Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Przygoda na Safari

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 12 grudzień 2019 18:33
  • Czytano: 1,149

Przygoda na Safari

Ilość graczy: 2-6
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 30 minutZasady gry

W grze wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków gracze wcielają się w podróżników i wyruszają na fotosafari. Ich zadaniem jest zrobienie sześciu różnych zdjęć zwierząt. Przed rozpoczęciem zabawy należy przygotować planszę do gry i wyłożyć żetony zwierząt. Rozgrywkę rozpoczyna aktywny uczestnik, który w swojej turze podnosi jeden z kafelków, ogląda go i odkłada, a następnie przestawia swój pionek na jedną z wysp i wybiera żeton. Jeśli znajduje się na nim zwierzę lądowe, to zatrzymuje je, a gdy trafi na zwierzę morskie, to wykonuje jedną z akcji. Teraz do walki przystępuje kolejny gracz. Zabawa trwa do momentu, kiedy jeden z uczestników zdobędzie szóste zdjęcie, ale runda musi się zakończyć. Warto zauważyć, że wariant gry dla dwóch lub trzech osób wymaga usunięcia określonej liczby żetonów.

Zadaniem graczy jest zrobienie sześciu różnych zdjęć zwierząt.Rozgrywka

Przygoda na Safari to sympatyczna gra planszowa, w której liczy się spostrzegawczość, dobra pamięć oraz odrobina szczęścia. Reguły gry są proste, a zapoznanie się z nimi zajmuje kilka chwil. Rozgrywka przebiega szybko, a gracze skupiają się na swoim ruchu. Tytuł pozbawiony jest negatywnej interakcji, ale to produkcja familijna, więc to całkiem normalne. W przypadku zabawy w mniejszym gronie każdy z uczestników skupia się na zbieraniu zdjęć i dążeniu do zwycięstwa. Zupełnie inaczej jest, gdy na planszy pojawia się sześć pionków – wtedy o sukces jest trudniej i trzeba uwzględnić wymiany pomiędzy graczami. Długość rozgrywki jest idealna, ukończenie partii zajmuje około 30 minut, czyli wynik idealny dla graczy w różnym wieku. Tytuł idealnie sprawdza się podczas chwilki przerwy w rodzinnym gronie.

Tytuł pozbawiony jest negatywnej interakcji.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków zapakowane jest do dużego, solidnego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy sporej wielkości planszę, 6 pionków przedstawiających różne typy aparatów, 50 kafelków ze zwierzętami (lądowymi i morskimi) oraz krótką, jednokartkową instrukcję, jaka w kilku zdaniach wyjaśnia zasady gry. Wszystkie elementy są solidnie i estetycznie wykonane, a ilustracje kolorowe i klimatyczne. Na pochwałę zasługuje przede wszystkim obrazek znajdujący się na pudełku – utrzymany w bajkowym klimacie.

Wszystkie elementy są solidnie i estetycznie wykonane, a ilustracje kolorowe i klimatyczne.Podsumowanie

Przygoda na Safari to sympatyczna gra planszowa, w której liczy się spostrzegawczość, dobra pamięć oraz odrobina szczęścia. Tytuł idealnie sprawdza się na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie, a jego wykonanie jest solidne i estetyczne. Zakup produkcji wiąże się z wydaniem około 65 złotych.
Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?