Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Zestaw Archeologiczny Pterozaur

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 05 listopad 2020 10:21
  • Czytano: 729

Zestaw Archeologiczny Pterozaur

Ilość graczy: 1
Wiek graczy: 7+Zasady gry

Dzieło wydawnictwa Piatnik pozwala na wykopanie i złożenie szkieletu pterozaura jak prawdziwy archeolog. Zabawę rozpoczynamy od przygotowania stanowiska pracy. Następnie wykładamy blok gipsowy, narzędzia, gąbkę oraz miseczkę z wodą. Kolejnym etapem jest podzielenie obszaru poszukiwań na kwadraty i wybranie pierwszego z nich. Po zwilżeniu go wodą możemy przystąpić do poszukiwań przy pomocy dłuta i haczyka. Gdy odkopiemy wszystkie elementy szkieletu, należy je oczyścić wodą i gąbką oraz osuszyć. Teraz możemy przystąpić do składania dinozaura – w instrukcji jest ono opisane krok po kroku. Złożony szkielet pterozaura możemy ustawić na podstawce bądź powiesić przy pomocy sznurka.

Zabawę rozpoczynamy od przygotowania stanowiska pracy.Rozgrywka

Dzięki Zestawowi Archeologicznemu Pterozaur młodzi wydobywcy poznają historię pterozaura i wkroczą w fascynujący świat dinozaurów. Przy użyciu zawartych w zestawie narzędzi mali paleontolodzy będą mogli wydobyć i zmontować szkielet latającego dinozaura, czyli pierwszego na świecie latającego kręgowca. Warto zauważyć, że dodatkowo świeci on w ciemnościach, a dzięki wielu ciekawostkom zawartym w instrukcji dzieci poznają mnóstwo interesujących informacji o dinozaurach i epoce, w której żyły.

Złożony szkielet pterozaura możemy ustawić na podstawce.Oprawa audiowizualna

Dzieło wydawnictwa Piatnik zostało zapakowane do zgrabnego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy blok gipsowy z ukrytymi częściami szkieletu, młotek, dłuto, gąbkę, czarną podstawkę oraz kolorową instrukcję w języku polskim i niemieckim. Wszystkie elementy gry są solidnie i estetycznie wykonane, a dodatkowo instrukcja zawiera wiele ciekawostek o dinozaurach.

Instrukcja zawiera wiele ciekawostek o dinozaurach.Podsumowanie

Zestaw Archeologiczny Pterozaur to edukacyjny tytuł, jaki bawiąc uczy dzieci o świecie dinozaurów oraz epoce, w której żyły. Produkcja idealnie sprawdzi się dla osób fascynujących się paleontologią oraz tych, którzy chętnie poznają historię pterozaura. Całość może pochwalić się solidnym wykonaniem, a także przystępną ceną (około 40 złotych).
Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?