Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Zakupy

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 03 październik 2020 18:02
  • Czytano: 560

Zakupy

Ilość graczy: 1-4
Wiek graczy: 3+
Czas gry: 10-20 minutZasady gry

Dzieło wydawnictwa Kapitan Nauka zawiera 6 wariantów zabawy (Nie zapomnij kupić mleka!, Kto pierwszy?, Lustrzane zakupy, Łowca okazji, Gawędziarz, Zakupy po angielsku), w których dzieci muszą wykazać się różnymi umiejętnościami. Aby zostać zwycięzcą, raz wystarczy najszybciej zapełnić koszyk, a innym razem zapamiętać wszystkie artykuły ze swojej listy zakupów. Dodatkowo autorzy zaproponowali dwie wersje rozgrywki, w jakich układamy opowiadanie przy pomocy elementów gry oraz zapoznajemy dziecko z angielskimi słówkami. Oczywiście nie musimy się ograniczać do podanych w instrukcji wariantów zabawy, sami również możemy wymyślać swoje lub dowolnie modyfikować te zaproponowane przez twórców.

Zadaniem graczy jest zapamiętanie wszystkich artykułów ze swojej listy zakupów.Rozgrywka

Zakupy to produkcja edukacyjna przeznaczona dla całej rodziny, opierająca się na zabawie w sklep i wprowadzająca małych graczy w świat zakupów. Tytuł uczy planowania oraz współpracy z innymi dziećmi, ale też ćwiczy myślenie logiczne, pamięć i spostrzegawczość. Najmłodsi mogą zapoznać się z asortymentem sklepów np. spożywczego, ogrodniczego czy papierniczego. Gra nauczy także podstaw angielskiego (wszystkie słówka zostały przetłumaczone, a nagrania wymowy profesjonalnych lektorów można pobrać ze strony). Produkcja posiada kilka stopni trudności, co pozwala na dopasowanie gry do wieku i umiejętności dziecka.

Produkcja wprowadza małych graczy w świat zakupów.Oprawa audiowizualna

Dzieło wydawnictwa Kapitan Nauka zostało zapakowane do średniej wielkości pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy: 4 kosze zakupowe, 4 dwustronne karty z listami zakupowymi (8 różnych sklepów po 6 produktów), 48 żetonów przedstawiających produkty ze wszystkich sklepów oraz instrukcję. Wszystkie elementy są solidnie wykonane i przetrwają wiele wspólnych rozgrywek, a wykonanie z grubej tektury zapewnia bezpieczną zabawę. Autorką ilustracji jest Magdalena Popovics.

Wszystkie elementy są solidnie wykonane i przetrwają wiele wspólnych rozgrywek.Podsumowanie

Zakupy to gra edukacyjna przeznaczona dla całej rodziny, jaka opiera się na zabawie w sklep. Tytuł uczy dzieci planowania oraz współpracy, a także ćwiczy myślenie logiczne, pamięć i spostrzegawczość. Całość wykonana jest solidnie i estetycznie, a cena jest atrakcyjna (około 30 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?