (wersja dłuższa) bądź 6 rund (krótszy wariant), a w każdej z nich uczestnicy po kolei przechodzą przez cztery fazy rozgrywki (rozwój, los, handel, wyścig). W fazie rozwoju gracz rozmnaża swoje zwierzęta i rośliny, następnie sprawdza, co przyniesie mu los (kręcimy bączkiem), w kolejnym etapie może kupić potrzebne mu elementy lub sprzedać zbędne, a na koniec następuje wyścig ciągników. Po ukończeniu ostatniej rundy następuje zliczenie zdobytych fantów i wyłonienie zwycięzcy.

Gracze wcielają się w farmerów i starają się dorobić największego bogactwa.Rozgrywka

Folwark Marzeń to produkcja gospodarcza, w której liczy się właściwa kalkulacja i umiejętność inwestowania. Zabawa podzielona jest na rundy i toczy się po kolei – każdy z graczy przeprowadza swoje gospodarstwo przez cztery fazy. W związku z tym czasu na zastanowienie mamy całkiem sporo i oczekiwanie na swój ruch jest wypełnione przez opracowanie taktyki i zaplanowanie kolejnych działań. Mimo iż pozornie nie istnieje w grze negatywna interakcja, to uważni uczestnicy będą w stanie znaleźć sposób na zablokowanie bądź utrudnienie rywalowi rozwoju. Reguły tytułu nie są skomplikowane i wystarczy jedynie rozegrać jedną lub dwie partie, by kolejne nie wymuszały od nas zaglądania do instrukcji. Fajnym elementem jest faza czwarta, stanowiąca odskocznię od planowania. Tutaj gracze muszą wykazać się zręcznością i sprytem, by wygrać wyścig.

W naszym zadaniu przeszkodzić mogą zdarzenia losowe.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Alexander zostało zapakowane do sporego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy 12 żetonów specjalizacji, bączek, 110 kart, 228 żetonów ze zwierzętami i roślinami, 6 pionków pojazdów, pionek do odliczania czasu gry, drewniany pionek totem, żetony pieniędzy, plastikowe pchełki, kostkę, notes oraz instrukcję. Wszystkie elementy gry są solidnie i estetycznie wykonane, karty zawierają sympatyczne ilustracje, a opakowanie dysponuje wygodną wypraską, dzięki której wszystko jest posegregowane.

Wszystkie elementy gry są solidnie i estetycznie wykonane.Podsumowanie

Folwark Marzeń to gra strategiczna, w której liczy się właściwa kalkulacja i umiejętność inwestowania. Produkcja idealnie sprawdzi się w rodzinnym gronie oraz wśród osób, jakie uwielbiają tego typu produkcje. Tytuł może pochwalić się solidnym wykonaniem, a także przystępną ceną (około 50 złotych).Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?