Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Colour Brain Junior

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 31 grudzień 2019 07:58
  • Czytano: 1,047

Colour Brain Junior

Ilość graczy: 2-20
Wiek graczy: 12+
Czas gry: 20 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Trefl zadaniem graczy jest udzielanie odpowiedzi na zadane pytania, używając do tego 11 kart kolorów. Każdy z uczestników bądź drużyn (jeśli w zabawie udział biorą więcej niż cztery osoby) wybiera jeden z symboli i otrzymuje zestaw kolorów (białym, żółtym, pomarańczowym, czerwonym, różowym, fioletowym, zielonym, niebieskim, brązowym, szarym i czarnym) oraz losową kartę „kradzieja” koloru. Pisak oraz notes wędruje na środek stołu, a z całej talii (300 kart) tworzymy stos 20-30 kart z pytaniami. Oczywiście w trakcie zabawy możemy ją powiększyć o kilka dodatkowych kart. Teraz gracz z pierwszej drużyny czyta zagadkę (zakrywa ręką rewers z odpowiedzią), a pozostali uczestnicy udzielają odpowiedzi przy pomocy kolorów. Pierwsza osoba/ekipa, która wyłoży karty, krzyczy „Kolorowy zawrót głowy” i od tego momentu pozostali mają 15 sekund na podjęcie decyzji. Punkty zdobywamy tylko wtedy, jeśli ktoś popełni błąd (gdy zrobią to dwie osoby/drużyny, zyskamy dwa punkty), w przeciwnym razie punktacja nie ulega zmianie. Zabawa toczy się do momentu, kiedy jeden z graczy lub cała ekipa zgromadzi 10 punktów i może cieszyć się z triumfu.

Zadaniem graczy jest udzielanie odpowiedzi na zadane pytania, używając do tego 11 kart kolorów.Rozgrywka

Colour Brain Junior to gra quizowa z kolorowymi odpowiedziami oraz prostymi zasadami. Początkowo reguły punktowania budzą wątpliwości i zdarza się zerknąć do instrukcji, ale wystarczy rozegrać jedną partię, aby zostały one rozwiane, a spis zasad niepotrzebny. W trakcie zabawy emocji nie brakuje, a zwłaszcza pod koniec zabawy, gdy jeden z uczestników lub drużyna zbliża się do końcowego sukcesu. Karta „kradziej” koloru wprowadza do rozgrywki dodatkowy smaczek taktyczny i szansę na wyrównanie stanu punktowego – w dowolnym momencie możemy pozbawić liderów kilku kart kolorów i tym samym utrudnić odpowiedź na najbliższe pytanie. A w tej grze liczy się wiedza, wyobraźnia oraz szybkość, więc każdy ma szansę na zwycięstwo. Dodatkowo produkcja może pochwalić się sporą regrywalnością, gdyż kart z pytaniami jest całkiem sporo i upłynie wiele czasu, nim zaczną się one nagminnie powtarzać.

Karta "kradziej" koloru wprowadza do rozgrywki dodatkowy smaczek taktyczny.Oprawa graficzna

Pudełka gry wydawnictwa Trefl jest spore, solidne oraz ozdobione tęczowymi kolorami. Wewnątrz znajdziemy estetycznie wykonane elementy: 300 kart z pytaniami, cztery zestawy kart kolorów oznaczone różnymi symbolami, karty „kradzieja” koloru, pisak oraz notes do zaznaczania stanu punktacji, a także instrukcję. O jakość kart nie musimy się martwić – przetrwają niejedną barwną batalię, a dzięki dołączonym akcesoriom do zapisywania, grę możemy zabrać wszędzie. Warto pochwalić również wnętrze opakowania, zawierające przegródki do segregowania wszystkich elementów.

Dzięki dołączonym akcesoriom do zapisywania, grę możemy zabrać wszędzie.Podsumowanie

Colour Brain Junior to wesoły i emocjonujący quiz, jaki ubarwi potyczki w rodzinnym gronie. Pewne jest jedno – będzie mnóstwo kolorów i świetnej zabawy, a wszystko w atrakcyjnej cenie (około 60 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?