Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Widzi mi się

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 11 czerwiec 2020 19:18
  • Czytano: 1,015

Widzi mi się

Ilość graczy: 2-10
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 15 minutZasady gry

Zadaniem graczy w dziele wydawnictwa Trefl jest zebranie jak największej liczby punktów zwycięstwa dzięki prawidłowemu wskazywaniu przedmiotów należących do czarodzieja lub czarownicy, gdyż stał się niewidoczny bądź jako jedyny nie zniknął. Przed rozpoczęciem zabawy wykładamy żetony z symbolami przedmiotów (tworząc z nich prostokąt), a obok wykładamy przygotowaną talię kart. Teraz pierwszy z uczestników pobiera kartę ze stosu i wykłada ją do środka prostokąta utworzonego przez żetony. Osoba, która pierwsza dostrzeże, jaki przedmiot jako jedyny jest widoczny lub niewidoczny na karcie postaci, zakrywa dłonią odpowiedni żeton z symbolem. Jeśli odpowiedź jest prawidłowa, to zdobywa on punkt (kartę). Gdy zostaną rozegrane wszystkie karty ze stosu, następuje przeliczenie zdobyczy punktowych i wyłoniony zwycięzca.

Gracze wskazują przedmioty należące do czarodzieja lub czarownicy, które stały się niewidoczne bądź jako jedyne nie zniknęły.Rozgrywka

Widzi mi się to szybka gra towarzyska testująca naszą spostrzegawczość i refleks. Zabawa podzielona jest na rundy, ale w trakcie każdej uczestnicy działają jednocześnie, dlatego należy działać szybko. Karty pełne są różnych przedmiotów, więc odnalezienie właściwego nie należy do prostych. Dodatkowo sprawę utrudnia presja czyhających na punkty oponentów, jacy także chętnie zdobędą kolejną kartę do swojej kolekcji. Rozgrywka przebiega sprawnie i szybko, a łączny jej czas wynosi około 20 minut, dzięki czemu tytuł idealnie sprawdza się podczas chwilki przerwy w rodzinnym gronie. Warto również wspomnieć, iż twórcy przygotowali dwa trudniejsze warianty zabawy, z jakich będziemy mogli skorzystać, gdy podstawowe zasady nie będą stanowić dla nas żadnego kłopotu.

Produkcja testuje naszą spostrzegawczość i refleks.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Trefl zostało zapakowane do zgrabnego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy: 64 karty z postaciami, 16 żetonów z symbolami przedmiotów, 6 kart pomocy oraz instrukcję. Wszystkie elementy są solidnie wykonane i przetrwają wiele wspólnych rozgrywek. Karty zawierają przepiękne, bajkowe ilustracje, jakie zachęcają do zabawy. Ciekawym elementem jest także pudełko ozdobione trójwymiarowym obrazkiem, zmieniającym się pod wpływem ruchu.

Ciekawym elementem jest pudełko ozdobione trójwymiarowym obrazkiem.Podsumowanie

Widzi mi się to szybka gra towarzyska testująca naszą spostrzegawczość i refleks. Krótki czas zabawy sprawia, że produkcja sprawdza się idealnie na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie. Wykonanie produkcji jest solidne i estetyczne, a cena atrakcyjna (około 50 złotych).Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?