Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Patyczaki

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 21 listopad 2019 17:16
  • Czytano: 952

Patyczaki

Ilość graczy: 1-2
Wiek graczy: 3-6
Czas gry: 15-30 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Granna zadaniem graczy jest układanie obrazków z patyczków. W zależności od ilości uczestników zabawy, dzieci mogą samodzielnie układać obrazki według wzorów umieszczonych na planszach bądź tworzyć własne kompozycje. Gdy w grze bierze udział dodatkowy uczestnik, wtedy dzieci mogą wymyślać dla siebie nowe propozycje lub ułożyć wzór, zasłonić i próbować go odtworzyć. Gra pomaga również w nauce liczenia, a to jeszcze nie koniec – wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Zadaniem graczy jest układanie obrazków z patyczków.Rozgrywka

Patyczaki to edukacyjna produkcja pomagająca uruchamiać procesy analizy i syntezy. Reguły tytułu są proste, a wszystko bazuje na odtwarzaniu obrazków z gotowych propozycji bądź tworzeniu własnych kompozycji. Dzięki grze dzieci ćwiczą wyobraźnię, zręczność, pamięć oraz kreatywność. Tytuł możemy wykorzystać także podczas nauki liczenia. Otwartość produkcji sprawia, że zabawa z patyczkami szybko się nie znudzi, a i czas gry jest zależny od formy, więc mając mniej czasu, możemy spędzić go na krótszym wariancie.

Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Granna zapakowane jest do średniej wielkości pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy 8 dwustronnych plansz ze wzorami do układania, 40 patyczków w czterech kolorach oraz krótką instrukcję. Wszystkie elementy są estetycznie i solidnie wykonane, dzięki temu nie musimy się martwić o kolejne rozgrywki. Warto także zauważyć, że wydawca dba o środowisko, gdyż produkcja nie zawiera elementów plastikowych.

Produkcja nie zawiera elementów plastikowych.Podsumowanie

Patyczaki to edukacyjna gra, dzięki której dzieci ćwiczą wyobraźnię, zręczność, pamięć oraz kreatywność. Tytuł może pochwalić się prostymi regułami oraz solidnym i estetycznym wykonaniem. Produkcja pomoże również podczas nauki liczenia, a cena jest atrakcyjna (około 35 złotych).Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?