Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Zestaw Archeologiczny T-Rex

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 24 październik 2020 14:23
  • Czytano: 681

Zestaw Archeologiczny T-Rex

Ilość graczy: 1
Wiek graczy: 7+Zasady gry

Dzieło wydawnictwa Piatnik pozwala na wykopanie i złożenie szkieletu tyranozaura jak prawdziwy archeolog. Zabawę rozpoczynamy od przygotowania stanowiska pracy. Następnie wykładamy blok gipsowy, narzędzia, gąbkę oraz miseczkę z wodą. Kolejnym etapem jest podzielenie obszaru poszukiwań na kwadraty i wybranie pierwszego z nich. Po zwilżeniu go wodą możemy przystąpić do poszukiwań przy pomocy dłuta i haczyka. Gdy odkopiemy wszystkie elementy szkieletu, należy je oczyścić wodą i gąbką oraz osuszyć. Teraz możemy przystąpić do składania dinozaura – w instrukcji jest ono opisane krok po kroku.

Zabawę rozpoczynamy od przygotowania stanowiska pracy.Rozgrywka

Dzięki Zestawowi Archeologicznemu T-Rex młodzi wydobywcy poznają historię tyranozaura i wkroczą w fascynujący świat dinozaurów. Przy użyciu zawartych w zestawie narzędzi mali paleontolodzy będą mogli wydobyć i zmontować szkielet T-Rexa, czyli najbardziej znanego przedstawiciela dinozaurów. Warto zauważyć, że dodatkowo świeci on w ciemnościach, a dzięki wielu ciekawostkom zawartym w instrukcji dzieci poznają mnóstwo interesujących informacji o dinozaurach i epoce, w której żyły.

Przy użyciu narzędzi mali paleontolodzy będą mogli wydobyć szkielet T-Rexa.Oprawa audiowizualna

Dzieło wydawnictwa Piatnik zostało zapakowane do zgrabnego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy blok gipsowy z ukrytymi częściami szkieletu, młotek, dłuto, gąbkę oraz kolorową instrukcję w języku polskim i niemieckim. Wszystkie elementy gry są solidnie i estetycznie wykonane, a dodatkowo instrukcja zawiera wiele ciekawostek o dinozaurach.

Dzięki wielu ciekawostkom zawartym w instrukcji dzieci poznają mnóstwo interesujących informacji o dinozaurach.Podsumowanie

Zestaw Archeologiczny T-Rex to edukacyjny tytuł, jaki bawiąc uczy dzieci o świecie dinozaurów oraz epoce, w której żyły. Produkcja idealnie sprawdzi się dla osób fascynujących się paleontologią oraz tych, którzy chętnie poznają historię tyranozaura. Całość może pochwalić się solidnym wykonaniem, a także przystępną ceną (około 40 złotych).
Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?