Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» (nie)Powinieneś 2

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 01 grudzień 2020 18:16
  • Czytano: 387

Podobne publikacje

(nie)Powinieneś 2

Ilość graczy: 3-15
Wiek graczy: 18+
Czas gry: 30 minutZasady gry

Reguły drugiej części dzieła wydawnictwa Kojar są identyczne, jak te w podstawowej wersji. Zabawę rozpoczynamy od przygotowania dwóch talii kart – Pomarańczowej z propozycjami odpowiedzi oraz Czarnej z pytaniami, a następnie wszyscy uczestnicy otrzymują po 10 Pomarańczowych Kart. Teraz jeden z graczy zostaje sędzią i losuje jedną kartę z Czarnej talii. Na głos odczytuje jej zawartość, a pozostałe osoby muszą spośród swoich Pomarańczowych kart wybrać najlepszą odpowiedź i podać ją zakrytą do sędziego. Kolejnym etapem jest odczytanie wszystkich propozycji i wybór najlepszej z opcji. Właściciel tej karty otrzymuje Czarną Kartę (czyli punkt). Teraz sędzią zostaje kolejny uczestnik. Czas rozgrywki zależy wyłącznie od graczy – rozstrzygnięcie może nastąpić po upływie określonego czasu lub zdobyciu przez jedną z osób zwycięskiej liczby punktów.

W nowej odsłonie nie brakuje pandemicznych żartów.Rozgrywka

(nie)Powinieneś 2 to kolejny zestaw kart produkcji przypominającej do złudzenia Karty Dżentelmenów, jednak w nieco żywszej oprawie kolorystycznej. Zasady gry są banalnie proste i zapoznanie się z nimi nie powinno nam zająć więcej niż 1-2 minuty. Tytuł idealnie sprawdza się na imprezach ze znajomymi, o ile mają oni spory dystans do siebie, potrafią docenić czarny humor i nie będą krępować się korzystać z obraźliwych zwrotów i niecenzuralnych określeń. W nowej odsłonie nie brakuje seksistowskich żartów i całego mnóstwa tekstów wywołujących salwy śmiechu. Oczywiście nie każdemu może przypaść do gustu ich charakter, dlatego warto odpowiednio dobrać towarzystwo do zabawy. Ja jestem bardzo zadowolona z efektów – autorzy dali kolejny popis swoich możliwości, a dzięki temu możemy tworzyć jeszcze większą ilość kombinacji niesamowicie śmiesznych pytań i odpowiedzi. Na pochwałę zasługuje też dwujęzyczność kart – rozgrywka może odbywać się w gronie międzynarodowym. Zabawa piekielnie wciąga i uzależnia.

Większość tekstów jest naprawdę hardcore'owa.Oprawa graficzna

Jak przystało na wydawnictwo Kojar, tytuł zapakowany jest w małe, ale solidne, tekturowe pudełko, dlatego przetransportowanie go na miejsce imprezy jest bezproblemowe. Instrukcja jest krótka i opisana w prosty sposób – autorzy punkt po punkcie opisali przebieg rozgrywki. Oczywiście niezmiennie karty są trwałe, ale tym razem wyglądają bardziej kolorowo – grafika utrzymana jest w wesołym klimacie, w którym dominują dwa kolory – czerń i oranż.

W grze dominują dwa kolory – czerń i oranż.Podsumowanie

(nie)Powinieneś 2 to powtórka z dobrze już nam znanych Kart Dżentelmenów oraz druga dawka czarnego humoru w innej oprawie – bardziej barwnej. Zasady gry pozostały niezmienione, dlatego salwy śmiechu i udana zabawa w doborowym towarzystwie są pewne. Kolejna porcja trudnych pytań i sprośnych odpowiedzi!Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo
Komentarze (1)

  • Avatar użytkownika Karfein
    #1 | Karfein mówi:18 grudzień 2020

    W najbliższym czasie się zaopatrzę Smile