Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Pirate Ships

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 14 marzec 2020 09:49
  • Czytano: 1,014

Pirate Ships

Ilość graczy: 2+
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 15 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Piatnik zadaniem graczy jest niszczenie elementów statku oponenta poprzez celne trafianie kulami armatnimi. Gdy przeciwnikowi zostanie tylko dziób i rufa, to rywal zostaje triumfatorem. Na początku zabawy należy rozdzielić elementy gry pomiędzy dwóch graczy, a następnie każdy z nich składa z nich statek. Teraz wręczamy po trzy kule armatnie i rozpoczynamy rywalizację. Jeden z uczestników rzuca żetonem kuli w element statku przeciwnika. Jeśli nie trafi, jego kolejka dobiega końca. Gdy rzut jest celny, trafiony element zostaje odwrócony na drugą stronę – oznacza to, że jest uszkodzony, a następne uderzenie doprowadzi do zniszczenia. Zabawa dobiega końca w momencie, kiedy jeden z graczy starci wszystkie elementy kadłuba statku.

Zadaniem graczy jest niszczenie elementów statku oponenta.Rozgrywka

Pirate Ships to prosta, zręcznościowa gra, w której liczy się dobre oko i wprawna ręka. Rozgrywka jest szybka i przyjemna, nie ma tu dłużyzn i oczekiwania na swoją turę. Tytuł przeznaczony jest dla młodszych graczy, ale starsi także będą mile zaskoczeni zabawą. Zasady produkcji są klarowne, a zapoznanie się z nimi zajmuje parę chwil. Warto uwzględnić, że rozgrywka przeznaczona jest dla dwóch graczy, dlatego przy większej ilości chętnych można rozegrać kilka pojedynków bądź połączyć siły i utworzyć drużyny. Gra przede wszystkim przynosi mnóstwo frajdy i śmiechu, a pirackie klimaty dodają smaczku rywalizacji. Tytuł idealnie się sprawdzi podczas chwilki przerwy w rodzinnym gronie.

W grze liczy się dobre oko i wprawna ręka.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwo Piatnik zostało zapakowane do niewielkiego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy wypełniacz oraz estetycznie wykonane elementy gry – 12 elementów kadłuba, 2 elementy rufowe, 2 elementy dziobowe, 6 żetonów kul armatnich oraz instrukcję napisaną w kilku językach. Oczywiście opakowanie mogłoby być mniejsze, ale za to pozostałe elementy mogą pochwalić się solidnym wykonaniem. Na wyróżnienie zasługują przede wszystkim klimatyczne grafiki.

Na wyróżnienie zasługują przede wszystkim klimatyczne grafiki.Podsumowanie

Pirate Ships to prosta, szybka gra zręcznościowa, w której naszym zadaniem jest zatopienie statku przeciwnika. Tytuł może pochwalić się świetnym wykonaniem oraz atrakcyjną ceną (około 30 złotych).
Ocena: 7,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?