Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Szalone gary!

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 19 grudzień 2019 16:55
  • Czytano: 1,201

Szalone gary!

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 10-20 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Trefl zadaniem graczy jest odgadywanie zawartości garnuszków przygotowanych przez oponentów i wyprowadzenie wszystkich swoich naczyń poza pole gry. Każdy z uczestników otrzymuje swój zestaw miniaturowych garnków w jednym kolorze i wymienia się z przeciwnikami. W ukryciu wypełniają oni naczynia niewielkimi cząstkami jedzenia i zamykają je, by nikt nie mógł podejrzeć ich zawartości. Teraz gracze kolejno wykładają po jednym garnku na polu obszaru startowego. Gdy wszystkie naczynia znajdują się na planszy, możemy rozpocząć rywalizację. Jedynym dozwolonym ruchem jest przeskakiwanie nad innymi zajętymi polami w linii prostej. Jeśli uczestnikowi uda się wyprowadzić garnek poza pole gry to, zamyka oczy i wrzuca zawartość naczynia do buzi. Następnie próbuje odgadnąć jego zawartość i gdy odpowiedź jest prawidłowa, zdobywa jeden punkt (zatrzymuje garnuszek) i kładzie na planszy żeton. Jeśli pomylił się, to garnek wraca na miejsce, z którego rozpoczynał ruch i zyskuje punkt dopiero po ponownym wyprowadzeniu go poza pole gry. Zabawa dobiega końca, kiedy jeden z graczy wyprowadzi wszystkie swoje garnuszki.

Zadaniem graczy jest odgadywanie zawartości garnuszków.Rozgrywka

Szalone gary! to szybka i emocjonująca gra, w jakiej liczy się dobry smak. Zadaniem uczestników jest bowiem odgadywanie produktów znajdujących się w małych garnkach i odpowiednie nimi manipulowanie. Ta druga czynność przypomina trochę warcaby. Warto także wspomnieć, że tytuł posiada drugi wariant rozgrywki, w którym całkowicie wyeliminowano konieczność odgadywania zawartości naczyń, a kluczowym staje się poruszanie kolorowymi garnkami, by pozbyć się z planszy wszystkich swoich. Wprowadzenie dodatkowej wersji to świetne rozwiązanie, gdyż nie zawsze będziemy mieli czas i możliwości na napełnianie naczyń jedzeniem. Oczywiście pierwszy z wariantów jest zdecydowanie bardziej wesoły, bo nie zawsze musimy trafić na smaczne kąski, ale przygotowanie takiej zabawy jest bardziej czasochłonne i uciążliwe. Więc jeśli mamy ograniczony czas na rozgrywkę, to możemy skorzystać z szybszej wersji.

W drugim wariancie rozgrywki kluczowym jest poruszanie kolorowymi garnkami.Oprawa graficzna

Pudełko gry wydawnictwa Trefl jest spore, solidne oraz posiada tekturową wypraskę, dzięki której zawartość nie przemieszcza się po jego wnętrzu. A w środku znajdziemy estetycznie wykonane elementy: tekturową planszę, 12 żetonów, 20 kolorowych garnków z przykrywkami oraz instrukcję, w jakiej krok po kroku opisane zostały zasady gry w obu wariantach. Na największą pochwałę zasługuje główny bohater, czyli garnki – wysokiej jakości naczynia zamykane pokrywami. Warto również wyróżnić barwną oprawę graficzną opakowania.

Warto również wyróżnić barwną oprawę graficzną opakowania.Podsumowanie

Szalone gary! to emocjonująca gra bazująca na odgadywaniu smaków, która przyniesie wiele wesołych potyczek w rodzinnym gronie. Wykonanie produkcji jest kolorowe, solidne i estetyczne, a największą zaletą są z pewnością miniaturowe garnki. Jej cena także jest atrakcyjna (około 50 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?