Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» (nie)Powinieneś

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 23 styczeń 2020 18:13
  • Czytano: 1,353

(nie)Powinieneś

Ilość graczy: 3-15
Wiek graczy: 18+
Czas gry: 30 minutZasady gry

Reguły nowego dzieła wydawnictwa Kojar są identyczne z tymi znanymi z popularnej serii Karty Dżentelmenów – zabawę rozpoczynamy od przygotowania dwóch talii kart – Pomarańczowej z propozycjami odpowiedzi oraz Czarnej z pytaniami, a następnie wszyscy uczestnicy otrzymują po 10 Pomarańczowych Kart. Teraz jeden z graczy zostaje sędzią i losuje jedną kartę z Czarnej talii. Na głos odczytuje jej zawartość, a pozostałe osoby muszą spośród swoich Pomarańczowych kart wybrać najlepszą odpowiedź i podać ją zakrytą do sędziego. Kolejnym etapem jest odczytanie wszystkich propozycji i wybór najlepszej z opcji. Właściciel tej karty otrzymuje Czarną Kartę (czyli punkt). Teraz sędzią zostaje kolejny uczestnik. Czas rozgrywki zależy wyłącznie od graczy – rozstrzygnięcie może nastąpić po upływie określonego czasu lub zdobyciu przez jedną z osób zwycięskiej liczby punktów.

Porcja przezabawnych pytań i odpowiedzi w innej odsłonie.Grywalność

(nie)Powinieneś to nic innego, jak Karty Dżentelmenów w innej oprawie kolorystycznej. Zasady gry są banalnie proste i zapoznanie się z nimi nie powinno nam zająć więcej niż 1-2 minuty. Tytuł idealnie sprawdza się na imprezach ze znajomymi, o ile mają oni spory dystans do siebie, potrafią docenić czarny humor i nie będą krępować się korzystać z obraźliwych zwrotów i niecenzuralnych określeń. A w przeciwieństwie do wspomnianego cyklu, w nowej grze dominują seksistowskie żarty, dlatego nie każdemu temat może przypaść do gustu. Ja jestem bardzo zadowolona z efektów – autorzy dali kolejny popis, a dzięki temu możemy ponownie tworzyć niesamowicie śmieszne teksty. Na pochwałę zasługuje też dwujęzyczność kart – rozgrywka może odbywać się w gronie międzynarodowym. Zabawa piekielnie wciąga i uzależnia, ale fani Kart Dżentelmenów coś o tym wiedzą.

Oprawa graficzna

Jak przystało na wydawnictwo Kojar, tytuł zapakowany jest w małe, ale solidne, tekturowe pudełko, dlatego przetransportowanie go na miejsce imprezy jest bezproblemowe. Instrukcja jest krótka i opisana w prosty sposób – autorzy punkt po punkcie opisali przebieg rozgrywki. Oczywiście niezmiennie karty są trwałe, ale tym razem wyglądają bardziej kolorowo – grafika utrzymana jest w wesołym klimacie, w którym dominują dwa kolory – czerń i oranż.

Grafika utrzymana jest w wesołym klimacie, w którym dominują dwa kolory – czerń i oranż.Podsumowanie

(nie)Powinieneś to powtórka z dobrze już nam znanych Kart Dżentelmenów, czyli kolejna dawka czarnego humoru, jednak tym razem w innej oprawie – bardziej barwnej. Zasady gry pozostały niezmienne, dlatego salwy śmiechu i udana zabawa w doborowym towarzystwie są pewne. Porcja trudnych pytań i sprośnych odpowiedzi w nowej odsłonie!Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (1)

  • Avatar użytkownika Karfein
    #1 | Karfein mówi:25 styczeń 2020

    Człowiek czeka na KD7, a tu niespodzianka. Kupię przy najbliższej okazji - biorę w ciemno Smile