Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Bójka na słówka: Level master

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 29 październik 2020 16:35
  • Czytano: 720

Bójka na słówka: Level master

Ilość graczy: 2-8
Wiek graczy: 11+
Czas gry: 10-20 minutZasady gry

Dzieło wydawnictwa Edgard posiada trzy warianty zabawy. Pierwszy z nich to Warm-up, w którym wykładamy na stół dwie dowolne karty z wybranego zestawu (zielonego lub czerwonego), a zadaniem graczy jest odnalezienie w jak najkrótszym czasie haseł (bądź obrazków) tworzących parę. Osoba, która wskaże parę jako pierwsza, zdobywa punkt (kartę), a na koniec rozgrywki wygrywa uczestnik z największą ich ilością. Drugim wariantem jest In the middle – tutaj jedna karta wędruje na środek stołu, następnie każdy z graczy wykłada jedną ze swojego stosu i próbuje odnaleźć element pasujący. Osoba, która jako pierwsza go wskaże, pozbywa się swojej karty i wykłada ją na środek stołu. Zwycięzcą zostaje uczestnik, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich kart. Ostatni proponowany wariant zabawy to I’m faster, w jakim wszyscy gracze w tym samym momencie wykładają swoje karty i szukają wspólnego elementu.

Zadaniem graczy jest odnalezienie haseł (bądź obrazków) tworzących parę.Rozgrywka

Bójka na słówka: Level master to gra przeznaczona do nauki angielskich słówek. Produkcja skierowana jest do starszych dzieci i młodzieży, którzy opanowali już poziom podstawowy i chcą poszerzyć słownictwo. Warto zauważyć, że w parze wraz z nauką idzie dobra zabawa. Dzięki produkcji gracze poznają około 200 nowych przydatnych słówek i wyrażeń w języku angielskim. Przy okazji przećwiczą także refleks oraz spostrzegawczość. Reguły gry są proste (szukanie wspólnych elementów na kartach), a dzięki temu możemy szybko przystąpić do rywalizacji. Oczywiście na proponowanych przez autorów wariantach zabawa nie musi się skończyć. Elementy gry możemy wykorzystać według własnego uznania, tworząc zupełnie nowe zasady.

Dzięki produkcji gracze poznają około 200 nowych przydatnych słówek.Oprawa audiowizualna

Dzieło wydawnictwa Edgard zostało zapakowane do zgrabnego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy 91 dwustronnych kart na dwóch poziomach trudności, 14 kart ze słowniczkiem obrazkowym oraz krótką instrukcję. Wszystkie elementy gry są solidnie i estetycznie wykonane, a dodatkowo zawierają sympatyczne i kolorowe ilustracje.

Wszystkie elementy gry są solidnie i estetycznie wykonane.Podsumowanie

Bójka na słówka: Level master to edukacyjna gra, która bawiąc, uczy angielskich słówek i wyrażeń. Tytuł sprawdzi również refleks oraz spostrzegawczość uczestników. Całość może pochwalić się solidnym wykonaniem, a cena produkcji jest atrakcyjna (około 30 złotych).Ocena: 7/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?