Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Gra edukacyjna Świat

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 25 czerwiec 2020 16:50
  • Czytano: 972

Podobne publikacje

Gra edukacyjna Świat

Ilość graczy: 2-5
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 20-40 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Edgard zadaniem graczy jest dotarcie swoim pionkiem do Mety. Przed rozpoczęciem zabawy należy rozłożyć planszę, rozdać uczestnikom pionki w wybranych kolorach i przygotować dwie talie kart (fioletową z pytaniami oraz żółtą z rysunkami). Zabawa przebiega w turach – gracze po kolei rzucają kostką i przemieszczają się po planszy zgodnie z liczbą wyrzuconych oczek. Gdy trafią na pole fioletowe, to oponent czyta im pytanie i jeśli odpowiedzą prawidłowo, to mogą przesunąć się o jedno pole do przodu. Jeśli zatrzymamy się pionkiem na polu żółtym, to gracz wykonuje zawarte na niej polecenie bądź wszyscy uczestnicy szukają elementu narysowanego na karcie. Kto pierwszy odnajdzie go na planszy, może przesunąć się o dwa pola. Zwycięzcą zostaje ta osoba, która jako pierwsza dotrze do mety.

Zadaniem graczy jest dotarcie swoim pionkiem do mety.Rozgrywka

Gra edukacyjna Świat to tradycyjna planszówka, w której gracze rzucają kostką i poruszają się po mapie świata. Dodatkowy ruch mogą uzyskać dzięki poprawnemu odpowiadaniu na pytania z dziedziny geografii i przyrody. Spostrzegawczość i refleks także zostaną przetestowane oraz nagrodzone. Produkcja to nie tylko świetna zabawa, ale również forma nauki – tytuł niesie ze sobą mnóstwo walorów edukacyjnych. Same reguły gry są proste i dzieci nie powinny mieć z nimi żadnych problemów.

W trakcie zabawy dzieci poszerzą swoją wiedzę z geografii i przyrody.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Edgard zostało zapakowane do sporego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy: planszę z mapą świata, 30 fioletowych kart z pytaniami, 25 żółtych kart, 5 pionków, kostkę oraz instrukcję, w jakiej krok po kroku wyjaśnione zostały zasady rozgrywki. Wszystkie elementy produkcji są solidnie i estetycznie wykonane, dlatego przetrwają wiele wspólnych zabaw. Największym atutem gry jest mapa świata, jaka zawiera barwne i sympatyczne ilustracje.

Oprawa jest barwna i pełna sympatycznych ilustracji.Podsumowanie

Gra edukacyjna Świat to tradycyjna planszówka łącząca zabawę z walorami edukacyjnymi. Oprócz porcji rozrywki, dzieci poszerzą swoją wiedzę z geografii i przyrody, a także wykażą się refleksem i spostrzegawczością. Wykonanie tytułu jest solidne i estetyczne, a cena atrakcyjna (około 30 złotych).Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?