Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Kang-a-roo

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 03 marzec 2020 19:03
  • Czytano: 1,443

Kang-a-roo

Ilość graczy: 3-6
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 15 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Piatnik zadaniem graczy jest łapanie kangurów poruszających się po australijskim buszu. Uczestnik, który schwyta ich najwięcej, zostanie zwycięzcą. Zanim przystąpimy do zabawy, należy ustawić kangury na środku stołu, a karty dokładnie potasować. Teraz rozdajemy po pięć kart każdemu graczowi, odkładamy do pudełka taką samą ilość kart, a z pozostałych tworzymy stos do dobierania. Rozpoczynamy rozgrywkę – pierwszy uczestnik wybiera jedną z kart i wykłada ją na stół, a następnie zabiera figurkę kangura w tym samym kolorze i kładzie ją przed sobą. Jeśli na środku stołu nie ma kangura w tym kolorze, to zabiera go od gracza, jaki takiego posiadał. Właściciel może go obronić przy pomocy odpowiedniej karty. Na koniec swojej tury uczestnik dopiera kartę ze stosu. Teraz kolej na następnego gracza. Zabawa toczy się do momentu, kiedy jeden z uczestników pozbędzie się wszystkich swoich kart.

Zadaniem graczy jest łapanie kangurów poruszających się po australijskim buszu.Rozgrywka

Kang-a-roo to szybka i przyjemna gra, w której liczy się dobra taktyka i odrobina szczęścia. Tytuł przeznaczony jest dla młodszych graczy, ale starsi także będą mile zaskoczeni rozgrywką. A przebiega ona sprawnie i bez zbędnych przestojów. Reguły produkcji są proste, a zapoznanie się z nimi zajmuje kilka chwil. Warto także zauważyć, że gra wprowadza do zabawy negatywną interakcję, czyli podkradanie kangurów. Nie każde dziecko będzie zadowolone z takiego obrotu sprawy, więc trzeba to uwzględnić przed zakupem tytułu. Dorosłych graczy zdecydowanie bardziej ucieszy możliwość napsucia krwi rywalowi. Produkcja idealnie się sprawdzi na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie.

Gra wprowadza do zabawy negatywną interakcję.Oprawa graficzna

Jak przystało na wydawnictwo Piatnik, gra została zapakowana do zgrabnego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy wypełniacz oraz estetycznie wykonane elementy gry – 55 kart z kangurami, 11 plastikowych figurek kangurów oraz instrukcję napisaną w kilku językach. Oczywiście opakowanie mogłoby być mniejsze, ale za to pozostałe elementy mogą pochwalić się solidnym wykonaniem. Na wyróżnienie zasługują przede wszystkim figurki kangurów.

Tytuł może pochwalić się solidnym i estetycznym wykonaniem.Podsumowanie

Kang-a-roo to prosta, szybka i przyjemna gra, w której naszym zadaniem jest łapanie kangurów. Tytuł może pochwalić się świetnym wykonaniem oraz atrakcyjną ceną (około 30 złotych).
Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?