Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Banda stworów

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 14 styczeń 2020 20:15
  • Czytano: 1,108

Banda stworów

Ilość graczy: 2+
Wiek graczy: 7+
Czas gry: 20-30 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków zadaniem graczy jest opisywanie stworów oraz szukanie ich bliźniaków wśród odkrytych kafli. Ale nie jest to takie proste, gdyż rzut kośćmi decyduje, o czym nie wolno nam mówić. Rozgrywkę rozpoczynamy od przygotowania żetonów z potworami – wszystkie z czerwonym rewersem układamy zakryte w stosie, a z niebieskim rozkładamy na środku stołu, by każdy miał do nich dobry dostęp. Obok stworów ustawiamy klepsydrę oraz kostki. Gra najlepiej smakuje, gdy uczestnicy połączą się w drużyny, dlatego po przygotowaniu elementów produkcji należy utworzyć zespoły. Teraz możemy rozpoczynać rywalizację – członek pierwszej ekipy rzuca kośćmi, jakie wskazują cechy potworów, o których nie wolno mówić, przekręca klepsydrę (odliczającą czas 60 sekund) oraz losuje pierwszy kafelek z zakrytego stosu. Teraz musi jak najlepiej opisać stwora, by pozostali jego kompani byli w stanie odnaleźć jego bliźniaka. Jeśli uda się wskazać go prawidłowo, to żeton trafia do drużyny, a gracz losuje kolejnego potwora. Zabawa dobiega końca w momencie, kiedy wszystkie stwory znajdą swoje pary, a triumfem cieszy się ta drużyna, która zebrała najwięcej kafelków.

Rzut kośćmi decyduje, o czym nie wolno nam mówić.Grywalność

Banda stworów to emocjonująca gra drużynowa, w jakiej liczy się spostrzegawczość oraz umiejętność szybkiego przekazywania informacji. Opisywanie stworów pod presją czasu nie jest łatwe, gdyż wynik rzutu kostkami eliminuje dwie cechy, o których nie wolno nam mówić. Potworki są do siebie podobne i trzeba uważnie się im przyglądać, aby dostrzec wyróżniające je szczegóły. Próba odgadnięcia jest tylko jedna, więc tutaj trzeba być nieomylnym bądź pewnym swojej odpowiedzi. Należy także uważać, aby przez przypadek nie podać cechy potwora, jaka jest zakazana. Same zasady gry są proste i wystarczy tylko chwila z instrukcją i możemy przystąpić do rozgrywki. Warto również uwzględnić szczęście w losowaniu, choć nie ma ono zbyt dużego znaczenia w końcowym rezultacie. Dodatkowo twórcy przygotowali cztery inne warianty zabawy, a wśród nich popularne memo. Ukończenie jednej partii zajmuje około 30 minut, dzięki czemu tytuł idealnie sprawdza się podczas chwilki przerwy w rodzinnym gronie lub jako atrakcja na spotkaniu z przyjaciółmi.

Potworki są do siebie podobne i trzeba uważnie się im przyglądać.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków zapakowane jest do sporej wielkości solidnego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy: 108 kafelków ze stworami, 2 drewniane kości, klepsydrę odliczającą czas oraz instrukcję, jaka napisana jest w prosty oraz przystępny sposób. Wszystkie elementy gry wykonane są estetycznie i solidnie, a kafelki pełne barwnych ilustracji. Dodatkowo wewnątrz opakowania znajdziemy wyjaśnienie znaczenia symboli z kostek.

Wszystkie elementy gry wykonane są estetycznie i solidnie.Podsumowanie

Banda stworów to emocjonująca gra drużynowa, w której liczy się spostrzegawczość oraz umiejętność szybkiego przekazywania informacji w świetnym wykonaniu. Aktualna cena wynosi około 80 złotych, więc warto poczekać na przecenę lub promocję.
Ocena: 7,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?