Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Uwaga spoiler!

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 28 maj 2020 16:50
  • Czytano: 650

Uwaga spoiler!

Ilość graczy: 4+
Wiek graczy: 14+
Czas gry: 20 minutZasady gry

Zadaniem graczy w dziele wydawnictwa Trefl jest zebranie jak największej liczby punktów dzięki prawidłowemu odgadywaniu tytułów filmów i seriali opisywanych przez aktywnego gracza (recenzenta). Zabawę rozpoczynamy od podziału na drużyny, w każdej muszą znaleźć się minimum dwie osoby. Następnie pierwsza ekipa wybiera jednego uczestnika, jaki zostaje recenzentem i pobiera kartę ze stosu. Teraz odwracamy klepsydrę, a gracz próbuje naprowadzić członków swojej drużyny na właściwy film lub serial. Do każdego filmu bądź serialu przypisane są trzy spoilery – słowa, których użycie może znacznie ułatwić odgadnięcie tytułu, jednak wiąże się to z utratą kilku punktów. Każdy recenzent ma 60 sekund na przedstawienie jak największej liczby tytułów. Rozgrywka trwa tyle rund, ile jest osób, tak aby każdy gracz miał okazję zostać recenzentem. Wygrywa ekipa z największą ilością punktów.

Zadaniem graczy jest odgadywaniu tytułów filmów i seriali.Rozgrywka

Uwaga spoiler! to gra imprezowa testująca naszą wiedzę o filmach i serialach. Oprócz tego gracze muszą wykazać się kreatywnością, by drużyna bez problemu odgadła tytuł i zdobyła jak najwięcej punktów. A wszystko odbywa się pod presją upływającego czasu, więc nawet najprostsze i oczywiste rzeczy się komplikują. Dzięki temu produkcja idealnie sprawdza się podczas spotkań ze znajomymi bądź w rodzinnym gronie. Rozgrywka przebiega sprawnie i szybko, a łączny jej czas wynosi około 20 minut. Jeśli chcemy dłużej się bawić, to możemy zmienić zasady i rozegrać po 2 lub 3 rundy na każdego uczestnika. Warto także wspomnieć o trudniejszym wariancie zabawy, co znacznie ogranicza możliwości recenzenta.

Użycie spoilerów wiąże się z utratą kilku punktów.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Trefl zostało zapakowane do zgrabnego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy: 220 kart z tytułami filmów i seriali, 24 żetony z punktami karnymi, klepsydrę odmierzającą czas 60 sekund oraz instrukcję. Wszystkie elementy są solidnie wykonane i przetrwają wiele wspólnych, szalonych rozgrywek. Warto zaopatrzyć się w kartkę papieru i coś do pisania, by łatwiej było kontrolować sumę zdobytych w trakcie zabawy punktów. Karty oraz opakowanie zawierają mnóstwo tematycznych ilustracji, które uatrakcyjniają rozgrywkę.

Wszystkie elementy są solidnie wykonane i przetrwają wiele rozgrywek.Podsumowanie

Uwaga spoiler! to szybka gra imprezowa testująca naszą wiedzę o filmach i serialach, w której recenzent nie może wypowiedzieć trzech słów (spoilerów), gdyż wiąże się to z utratą punktów. Wykonanie produkcji jest solidne i estetyczne, a cena atrakcyjna (około 40 złotych).Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?