Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Blue Banana

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 07 maj 2020 16:56
  • Czytano: 675

Blue Banana

Ilość graczy: 2-8
Wiek graczy: 10+
Czas gry: 20 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Piatnik zadaniem graczy jest zebranie jak największej ilości kart, poprzez właściwe zidentyfikowanie poszukiwanych w danej rundzie kolorów i motywów. Zanim przystąpimy do zabawy, należy dokładnie potasować karty, odliczyć 16 i położyć je obok (stanowią one karty zadań), w okręgu wyłożyć osiem stosów o podobnej wielkości, a w jego środku kładziemy figurkę niebieskiego banana. Teraz każdemu należy rozdać po jednym małym żetonie banana. Całość składa się z ośmiu rund, a po każdej następuje rozliczenie. W swojej turze gracz bierze dwie karty z talii zadań i wykłada je na środku stołu, by każdy z uczestników dobrze je widział. Karty te określają, jakie kolory i motywy będą zbierane w danej rundzie. Od momentu wyłożenia kart wszyscy gracze jednocześnie zbierają ze stosów karty, które według nich spełniają jeden z określonych warunków (kolor bądź motyw). Runda kończy się w momencie, kiedy jeden z uczestników weźmie niebieskiego banana, czyli na stole nie będą znajdować się już karty spełniające warunki. Teraz następuje sprawdzenie i przeliczenie kart. Gracz, który po zakończeniu 8. rundy posiada największą liczbę kart, zostaje zwycięzcą.

Zadaniem graczy jest zebranie jak największej ilości kart.Rozgrywka

Blue Banana to niewielka, ale szalona gra imprezowa z szybką i dynamiczną rozgrywką dla starszych dzieci oraz dorosłych. Reguły gry są proste i nie będą stanowić żadnego kłopotu. Tytuł posiada także dodatkowy wariant gry dla zaawansowanych graczy. Zupełnie inaczej jest z samą zabawą – najtrudniejsze jest szybkie wyszukiwanie właściwych motywów i kolorów na ośmiu różnych stosach. Początkowo jest to ciężkie wyzwanie, ale z czasem gracze nabierają doświadczenia i rozgrywka przebiega zdecydowanie płynniej. Aby zwiększyć szansę na wygranie nowym uczestnikom, autorzy wprowadzili żetony bananów – dzięki nim bardziej doświadczeni gracze będą tracić więcej kart za pomyłki. Dzięki temu produkcja jest sprawiedliwa dla każdego, a przy tym bardzo emocjonująca.

Dzięki żetonom bardziej doświadczeni gracze będą tracić więcej kart za pomyłki.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Piatnik zapakowane jest do niewielkiego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy 109 dwustronnych kart, 20 żetonów bananów, kartę trybu, figurkę niebieskiego banana oraz instrukcję gry w kilku językach. Wszystkie elementy są solidnie i estetycznie wykonane, ale największą atrakcją jest oczywiście plastikowy banan. Na pochwałę zasługują również barwne grafiki znajdujące się na kartach.

Wszystkie elementy są solidnie i estetycznie wykonane.Podsumowanie

Blue Banana to szalona i niezwykle emocjonująca gra imprezowa z szybką i dynamiczną rozgrywką. Jej wykonanie jest solidne i estetyczne, a cena atrakcyjna (około 30 złotych).
Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?