Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Gra edukacyjna Polska

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 18 czerwiec 2020 17:08
  • Czytano: 1,135

Gra edukacyjna Polska

Ilość graczy: 2-5
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 20-40 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Edgard zadaniem graczy jest dotarcie swoim pionkiem do mety. Przed rozpoczęciem zabawy należy rozłożyć planszę, rozdać uczestnikom pionki w wybranych kolorach i przygotować dwie talie kart (czerwoną z pytaniami oraz niebieską z rysunkami). Zabawa przebiega w turach – gracze po kolei rzucają kostką i przemieszczają się po planszy zgodnie z liczbą wyrzuconych oczek. Gdy trafią na pole czerwone, to oponent czyta im pytanie i jeśli odpowiedzą prawidłowo, to mogą przesunąć się o jedno pole do przodu. Jeśli odpowiedź jest błędna, to cofają się o jedno pole. Gdy zatrzymamy się pionkiem na polu niebieskim, to gracz wykonuje zawarte na niej polecenie bądź wszyscy uczestnicy szukają elementu narysowanego na karcie. Kto pierwszy odnajdzie go na planszy, może przesunąć się o dwa pola. Zwycięzcą zostaje ta osoba, która jako pierwsza dotrze do mety.

Zadaniem graczy jest dotarcie swoim pionkiem do mety.Rozgrywka

Gra edukacyjna Polska to tradycyjna planszówka, w której gracze rzucają kostką i poruszają się po mapie Polski. Dodatkowy ruch mogą uzyskać dzięki poprawnemu odpowiadaniu na pytania z dziedziny geografii i przyrody. Spostrzegawczość i refleks także zostaną przetestowane oraz nagrodzone. Produkcja to nie tylko świetna zabawa, ale również forma nauki – tytuł niesie ze sobą mnóstwo walorów edukacyjnych. Same reguły gry są proste i dzieci nie powinny mieć z nimi żadnych problemów.

W trakcie zabawy dzieci poszerzą swoją wiedzę z geografii i przyrody.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Edgard zostało zapakowane do sporego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy: planszę z mapą Polski, plakat, 30 czerwonych kart z pytaniami, 25 niebieskich kart, 5 pionków, kostkę oraz instrukcję, w jakiej krok po kroku wyjaśnione zostały zasady rozgrywki. Wszystkie elementy produkcji są solidnie i estetycznie wykonane, dlatego przetrwają wiele wspólnych zabaw. Największym atutem gry jest mapa Polski, jaka zawiera barwne i sympatyczne ilustracje.

Oprawa jest barwna i pełna sympatycznych ilustracji.Podsumowanie

Gra edukacyjna Polska to tradycyjna planszówka łącząca zabawę z walorami edukacyjnymi. Oprócz porcji rozrywki, dzieci poszerzą swoją wiedzę z geografii i przyrody, a także wykażą się refleksem i spostrzegawczością. Wykonanie tytułu jest solidne i estetyczne, a cena atrakcyjna (około 30 złotych).Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?