Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Mistakos: Wyższy Szczebel Extra

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 04 czerwiec 2020 17:29
  • Czytano: 865

Mistakos: Wyższy Szczebel Extra

Ilość graczy: 1-4
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 10-25 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Trefl zadaniem graczy jest układanie stosu z drabinek, by tylko jedno dotykało stołu. W wariancie pierwszym rozgrywka toczy się przez kilka rund (na przykład pięć), w których trakcie uczestnicy kolejno dokładają swoje drabiny. W momencie przewrócenia konstrukcji runda kończy się, a osoba, jaka spowodowała upadek, zdobywa karne punkty – ich ilość jest równa sumie drabinek leżących na blacie. Na koniec zabawy są one sumowane, a gracz z najmniejszą ich ilością wygrywa. W drugiej wersji zabawa toczy się do momentu, kiedy jeden z uczestników dołoży ostatnią swoją drabinę – tym sposobem staje się triumfatorem. Jeśli jesteście posiadaczami Mistakos Extra (z krzesełkami), to możecie skorzystać z wariantu trzeciego – „szalone konstrukcje”, w którym gracze muszą układać nie tylko drabiny, ale i krzesła. Reguły gry są proste, sama zabawa wymaga znacznie więcej.

Zadaniem graczy jest układanie stosu z drabinek, by tylko jedno dotykało stołu.Rozgrywka

Mistakos: Wyższy Szczebel Extra różni się od podstawowej wersji tytułu dodatkowymi drabinami dla czwartego gracza. Oczywiście możemy grać także w mniejszą ilość osób, czyli rozdzielić je po równo pomiędzy uczestników. Dzięki temu zabawa jest bardziej emocjonująca, a powstała z drabinek konstrukcja większa i wymagająca sporej precyzji ruchu. Całość bazuje na zręczności, sprycie oraz spostrzegawczości – znalezienie dobrego miejsca to połowa sukcesu. Tytuł jest niezwykle wciągający; jeśli myślicie, że przygoda z grą skończy się na jednej partii, to jesteście w błędzie. Zwycięzca chce udowodnić swoją wyższość, a przegrani pokazać, iż był to jedynie przypadek. Całe szczęście, rozgrywka nie zajmuje wiele czasu, a praktyczny brak nauki zasad zachęca te osoby, jakie nie lubią uczyć się znaczenia kart czy bardziej skomplikowanych reguł.

Całość bazuje na zręczności, sprycie oraz spostrzegawczości.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Trefl może pochwalić się estetycznym wykonaniem wszystkich elementów, czyli plastikowych drabinek w czterech kolorach. Wewnątrz sporego i solidnego pudełka znajdziemy 32 drabiny – po osiem czerwonych, żółtych, niebieskich oraz zielonych. Drabiny nie tylko różnią się odcieniami, ale także rodzajami – jest ich cztery i dostarczają dużej ilości kombinacji układania. Instrukcja gry zawarta jest na opakowaniu, dlatego nie musimy się martwić o jej zgubienie bądź zniszczenie.

Gra może pochwalić się estetycznym wykonaniem wszystkich elementów.Podsumowanie

Mistakos: Wyższy Szczebel Extra to propozycja dla osób, które miały już przyjemność układania kolorowych krzesełek, a teraz chcą uatrakcyjnić rozgrywkę. Produkcja idealnie sprawdzi w grupie graczy, jacy lubują się we wszelakich grach zręcznościowych. Tytuł ma proste zasady, świetne wykonanie i przyniesie mnóstwo emocji zarówno w pojedynkach rodzinnych, jak i tych z przyjaciółmi. Aktualna cena to około 40-50 złotych.Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?