Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Magic of Magnets

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 19 maj 2020 16:34
  • Czytano: 638

Magic of Magnets

Ilość graczy: 1+
Wiek graczy: 8+Zasady gry

Magic of Magnets to zestaw eksperymentalny pozwalający na wykonanie intrygujących doświadczeń, pokazujących różne aspekty magnetyzmu. Twórcy przygotowali aż dziewięć eksperymentów do przeprowadzenia i opisali je, krok po kroku. Pierwszy z nich – Co jest magnetyczne? – pokazuje dzieciom, jakie przedmioty przyciąga magnes. Kolejne eksperymenty to: Siły magnetyczne, Pole magnetyczne, Wisząca kulka, Magnesowanie żelaza, Budowa kompasu, Chwiejna wieża, Jazda po trasie, Łowienie żetonów. Ten ostatni możemy potraktować jako grę, w której naszym zadaniem jest łowienie krążków przy pomocy wędki. Zwycięzcą zostaje ta osoba, która po zakończeniu trzeciej rundy, ma ich najwięcej.

Jeden z eksperymentów polega na budowaniu kompasu.Rozgrywka

Dzieło wydawnictwa Piatnik pozwala małym odkrywcom eksperymentować z tajemniczą, niewidoczną siłą, dającą zadziwiające efekty. Dzieci będą mogły sprawdzić, które przedmioty przyciąga magnes prętowy, przekonać się na własnej skórze, co to jest pole magnetyczne, poznać, w jakim stopniu przedmioty mogą się poruszać pod wpływem magnesu, czy też zbudować własny kompas. Zestaw z serii Fun Science to nie tylko mnóstwo wiedzy o magnesach, ale też ogrom zabawy.

Dzieci będą mogły sprawdzić, które przedmioty przyciąga magnes prętowy.Oprawa graficzna

Magic of Magnets został zapakowany do średniej wielkości pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy: magnes prostopadłościenny, 2 magnetyczne kulki, magnes prętowy, żelazny drążek, żelazny pręt z uchwytami, styropianowy krążek, 15 plastikowych żetonów, składany pojemnik oraz instrukcję zawierającą dokładny opis eksperymentów. Wszystkie elementy są solidnie wykonane i przetrwają wiele magnetycznych zabaw. Opakowanie zawiera kolorowe ilustracje, jakie zachęcają do zapoznania się z zestawem. Jedynym mankamentem jest tekturowy wypełniacz, którego zadaniem jest oddzielenie elementów produkcji. Niestety nie ułatwia ich wyjmowania. Zdecydowanie lepiej spisałaby się wypraska, w jakiej każdy element miałby swoje miejsce.

Opakowanie zawiera kolorowe ilustracje, jakie zachęcają do zapoznania się z zestawem.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Piatnik to zestaw eksperymentalny pozwalający na wykonanie intrygujących doświadczeń z zakresu magnetyzmu. Wykonanie tytułu jest solidne i estetyczne, a cena atrakcyjna (około 60 złotych).
Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?