Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Zwierzaki bystrzaki

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 07 październik 2020 18:46
  • Czytano: 577

Zwierzaki bystrzaki

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 4+
Czas gry: 10-20 minutZasady gry

Dzieło wydawnictwa Kapitan Nauka zawiera aż 9 wariantów zabawy ze znanych i lubianych gier, między innymi memory i loteryjka, ale także wiele dodatkowych wyzwań. Wśród wersji rozgrywki znajdziemy: Kto pierwszy w dżungli? (zadaniem graczy jest pozbycie się wszystkich swoich żetonów), Kolekcjoner kameleonów (wygrywa zwycięzca największej ilości rund), Kameleon kontra wąż, Bystrzaki na czas (tutaj liczy się szybkość przyporządkowania krążków), Memory w parach, Memory na cztery, Znajdź parę – stop!, Szybki kameleon (celem jest zbieranie żetonów) oraz Tropikalne pary. Oczywiście sami również możemy wymyślać swoje zasady rozgrywki lub dowolnie modyfikować te zaproponowane przez twórców.

Tematyka tytułu to szansa na zainteresowanie dzieci światem zwierząt.Rozgrywka

Zwierzaki bystrzaki to produkcja przeznaczona dla całej rodziny bazująca na spostrzegawczości i refleksie. Podczas zabawy uczestnicy wspólnie spędzają czas i trenują refleks, pamięć, koncentrację i umiejętność skupienia uwagi. Dzięki kilku wariantom gry rozrywka szybko się nie znudzi, a na graczy czeka wiele różnorodnych zadań: określanie różnic, podobieństw oraz analizy i syntezy wzrokowej, która przyda się także podczas nauki czytania, pisania i liczenia. Dodatkowo autorzy przygotowali kilka stopni trudności, co pozwala na dopasowanie gry do wieku i umiejętności dziecka. Tematyka tytułu to także szansa na zainteresowanie dzieci światem zwierząt.

Podczas zabawy uczestnicy trenują refleks, pamięć, koncentrację i umiejętność skupienia uwagi.Oprawa audiowizualna

Dzieło wydawnictwa Kapitan Nauka zostało zapakowane do średniej wielkości pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy: dwustronną planszę, 24 żetony, 56 kart (12 par wzorzystych zwierząt i 16 par jednokolorowych zwierząt) oraz instrukcję. Wszystkie elementy są solidnie wykonane i przetrwają wiele wspólnych rozgrywek. Plansza zawiera przepiękne, bajkowe ilustracje (autorstwa Magdaleny Popovics), umiejscowione w kolorowej, tropikalnej dżungli, w towarzystwie egzotycznych, wielobarwnych zwierząt, jakie zachęcają dzieci do zabawy.

Ilustracje umiejscowione są w kolorowej, tropikalnej dżungli, w towarzystwie egzotycznych, wielobarwnych zwierząt.Podsumowanie

Zwierzaki bystrzaki to produkcja przeznaczona dla całej rodziny testująca spostrzegawczość i refleks młodych graczy. Tytuł przyda się także podczas nauki czytania, pisania i liczenia, a tematyka gry to szansa na zainteresowanie dzieci światem zwierząt. Całość wykonana jest solidnie i estetycznie, a cena atrakcyjna (około 40 złotych).Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?