Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Historia Polski

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 14 październik 2020 16:46
  • Czytano: 561

Historia Polski

Ilość graczy: 2-5
Wiek graczy: 7+
Czas gry: 20-40 minutZasady gry

Zadaniem graczy w dziele wydawnictwa Kapitan Nauka jest dotarcie do Mety. Przed rozpoczęciem zabawy należy przygotować planszę, rozdzielić pionki, potasować karty oraz rozłożyć je w dwóch stosach (czerwonym i niebieskim). Teraz możemy rozpocząć zabawę – pierwszy uczestnik rzuca kostką i jeśli wyrzuci 1 lub 6 oczek może postawić swój pionek na polu Start. Jeśli w wyniku rzutu trafi na pole pomarańczowe (neutralne), to może zostać skierowany na inne pole. Gdy znajdzie się na polu czerwonym, to kolejny gracz czyta pytanie z karty (po udzieleniu poprawnej odpowiedzi, możemy przesunąć pionek o jedno pole do przodu, a w przeciwnym razie pozostaje na miejscu). Zatrzymanie się na polu niebieskim oznacza jedno z dwóch rodzajów wyzwań – jeśli na karcie znajduje się ilustracja z tekstem, to należy wykonać polecenie, a gdy widnieją jedynie ilustracje, to karta jest wykładana w widocznym dla wszystkich miejscu i gracze ścigają się, kto pierwszy wskaże na planszy dowolny z dwóch narysowanych kadrów.

Zadaniem graczy jest dotarcie do mety.Rozgrywka

Historia Polski to gra edukacyjna, która idealnie się sprawdza do kreatywnego spędzania czasu z całą rodziną. Uczestnicy zabawy wyruszają w pasjonującą podróż przez stulecia, sprawdzają i poszerzają swoją wiedzę z zakresu historii Polski, ćwiczą pamięć i spostrzegawczość. Tytuł zawiera wiele historycznych ciekawostek, dlatego na nudę nikt nie powinien narzekać. Bawiąc się, dziecko nie uczy się na pamięć, a poznaje historię w przystępny sposób, w kontekście kulturowym i społecznym. Reguły produkcji są proste, dlatego już po paru chwilach można przystąpić do emocjonującej rozgrywki.

W grze uczestnicy sprawdzają i poszerzają swoją wiedzę z zakresu historii Polski.Oprawa audiowizualna

Dzieło wydawnictwa Kapitan Nauka zostało zapakowane do średniej wielkości pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy: planszę, 30 kart z pytaniami, 15 kart do gry obserwacyjnej, 10 kart ruchu, pionki, kostkę oraz instrukcję. Wszystkie elementy są solidnie wykonane i przetrwają wiele wspólnych rozgrywek. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim plansza, zawierająca mnóstwo historycznych ilustracji.

Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim plansza, zawierająca mnóstwo historycznych ilustracji.Podsumowanie

Historia Polski to gra edukacyjna dla całej rodziny, w której gracze wyruszają w pasjonującą podróż przez stulecia, sprawdzają i poszerzają swoją wiedzę z zakresu historii Polski, ćwiczą pamięć i spostrzegawczość. Całość wykonana jest solidnie i estetycznie, a cena jest atrakcyjna (około 40 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?