Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Zagadki Smoka Obiboka (zielone)

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 28 listopad 2019 16:20
  • Czytano: 1,205

Zagadki Smoka Obiboka (zielone)

Ilość graczy: 1-4
Wiek graczy: 4-7
Czas gry: 15 minutZasady gry

W grze wydawnictwa Granna zadaniem graczy jest udzielanie odpowiedzi na zagadki Smoka Obiboka. Przed rozpoczęciem rozgrywki należy potasować i wyłożyć karty w stosiku ilustracjami do dołu na środku stołu oraz rozdać każdemu uczestnikowi puzzle ze smokiem. Teraz ustalamy pierwszego odpowiadającego i zaczynamy zabawę. Osoba prowadząca grę (osoba dorosła bądź najstarsze dziecko, które umie czytać) odczytuje zagadkę z pierwszej karty ze stosiku. Jeśli odpowiadające dziecko zgadnie, dostaje kolorowy żeton i kładzie go na swojej planszy, a w przeciwnym razie prowadzący podaje rozwiązanie i czyta zagadkę dla kolejnego dziecka. Zabawę wygrywa ten z graczy, który jako pierwszy ułoży swoje puzzle.

Zadaniem graczy jest udzielanie odpowiedzi na zagadki Smoka Obiboka.Rozgrywka

Zagadki Smoka Obiboka (zielone) to gra edukacyjna, w której dzieci sprawdzą i poszerzą swoją wiedzę o otaczającym ich świecie. Warto, by prawidłowego przebiegu quizu pilnowała osoba dorosła lub umiejąca czytać, wtedy nie dojdzie do niepotrzebnych wątpliwości. Zabawa przebiega szybko, a gracze odpowiadają na pytania po kolei, dlatego nikt nie powinien się nudzić. Kart z zagadkami jest całkiem sporo, więc tytuł może pochwalić się niemałą regrywalnością. Ukończenie pojedynczej partii, czyli zdobycie sześciu punktów, zajmuje około 15 minut, dlatego tytuł idealnie sprawdza się podczas chwilki przerwy w rodzinnym gronie bądź jako wspólna rozgrywka wśród najmłodszych graczy.

Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Granna zapakowane jest do średniej wielkości pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy 117 kart z zagadkami, 24 puzzle do zaznaczania poprawnych odpowiedzi oraz krótką instrukcję. Wszystkie elementy są solidnie i estetycznie wykonane, a ilustracje kolorowe i bajkowe. Warto pochwalić także producenta dbającego o środowisko – gra nie zawiera elementów plastikowych.

Gra nie zawiera elementów plastikowych.Podsumowanie

Zagadki Smoka Obiboka (zielone) to gra edukacyjna, w której dzieci sprawdzą i poszerzą swoją wiedzę o otaczającym ich świecie. Tytuł idealnie sprawdza się na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie bądź jako wspólna rozgrywka wśród najmłodszych graczy. Wykonanie produkcji jest solidne i estetyczne, a cena atrakcyjna (około 25 złotych).Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?